Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

12 godzin temu, S4Home napisał:

Połowa ludzi nie odróżnia MP3 320 od flaca

Zgoda w 100% tyle że nie lubię uproszczeń, no bo idąc tym torem to szatynka to to samo co blondynka, kolega to to samo co koleżanka itd... może być dziwnie i strasznie. 🤣 A wracając do tematu to mam Harmana AVR247 na sprzedaż 83W na 8 ohm w stereo. Ma nawet specjalny tryb stereo. Ciekawy jestem jak by to zagrało z porządnym zestawem głośnikowym do kina dzisiaj 🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, niedługo planuje zakup zestawu audio do pokoju 15-20 m2. Interesuje mnie zestaw stereo 2.1 (lub 2.0?) do 4000zł. Preferuję kolumny podłogowe, a sprzęt może być używany. Chciałbym podłączyć gramofon, odtwarzacz cd, telefon, ew. konsole.

Możecie coś polecić? Ew. na co zwrócić uwage przy zakupie sprzętu za takie pieniądze?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Seweryn Malinowski napisał:

Witam, niedługo planuje zakup zestawu audio do pokoju 15-20 m2. Interesuje mnie zestaw stereo 2.1 (lub 2.0?) do 4000zł. 

Utwórz nowy wątek w dziale STEREO (bo temat bieżący jest o czymś innym) i uzupełnij o potrzebne informacje: co ma wejść w skład zestawu, powierzchnia pokoju, słuchana muzyka itd.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z uwagą przeczytałem cały wątek. U mnie pechowo jest tak, że zamiłowanie do słuchania muzyki pokrywa się ilościowo z zamiłowaniem do gier na konsoli i współczesnych filmów (głównie Netflix). Obecnie dysponuję zestawem kolumn 5.0 Koda AV 707 (model sprzed kilkunastu lat, 8ohm) i amplitunerem Panasonic (chyba ma z 20 lat lub więcej). I właśnie przymierzam się do wymiany tego ampli na coś nowego, z HDMI. To jak Panas gra w stereo jest dla mnie OK.

Ampli powinno wspierać Airplay. Muzyki słucham z CD bądź z Apple Music (poprzez Airplay).

Pytania więc dwa takie:

Czy amplituner Yamaha RX-S602 będzie do tych kolumn OK? A jeżeli tak, to jaki subwoofer dokupić, bo brakuje mi basowego walnięcia w filmach (pokój 20mkw)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu nie szukał takiej prawidłowości. Jeśli wewnątrz jest transformator to im będzie on większy, to może być wyższy. Transformatory toroidalne bywają dosć niskie. Większe radiatory zwykle wymagają pewnej wysokości obudowy.  Jeśli zasilacz jest impulsowy i końcówki mocy również są tego typu to ich radiatory mogą być symboliczne i wysokość obudowy nie musi być duża. Jednak jeśli w środku jest wzmacniacz pracujący w klasie AB to nawet niska obudowa potrzebuje miejsca na to aby ogrzane powietrze wydostawało się z niej swobodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. W sumie taki Marantz waży 10kg - coś tam więc w środku musi siedzieć większego. Wracając do tematu: jeżeli pójdę w kierunku SR5013, to jaki subwoofer do tego szukać? A jeżeli bym się upierał na Yamahę to jest coś dla mnie u tego producenta, czy raczej wybijacie mi ją definitywnie z głowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam niewielka wiedzę na temat kina domowego i proszę o pomoc w wyborze lub podpowiedzi co wybrać amplituner będzie to model Yamahy YAMAHA MUSICCAST RX-A870 lub wyższy ale chyba nie ma takiej potrzeby na następne  lata, natomiast kompletnie nie wiem jakie kolumny dobrać myślałem o zestawie KLIPSCH R-625FA + R-41M + R-34C + R-100SW dodam że nie mam pojęcia czy nie sa za mocne lub za słabe  pokój 3 metry na 5 metrów -niewielki bo i jakieś  meble tez są i tu wielkiego pola manewru nie mam rogówka musi zostać i jakiś segmencik  na tej ścianie 3 -metrowej tez jest, z grubsza chciałem się zmieścić w kwocie ok 12-13 tysięcy tylko czy to jest sens kolumny za 8 tys w taki mały pokój wrzucać byłem w kilku sklepach przynajmniej z grubsza profesjonalnych to tez co do wzmacniacza nie wielkie  różnice są w ocenie ale kolumny to już w każdym sklepie polecano mi inne ,w miarę jeszcze tak sensownie przynajmniej tak mi się wydaje mówił jeden ze sprzedawców abym zastanowił się na kolumnami Magnat

z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

dodam jeszcze ze co do amplitunera jeszcze nic nie postanowione bo sugerowano mi tez Maranzta 5013 a właściwie to tak delikatnie sugerowano że wszystkie inne  a nie yamahę ,nie wiem z czego  to wynika ale nie chce nie potrzebnie głowy zawracać nawet Marantz chyba jest tańszy o ok 1300 pln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź kiedyś było inaczej 3 dni kolejki pod sklepem pilnowałem kupiłem  magnetofon Arie 2 kolumny tonsila i amplituner toscę i byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie,a co powiesz o wyborze  amplitunera skłaniać se bardziej do Maranzta czy pozostać już przy  tym modelu yamahy na pewno nie jestem audiofilem i to bardziej dla żony kupuje częściej pod muzykę ale jak czas pozwala to ja znowu wole jakiś film obejrzeć albo PS4, muszę się do pracy szykować postaram sie wieczorkiem zajrzeć jeszcze dziś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Klipsha z Yamahą może nie być do końca trafne,szczególnie w muzyce,tu zalecam ostrożność i przede wszystkim dłuższy odsłuch z wypożyczeniem do domu na forum masz taką możliwość (s4home,Q21 wypożyczają).

16 minut temu, salvatori napisał:

i to bardziej dla żony kupuje częściej pod muzykę 

Tu faktycznie Marantz może okazać się lepszą propozycją, ponieważ moim zdaniem lepiej sobie radzi w muzyce jako amplituner kina domowego niż Yamaha od siebie polecam jeszcze posłuchać Onkyo rz830.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie do końca to ma sens. Wydajesz kasę na przeciętny model Amplitunera. Zawsze mówie że seria 800 Yamahy jest taka sobie. Do tego kupujesz fronty z zamontowanymi seryjnie atmosami. Po pierwsze to drogie a nie specjalnie użyteczne, po drugie raczej nie odsprzedawanle. Mając taki budżet a chcąc iść w klipscha to idż w klasyczne ale RP260 na przykłąd. A centralny R34C to bardzo słaby model. On tylko wygląda jak 440C a gra piskliwie i mocno nie naturalnie. What HiFi trafnie dało mu 2 na 5 gwiazdek.
Zapraszam to dobiorę coś sensownego w tych pieniądzach a i wypożyczę Ci sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6.06.2019 o 07:35, S4Home napisał:

Połowa ludzi nie odróżnia MP3 320 od flaca 

Nie ma szans żeby na tej wierzy rozpoznać mqa itp.

Podobnie jak w kinie atmos jest odświeżeniem zachetem do kupna czegoś nowego ,tak w stereo są tonowe gęste formaty.

Założę się że nikt! Na dowolnym sprzęcie! Nie rozpozna 10/10 kawałków mqa vs DSD vs flac.

Serio.

A najlepiej to wróćmy do tematu watku. O dyskusji na temat różnic formatowych jest inny temat.

 

 

hmm ostatnio tak z ciekawości zrobiłem sobie porówanie jakości brzmienia pomiędzy Spotify a Tidal HiF ( dokładnie te same utwory ) i różnicę słychać od razu. Spotify w wersji premium to 320kb/s tymczasem Tidal HiFi oferuję bezstratną jakość. Na w miarę dobrym sprzęcie każdy odczuje różnicę. Mogę tylko współczuć tej połowie która nie słyszy nic powyżej 320kb.s 😢

 

Cytat

Tidal HiFi daje dostęp do bezstratnej jakości CD 16bit, 44.1kHz w formacie FLAC. Bitrate w tym wypadku przekracza 1400 kb/s, jest więc bez porównania wyższy, niż wszystko, co ma do zaoferowania konkurencja. Dzięki współpracy z MQA, Tidal oferuje część utworów z jeszcze wyższą specyfikacją - 96 kHz / 24 bit - w jakości niemal studyjnej. Aby jednak tę jakość docenić, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt - słuchawki za kilkadziesiąt złotych podpięte do zintegrowanej karty dźwiękowej nie pozwolą nam cieszyć się pełnią możliwości Tidal HiFi

 

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2019 o 09:44, fosge napisał:

hmm ostatnio tak z ciekawości zrobiłem sobie porówanie jakości brzmienia pomiędzy Spotify a Tidal HiF ( dokładnie te same utwory ) i różnicę słychać od razu. Spotify w wersji premium to 320kb/s tymczasem Tidal HiFi oferuję bezstratną jakość. Na w miarę dobrym sprzęcie każdy odczuje różnicę. Mogę tylko współczuć tej połowie która nie słyszy nic powyżej 320kb.s 😢

 

 

To jest inna sprawa. Nie chodzi o sam bitratr. Tidal ma lepszą platformę i mam wrażenie dlatego gra lepiej. Ale działa też przez to wolniej.

To trochę tak jak niektórzy uważają że na YT są dobre kawałki. Owszem niektóre brzmią ładnie bo są "podrasowane" w odpowiedni sposób. Ale jakość dźwięku na tej platformie to maks 320kbps

Jeśli weźmiesz plik MP3 i FLAC np z dysku to gwarantuje ci że nie odróżnisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
15 minut temu, seba3002 napisał:

A czy dałoby się zrobić taką ankietę ilu użytkownikow tego portalu urzytkuje amplitunery AV, ilu amplitunery stereo, ilu wzmacniacze a ilu łączy amplitunery AV ze wzmacniaczami. No i może ilu jeszcze soundbary. Pozdrawiam. 

Nie wiem pod jaką kategorię pasuję. :) Ja mam np procesor (8ch) i 3 niezależne końcówki mocy do niego (2 + 5 + 7). Stereo (gramofon, strumieniowec, CD ) i kino (DVD, BD, TV) brzmi super. :) Tak, wiem. Pojechałem po całości, ale co tam. Raz się żyje. Więcej już nic nie kupię. :)

Edytowano przez Zenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...