Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Wolałbym nowe, z używanymi nigdy nie wiadomo jaką mają przeszłość, no chyba że znacie jakieś sprawdzone komisy czy inne źródła takiego sprzętu. System głównie do KD i stawiam na 5.1. Mam tą świadomość, że wraz ze wzrostem elementów rośnie cena systemu, albo spada jakość. Póki co mam dylemat czy stawiać na system mini (elac starlet, tannoy hts i inne tego pokroju) czy zestaw zbudowany w oparciu na monitory. Pokój nieduży więc teoretycznie oba rozwiązania się sprawdzą, zastanawia mnie tylko czy stawiając na system mini będę odczuwał utratę jakości względem monitorów - rzecz jasna w kinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękne. 

Nie wiem nie słuchałem. Ale moim zdaniem a widziałem już wiele produktów to taki typowy produkt design kosztem dźwięku. Bo są klienci którzy znacznie stawiają na wygląd kosztem jakości. I to produkt dla nich .

Korzyść taka że jak się ich nie słucha i się znudzą to można je zlicowac ze ściana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ich nie miałem okazji słuchać. Jednak wiem ze to nie produkt design-erski. To topowe kolumny Cabasse realizujące idee punktowego źródła dźwięku i to dość bezkompromisowe. W wersji bez ścięcia miały coś koło 2,5 m wysokości i trudno było by je upchnąć gdziekolwiek. Na tej zasadzie Kef Blade czy  Jamo Oriel można by sprowadzić do miana czegoś co tylko wygląda.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSZIrjCy2cWdRZL1ucMbntq6HibIcE1fyX_qzhiEZXj1PUAmHHy&s

images?q=tbn:ANd9GcSZIrjCy2cWdRZL1ucMbnt

https://www.forumcabasse.org/depot/Pub_bancsdessais/Be_Atlantis_2.jpg

Be_Atlantis_2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wzmacniaczu urządzenia cyfrowe z wyjściami w takiej postaci szczególnie należy podłączać na drodze cyfrowej. Wejście analogowe należy traktować jako opcja dla urządzeń których na drodze cyfrowej nie da się podłączyć. Jeśli masz więcej niż jedno urządzenie z wyjściem jednego rodzaju, wtedy trzeba użyć zewnętrznego muliplikatora. To rozwiązuje sytuację. Jeśli jednak potrzebujesz tylko 2 wejścia optyczne lub 2 cyfrowe wejścia RCA, wtedy możesz dla jednego użyć konwertera tego standardu na drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mógłbym użyć zewnętrznego multiplikatora i podłączyć chromecast i tv do optycznego, a cd kablem chinch- jack do aux? Czy na przykład posiadając cd z wyjsciem chinch( rca) moge to podlączyć jakimś konwerterem do wejścia coaxial we wzmacniaczu? Przepraszam za takie pytani, ale jestem zielony w tych cyfrowych standardach ;)

Edytowano przez Symeon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić. CD które masz nie posiada wyjścia cyfrowego ? Sygnał wejścia analogowe w Q5pro trafia na przetwornik analogowo/cyfrowy i dla tego lepiej podłączyć go na drodze cyfrowej. Większość wzmacniaczy ipulsowych przyjmuje sygnał analogowy do przetwarzania go dalej na szereg impulsów, które dalej trafiają na filtr rekonstrukcyjny i wtedy użycie zewnętrznego DAC-a lub wbudowanego w np. CD ma podobny wpływ co podłączenie go do DAC-a we wzmacniaczu. W tym jednak przypadku podłączanie CD z wyjścia analogowego na wejście analogowe wzmacniacza prowadzi do dodatkowych konwersji sygnału, które lepiej pominąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jedyne co posiadam to kolumny klony totem mite. Chciałbym zakupic do nich smsl q5 pro. Muzyki słucham właściwie tylko ze spotify. Do tego wzmacniacza chciałbym też podłączyć tv do telewizji, youtube i netflixa. Odtwarzacz cd chciałem podłączyć opcjonalnie dla mojej dziewczyny ponieważ posiada sporą kolekcje kompaktów i okazjonalnie chciałaby ich posłuchać. Szukałbym coś niedrogiego na allegro i póki co nie zauważyłem aby tanie odtwarzacze cd miały wyjścia optyczne. Może zaproponujesz opcje jak to najlepiej rozwiązać bez żonglerki kablami itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli sprzęt będzie podłączony do TV i okazjonalnie będzie potrzebny napęd optyczny, wtedy dobrze jest się zaopatrzyć w niedrogi odtwarzacz BD lub DVD. One z zasady posiadają wyjścia cyfrowe. Samo podłączenie takiego sprzętu do TV daje również możliwość słuchania muzyki gdy TV jest włączony. Inna opcja to użycie napędu optycznego komputera, który będzie podłączony pod USB wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie :) Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli użyje takiej przejściówki https://allegro.pl/oferta/konwerter-cyfrowy-toslink-do-coaxial-usb-7945344820?utm_medium=app_share&utm_source=facebook i wyprowadze dźwięk z tv optykiem do niej, a dalej coaxialem do wzmacniacza to czy jakość będzie gorsza niż bezpośrednio z optical? Ta przejściówka ma zasilanie z usb, które mogłbym wpiąc do tv bez zewnętrznego zasilacza. Chromecast audio wpiąłbym bezpośrednio kablem optycznym do wejścia optical we wzmacniaczu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, bo sygnał z wejścia optycznego tak czy inaczej musi być przetworzony do postaci elektrycznej we wzmacniaczu. Czy tak jest na pewno? Sam tego nie sprawdzałem. Oba rodzaje tych złącz transportują identyczne dane. Dlatego nie dochodzi w takim konwerterze do przetwarzania sygnału poza formą czynnika przenoszącego dane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...