Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Nie ma to jak zgodna, jednogłośna wypowiedź ;) Panowie, nie pomagacie! A tak na poważnie, to dziękuję za wypowiedzi, pokazują mi nurty i sposoby myślenia, mam świadomość, że decyzja należy do mnie i pewnie kiedyś ją podejmę :) . MobyDick, jeśli miał byś wybór pomiędzy RS1 a RS 5 to które byś wybrał? S4Home, piszesz może o modelu Klipsch RS-62? Są takie używki w podobnej cenie jak RS 1, nawet taniej pewnie wyjdą bo bez licytacji a RS 1 z uchwytami ale licytacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w dźwięku nie będzie dużej różnicy pomiędzy RS1 i RS5 w kanałach tylnych/bocznych. Gdyby jednak miały być w podobnej cenie to wybrał bym RS5. Kolumny efektowne z głośnikami grającymi w przeciwnych fazach dla uzyskania większej ilości dźwięku odbitego od ścian niż bezpośredniego, to koncepcja z czasów analogowego kina THX. Wprawdzie są niezgodne z dźwiękiem DTS i DD to w praktyce nadają się. Mogą czasem sprawdzić się lepiej niż głośniki normalne w takich kanałach przy braku podziału na kanały tylne i boczne. W systemach o większej ilości głośników niż 5.1 tracą sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MobyDick napisał:

 Kolumny efektowne z głośnikami grającymi w przeciwnych fazach dla uzyskania większej ilości dźwięku odbitego od ścian niż bezpośredniego, to koncepcja z czasów analogowego kina THX. Wprawdzie są niezgodne z dźwiękiem DTS i DD to w praktyce nadają się. Mogą czasem sprawdzić się lepiej niż głośniki normalne w takich kanałach przy braku podziału na kanały tylne i boczne. W systemach o większej ilości głośników niż 5.1 tracą sens.

To już mnie przerosło, w których kolumnach głośniki grają w przeciwnych fazach? Które są niezgodne z DTS i DD? Ja dążę do sytemu 5.1, nic więcej i do tego systemu szukam kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Też mnie to męczyło. Stereo czy kino. A może 2w1? Ale jak? Miałem już wzmacniacz (nie amplituner) 5.1 Yamaha DSP AX-620 pozbawiony tunera. Jestem zwolennikiem separowanych elementów – tuner osobno, wzmacniacz osobno :) Kolega kupił amplituner (nie pamiętam firmy) i miał przesłuchy z tunera na innych źródłach. I grał, hmm, jak grał. W kinie dobrze, w stereo słabiej. To był rok ~2001-2002 czyli okres kiedy DVD zaczęło rządzić.

Mijają lata. Sprzęt gra. Ale wchodzi format FullHD wraz z nowym dźwiękiem HD. Trzeba wymienić sprzęt. Ale na co? Wszędzie amplitunery i amplitunery i amplitunery... Nie ma jakiegoś producenta co robi separowany sprzęt? No nic, czekam. I nagle objawienie. Marantz w 2010/11 r. wypuszcza dzielony system: końcówki i przedwzmacniacz AV. W końcu sprzęt dla mnie :)

I zacząłem zbierać na taki system - system moich marzeń. W międzyczasie wszedł Atmos. Więc sprzęt trochę się zmienił. Rok 2017 - gotowy do zakupu :)  Na pierwszy zakup idzie procesor AV7703; potem końcówki: MM7025 + MM7055; źrodła dźwięku (też różne do rożnych celów): BR - UD7007, DVD - DV4003, CD - CD6006, tuner FM/DAB+sieć – NA7004. I na końcu ostatnia końcówka do Atmosa MM8077.

Jak to działa? Dla mnie rewelacyjnie. I mam wszystko bez kompromisów: stereo 2.x, i kino 5.x-7.x i Atmos 7.x.x :)

Co ma grać to włączam odpowiednio:
stereo: jedna końcówka MM7025; procesor AV7703; CD, tuner lub strumień
kino 5.x-7.x: dwie koncówki - MM7025 + MM7055; procesor AV7703; DVD lub BR
kino Atmos 7.x.x: trzy koncówki MM7025 + MM7055 + MM8077; procesor AV7703; BR

Sprzęt ciągle w fazie dokupowania, nie mam jeszcze wszystkich kolumn (myślę o Klipsch - system 7.2.6), tylko na razie Jamo 5.1 (kupione do DVD w 2002 r.) więc dźwięk Atmos jako 5.1; wymiana procesora AV7703 na AV8805.

Nie mam też odtwarzacza UHD. Wymiękłem po prostu. Kupuję oryginały filmów (ponad 500 BR i podobnie DVD - część mi się dubluje z BR), gdybym miał wymienić to co kupiłem na UHD BR, to wydałbym tyle że głowa mała. Może kupię odtwarzacz plików DUNE do filmów 4k.

Wyszedłem z założenia: kup najlepszy sprzęt na jaki cię stać i miej problem z głowy na zawsze. Nie będę się więcej zastanawiał czy kino czy może jednak stereo, bo mogłem jednak to lub tamto. Uruchamiam co potrzebuję w danej chwili. Czy przesadziłem z ilością elementów? :) 

Edytowano przez Zenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie, 

Chcialbym do nowego domu kupic sobie niedrogi system. Chcialbym aby to bylo 5.0 z naciskiem na dobra grę w stereo. Wiem, że to wygórowane wymagania jak na kwotę 4000zl za zestaw. Wjednym z bylych mieszkan mialem jakies Onkyo i zestaw 5.0 Jamo 606. W stereo to nie grało dobrze.  W ostateczności chyba bym sie zdecydował na stereo. Trudna kwota...Salonik ma łącznie ok 35m2

 

Michal, Śląsk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz pre i końcówka to już granie w stereo. Tak takie zestawienie możemy śmiało przyjść że to połączenie świetnego kina z bardzo dobrym stereo. Ale to nie cena i której tutaj rozmawialiśmy :)

13 godzin temu, pandzik napisał:

Hej witajcie, 

Chcialbym do nowego domu kupic sobie niedrogi system. Chcialbym aby to bylo 5.0 z naciskiem na dobra grę w stereo. Wiem, że to wygórowane wymagania jak na kwotę 4000zl za zestaw. Wjednym z bylych mieszkan mialem jakies Onkyo i zestaw 5.0 Jamo 606. W stereo to nie grało dobrze.  W ostateczności chyba bym sie zdecydował na stereo. Trudna kwota...Salonik ma łącznie ok 35m2

 

Michal, Śląsk

Dokładnie. Chcesz kino czy stereo. Jakie masz oczekiwania? Akurat żeby było lepiej od jamo to nie jest trudne. Ale jeśli kino to 5.1 nie 5.zero

 

Jeśli stereo to Yamaha rn602 z heco 700 na przykład a jak kino to Onkyo 686 z Polk t531.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Marantz pre i końcówka to już granie w stereo. Tak takie zestawienie możemy śmiało przyjść że to połączenie świetnego kina z bardzo dobrym stereo. Ale to nie cena i której tutaj rozmawialiśmy :)

No właśnie - cena 2500-3000, to albo jedno albo drugie. W obudowie za 3000, zmieszczenie 5(7?) końcówek i dekoderów musi odbyć się ich jakością, a jak ten zestaw ma jeszcze w tej cenie głośniczki, to jeszcze większe kompromisy projektantów. Stereo w tej cenie będzie dużo lepsze. Zawsze wychodzę z założenia – kup taką rzecz żebyś poźniej nie chodził i nie żałował: „mogłem jednak dołożyć, kupić lepsze i mieć problem z głowy”. Dlatego zdecydowałem się na taki krok: końcówki + procesor + odpowiednie źródła. Jak ktoś ma możliwości to niech zrobi to samo. Bo to też jest jakaś opcja. Kino czy stereo? Dwa w jednym, za wyższą cenę, ale już bez bólu głowy (no chyba tylko ceną sprzętu dzielonego ;) ) :)

Edytowano przez Zenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

(...)

Dokładnie. Chcesz kino czy stereo. Jakie masz oczekiwania? Akurat żeby było lepiej od jamo to nie jest trudne. Ale jeśli kino to 5.1 nie 5.zerośJesli stereo to Yamaha rn602 z heco 700 na przykład a jak kino to Onkyo 686 z Polk t531.

Piotr

 

Ma dobrze grać. 

Zestaw z Haco robi juz 5 tys zl. 

Moze sie myle ale polecasz chyba takze do stereo STX 250. Moze zestaw 5.0 tych kolumn zagra dobrze w stereo? Chyba ze to tez kwestia anlitunera i ten do 2.0 robi robote...

 Chyba po prostu pod koniec wakacji (jako odskocznia od wykonczeniowki w domu) wpadnę  z rodzinką do Oświęcimia. :) Spod Gliwic nie mam daleko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w przypadku stx ,250 to bardzo neutralnie grające kolumny, łagodne. 

Jeśli chcesz je wykorzystać w kinie to po pierwsze lepszy amplituner nie taki za 1800 zł.

A po drugie koniecznie sub.

Spód Gliwic masz blisko, zapraszamy. Posłuchasz stereo na amplitunerze kina, stereo i czystym wzmaku. Sam stwierdzisz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak sobie jeszcze myślę jak rozwiązać problem z posiadaniem dobrego stereo i KD.  Może do takiego zestawu STEREO za 4-5 tys zł. dokupić jakiś powystawowy, albo używany z dobrego źródła (może w sklepie w Oświęcimiu sie coś traf , jak choćby ten oferowany Pionek 330 :)) budżetowy amplituner 5.1 i jakieś taniuśkie  surroundy?

 

Ot tak, aby uzyskać ten dźwięk przestrzenny w kinie akcji, kilkanaście razy w roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to fajnie że sie rozumiemy.  :) najpierw stereo a później rozbuduje do KDz amli dodatkowym.  ostatnio u znajomych słuchałem przez wieczór jakiś stereo apli Denona i podstawkowe Monitory Klipsch 160m. Nie wiedziałem, że takie maleństwa mają taką moc  :)

Edytowano przez pandzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Yamahy Pianocrafta 870d z głośnikami Yamahy, TESI262 i B&W606.  Zdecydowanie najbardziej odpowiada mi brzmienie ze standardowymi głośnikami Yamahy. Zakup planuję pod koniec maja i tutaj pytanie do Was. Czy Yamaha planuje w najbliższym czasie zaprzestać produkcji tego Pianocrafta? Szykuje się nowy model?  Od ponad 2 miesięcy obserwuję, jak kolejne sklepy wyprzedają ten model. Aktualnie zostały jedynie 3 sklepy oferujące 870d..... jeszcze dwa miesiące temu było ich 12...  (porobiłem sobie kiedyś zrzuty ekranu z ceneo, aby śledzić zmiany cen)....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...