Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

22 godziny temu, Zenobi napisał:

Kupując amplituner Marantza możesz obrać drogę 1 i zamiast wzmacniacza kupić wzorniczo dopasowaną końcówkę 2 x 140 W MM7025. Część posiadaczy amplitunerów z serii SR tak robi. Fronty zasilane końcówką a reszta głośników amplitunerem.

Czy do podłączenia obu urządzeń służą klasyczne gniazda: amplitunera KD np. SR6014 Remout Control OUT(PRE-OUT), a wzmacniacza MM7025  Remout Control IN (PRE-IN) kabelkiem COAXIAL ? Czy można je obsługiwać z jednego pilota (tabletu)? Czy przy ustawieniach amplitunera KD na "music stereo" (tak mam teraz w Denonie) będą grały jedynie fronty przez MM?

Czy ktoś odsłuchiwał  zestaw amplituner KD Maranza i wzmacniacz Cyrus One lub Musical Fidelity M2si/M3si plus kolumny Monitor Audio Gold/Silver i może podzielić się wrażeniami z odsłuchu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jerzyk_Kr napisał:

Czy do podłączenia obu urządzeń służą klasyczne gniazda: amplitunera KD np. SR6014 Remout Control OUT(PRE-OUT), a wzmacniacza MM7025  Remout Control IN (PRE-IN) kabelkiem COAXIAL ?

Nie jestem pewny czy amplituner wysyła sygnał sterujący do MM. To trzeba sprawdzić doświadczalnie. Ja mam procesor AV8805 i procesor włącza i wyłącza końcówki z dowolnego pilota na którym jest przycisk AMP POWER.
Mam podłączony przez Remote Control cały zestaw tymi kabelkami (pomarańczowe, w pudełku są): AV8805 out => in MM7055 out => in MM8077 out => in MM7025 out => in UD7007 out => in CD6006 out => in NA7004.

36 minut temu, Jerzyk_Kr napisał:

Czy można je obsługiwać z jednego pilota (tabletu)?

Tablet albo telefon: dedykowana aplikacja Marantza obsługuje widoczne urządzenia sieciowe (wi-fi) i opcjonalnie CD (nie pamietam czy BR). HEOS po wi-fi (trzeba założyć konto) jest lepszy do zarządzania amplitunerem.

36 minut temu, Jerzyk_Kr napisał:

Czy przy ustawieniach amplitunera KD na "music stereo" (tak mam teraz w Denonie) będą grały jedynie fronty przez MM?

Jak się wybierze stereo w Marantzu to sygnał idzie na fronty. Reszta głośników milczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzyk_Krja mam połączonego marantza z cyrusem one. Tylko, że u mnie nie gra to z monitor audio a dali. Moim zdaniem - mimo, że uważam monitor audio za bardzo dobre kolumny - to mogą być w połączeniu z cyrusem troszkę za jasne. Ale to tylko moje zdanie i proszę się nim nie kierować 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remote Control służy do pilota. Nie uruchomi końcówki.

Ale pownien to zrobić DC OUT spiety jackiem z DC Control. Nie próbowałem.

Nie ma sterownia z jednego pilota bo żadna końcówka nie potrzebuje sterowania. Tam jest tylko włączanie i wyłączanie. Regulacja głośności odbywa się na amplitunerze.

14 godzin temu, Jerzyk_Kr napisał:

Czy ktoś odsłuchiwał  zestaw amplituner KD Maranza i wzmacniacz Cyrus One lub Musical Fidelity M2si/M3si plus kolumny Monitor Audio Gold/Silver i może podzielić się wrażeniami z odsłuchu ?

Moim zdaniem cyrus ONE ladniej gra od tej końcówki z tym że tu faktycznie musiał byś go włączać osobno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość odsłuchania Cyrusa One z kolumnami Focal Aria 926 i byłem zachwycony ciepłą barwą dźwięku, dbałością o szczegóły, dynamiką i przestrzenią. Źródło sygnału pochodziło z aplikacji Tidal zainstalowanej na tablecie. Nie wiem jak będzie z MA, ale mam nadzieję, że podobnie. Czy mieliście okazje porównać Cyrusa z Atollem IN100SE lub Roksan Kandy K3?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Remote Control służy do pilota. Nie uruchomi końcówki.

Chodzi mi o to czy jak zepniemy kabelkiem RCA amplituner Marantza z końcówką Marantza, to czy amplituner po uruchomieniu pilotem wyśle sygnał włączający końcówkę. Trzeba by sprawdzić doświadczalnie. AV włącza wszystkie końcówki MM w torze audio, jeśli są spięte przelotowo (in i out) kabelkiem RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 12.02.2020 o 16:39, Jerzyk_Kr napisał:

Witam. Od czasu kiedy uziemiła mnie kontuzja na dobre kilka tygodni, a posiadany sprzęt video/audio nie sprostał jakościowo i technologicznie potrzebie chwili, postanowiłem odświeżyć zasoby. Zakupiłem TV OLED 65” od Philipsa z głośnikami od Bowers & Wilkins, następnie kolumny frontowe MA Gold 200. Przyszła kolej na wymianę leciwego już amplitunera kina domowego Denona AVR-X1100W i tutaj pojawiły się wątpliwości:

Kino domowe cd czy stereo? A może jedno i drugie?

1.       czy pójść dalej drogą amplitunera kina z opcją dołożenia wzmacniacza do stereo:

Maranz SR6014 i PM8006 lub Musical Fidelity M2si

Denon AVR-X4500H i Cyrus One lub Rega elex-r (Naim, Atom)

2.       czy też doinwestować amplituner kina domowego i odpuścić wzmacniacz: 

ARCAM AVR550 (obecnie wiele przecen) lub może ARCAM AVR10, Cambridge CXR120, Anthem MRX-520

3.       a może odwrócić kierunek i wybrać lepszy wzmacniacz stereo i dobrać tańszy (może używany) amlituner kina domowego

Planuję oczywiście odsłuch, ale liczę na cenne wskazówki i doświadczenie Kolegów.

Słucham muzyki w 70% (Chromecast Audio i Spotify, CD, radio internetowe), filmy 30% (Netflix, DVD); żonka raczej filmy 100%; mamy salon 35m2; preferowana obsługa poprzez aplikacje na tablet i smartphone, mniej piloty (to ostateczność); planowany wydatek ok 10k

Mam obecnie TV 65OLED, amplituner kina DENON AVR-X1100W (wymiana), odtwarzacz blu-ray DENON DBT1713UD, zabawka CHROMECAST AUDIO od Google (likwidacja po zakupie amplitunera z odtwarzaczem strumieniowym); kolumny 5.0 MA Gold 200, Paradigm CC 170, JBL E30

 

Odgrzebując temat zacytuję klasyka :

 

Cytat

Nie ekscytujcie się tak mocami. Staruszek NAD3020 który ma 25W ma większe kopyto niż większość amplitunerów. Wiem bo porównywałem z Denonem. Denon to przy nim ciepłe kluchy bez wyrazu i bez barwy. Tu nie chodzi o moc ale o to jaki prąd potrafi oddać wzmacniacz w krótkich impulsach. Amplitunery szczególnie tanie przy szybkich impulsach tak jak uderzenia stopy i werbla razem, się po prostu na pewien czas przytykają i nie ważne ile mocy mają. Ważne jak szybko potrafią dostarczyć prądu do obciążenia i czy ten prąd nadążą za sygnałem. Od tego zależy czy wzmacniacz ma kopyto. Od tego zależy jakie przyspieszenie potrafi osiągnąć membrana. Jeżeli prąd płynący przez głośnik nie potrafi odpowiednio szybko rosnąć to niestety spowolni to transjenty i wzmacniacz będzie po prostu skrzyżowaniem muła z kanapą i nie ważne jaką ma moc.


Dzisiaj amplituner KD z opcjami sieciowymi.. to taki kombajn AV

..gdzie jakość dźwięku nie jest priorytetem.. liczą się funkcje.. jak najwięcej funkcji..

Takie czasy..
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.02.2020 o 15:01, Zenobi napisał:

Chodzi mi o to czy jak zepniemy kabelkiem RCA amplituner Marantza z końcówką Marantza, to czy amplituner po uruchomieniu pilotem wyśle sygnał włączający końcówkę. Trzeba by sprawdzić doświadczalnie. AV włącza wszystkie końcówki MM w torze audio, jeśli są spięte przelotowo (in i out) kabelkiem RCA.

Mozesz uzyc listwy master slave - na master dajesz ampli, koncowke na slave. Genialnie proste i dziala super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przeczytałem, cały wątek, sporo się dowiedziałem. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Posiadam zestaw KD bazujący na Denon AVR-X4300H z leciwymi już kolumnami Tannoy Mercury, M4 na przodzie, MC, M2 na tyle, i M1 pod sufitem w atmosie. Do tego subwoofer 610 od B&W.

Systemu używam 50/50 stereo/filmy. Tidal, DSD na NAS, CD, Netflix.

Coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem oczko wyżej jeśli chodzi o system dla stereo. W planach zakup wzmacniacza - wstępnie myślę o PMA-2500 oraz wymiany frontów (tannoy M4) - przyglądam się Pylon Diamond lub Emerald. 

Abstrahując od wyboru wzmacniacza oraz kolumn, muszę jeszcze  jeszcze przesłuchać sprzęt, zanim podejmę decyzję  - to  mam wątpliwości techniczne. Chciałbym podpiąć PreOut z amplituner  kina domowego do wejść Pre w PMA-2500, aby móc wykorzystywać wszystkie głośniki przy kinie, również mając możliwość sterowania głośnością z poziomu amplitunera - co daje mi PMA-2500, a niestety PMA-1600, którego też biorę pod uwagę, tego nie ma. 

Moje pytanie dotyczy źródeł streamingu jak Tidal (używam konta HiFi) czy plików DSD zapisanych na NAS i stremowanych. Czy wykorzystując zintegrowanego Heosa, na amplitunerze, tudzież wbudowany w nim odbiornik UPnP w połączeniu z podłączeniem amplitunera kablami RCA do wzmacniacza nie stracę na jakości, wykorzystując DAC w amplitunerze?  (amplituner z tego co wiem nie ma wyjścia optycznego ani coaxialnego)

Czy lepszą alternatywą byłoby dokupienie DNP 800 i podłączenie go do nowego wzmacniacza kablem cyfrowym? Tak aby został wykorzystywany zakładam dużo lepszy DAC we wzmacniaczu?

Przepraszam, jeśli pytanie jest niskopoziomowe i z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, seba3002 napisał:

A można wiedzieć jaki budżet przewidujesz na całość. Denon pma 2500 to już dość drogi klocek i "wypadałoby" podłączyć do niego paczki z podobnego zakresu cenowego. A jeśli już bedziesz w posiadaniu takiego zestawu to i należałoby zapewnić temu jakieś przyzwoite źródło. 

Raczej wolę kupić coś co będzie ze mną przez kilka, a nawet kilkanaście lat. I wydaje mi się, że nie należę do tych, którzy zmieniają sprzęt co 2-3 lata i wolę wybrać coś lepszego na początku, dokładając trochę, niż stosować półśrodki i gonić króliczka. Myślę powiedzmy o budżecie 25-30 kPLN (wzmacniacz, kolumny, ew. odtwarzacz sieciowy - właśnie tu mam największe wątpliwości w kontekście wykorzystania posiadanego już amplitunera i podłączenia go to wzmacniacza i wykorzystania heosa oraz odtwarzania plików z NAS, oczywiście myślę tez o podłączeniu laptopa i wykorzystaniu wejścia USB-DAC). Być może ze względu, że dla mnie to nie są małe pieniądze, będę chciał to podzielić na dwa, może trzy etapy w przeciągu powiedzmy 2 lat. Ostatnio sporo czytam i zacząłem słuchać muzyki, bo mam na to więcej czasu - wciągnąłem się w temat stereo i taki budżet sobie ustaliłem. Chciałbym usłyszeć różnice pomiędzy tym co mam, a tym co oferuje dzisiejsza technika stereo.

Edytowano przez Tecumseh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest dokupić odtwarzacz sieciowy. Zewnętrzny. I pod kątem muzyki nie łączyć systemu stereo z kinem.

DNP 800 to fajny klocek. Jeśli chcesz iśc w półkę wyżej to Cambridge CXN V2  albo nawet 851n.

Co do kolumn to oczywiście odsłuch to podstawa. Po M4 proponuję ci posłuchać Fyne F502, Opera Seconda, Monitor Audio Gold 200. To przy opcji budowania systemu na Denon PMA 2500.

Zapraszam na odsłuch i po porady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni Koledzy, Posiadam amplituner Sony DAV-s800, posiada on teoretycznie na kanałach frontowych 2x50 W 6ohm, bardzo mi nie odpowiada muzyka (ampli ma możliwość pracy poszczególnych wejść w systemie 2.1 z pasywnym subwooferem), z dołączonych kolumn (oryginalne z zestawu), która nie przenosi w dostatecznym stopniu zakresu tonów średnich/średnio wysokich (np gitary), nie wiem jaka część tonów przenoszona jest na subwoofer, ale raczej nie są to te tony, o które mi chodzi. Pytanie następujące: czy zamieniając głośniki frontowe na jakieś półkowe/podstawkowe zagra to lepiej, wiem, że mógłbym pomyśleć o osobnym stereo ale tu też dużą rolę źródła dźwięku odgrywa np YouTube, który jest odtwarzany z telewizora. Proszę o poradę czy np takie: https://www.facebook.com/commerce/listing/635482597242248/?media_id=0&ref=share_attachment głośniki były by odpowiednim wyborem.

Wiem, ze może pytanie jest dość amatorskie, ale od czegoś trzeba zacząć zdobywanie wiedzy/doświadczenia. Dziękuję za jakiekolwiek sugestie!

Pozdrawiam serdecznie!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Masz słaby amplituner kinowy. Myslisz o wymianie frontów, o których nic nie napsiałeś? Co to za modele?

Prawda jest taka że musisz zmienić amplitunwr na wzmacniacz. Pytanie czy najpierw solo czy od razu z kolumnami. O nich nic nie wiemy.

Głośniki przednie to takie dołączone do zestawu oryginalnie, czyli małe pierdziawki z głośnikami 2x50mm o nieznanej mocy i 6ohm. Do filmów dają radę, bo jakimś sposobem całą resztę uzupełnia subwoofer. Kwestia tego, czy podmieniając te fronty na coś z większymi głośnikami i większej mocy, zagra to jakoś i nie będzie problemu po stronie wzmacniacza, który w trybie stereo ma 2x50W przy 6ohm.  

Podane wcześniej głośniki faktycznie wymagałyby remontu, a co z np takimi: https://www.facebook.com/marketplace/item/569354973717045 ?

Dzięki za rady i wyrozumiałość, nie bardzo mam w tych kwestiach doświadczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy wszystkie 3 modele na stanie :)

Direkt, Dreiklang i Einklang, zwał jak zwał.

Jestem zdziwiony że nie bał się tak jasno porównać do Klipscha. Myslę że to ostatnie porównanie jakie usłyszeliśmy jeśli będzie chciał jeszcze testować te kolumny :P:P Hehehe

jaROmyre do wymiany jest całośc. Dozbieraj do systemu używanego i wtedy będziemy wybierac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie. Zamierzam kupić nagłośnienie do telewizora. Czy zamiast kupować całego kina domowego, mogę kupić amplituner, dwa zestawy głośników stereo i podpiąć jedne jako przednie, drugie jako tylne ? Czy taka konfiguracja będzie działać ?

Dnia 17.01.2018 o 15:24, S4Home napisał:

KINO DOMOWE VS STEREO - Odwieczny dylemat i temat wielu wątków na forach, w dyskusjach i ...... kłótniach.

Postanowiłem tym razem poruszyć ten temat. Czyli co wybrać, kino domowe czy stereo? Zacznę może od tyłu, czyli autopromocji i zaproszę wszystkich, którzy mają z tym problem na odsłuch do nas. Podłączamy film w kinie i stereo i puszczamy muzykę w kinie i stereo. Tyle z autopromocji która de facto jest najlepszą metodą weryfikacji.

Problem z wyborem systemu to temat znany od lat i wałkowany w milionie wątków w internecie. Czemu żaden jest bez odpowiedzi? Konkretnej? Odpowiedź jest prosta. Ale to na koniec :)

Okazuje się że temat najczęściej "wałkowany" jest w kwocie 2500-5000 zł. Pewnie dlatego, że w tym budżecie osoby zdecydowane na zakup chcą uzyskać ze swojego nowego, przeważnie, systemu jak najwięcej.

Zacznijmy zatem od początku. Typowy system kinowy zawiera 5 kolumn i subwoofer. Czyli tak zwany system 5.1. Nie wchodźmy tu w 7.1 i wszelkiego rodzaju Atmosy :) Wiemy o co chodzi.

Taki system nowy. Jest do dostania od stosunkowo niskiej ceny powiedzmy w granicach 1500 zł. Dostajemy wtedy 5 małych kolumienek wielkości pieści i subwoofer. System spełnia podstawowe założenia kinowe ma dźwięk z przodu z tyłu, wokale no i dynamikę "suba". Co więcej system taki w kinie spisuje się na prawdę dobrze. Nie chcę tutaj wchodzić w porównanie z soundbarami, których fanem nie jestem w ogóle! I ich nie polecam! Co z takimi systemami w stereo?

A no właśnie tu występują ograniczenia. O ile słuchamy w stereo, przypominam chodzi o dwa głośniki/kolumny, o tyle dźwięk jest po prostu "mały". Musimy odpalić suba w komplecie bo małe kolumienki nie mają przecież niskotonowca. Ok jest lepiej, ale to wciąż nie to. Gra, ale czujemy niedosyt. Pewnym rozwiązaniem jest system oparty o fronty na większych kolumnach podstawkowych (monitory) lub kolumnach podłogowych. Granie lepsze, są membrany basowe. Zostawmy zatem podobną cenę. Jest kilka, nie dużo, sensowych wyborów systemów w przedziale około 1500 zł gdzie dostaniemy 5 kolumn z "większymi" frontami. A no właśnie! Pięć, aż, albo tylko pięć. O ile same kolumny w stereo zagrają lepiej, bo pozwala im na to fizyka, o tyle wracając do kina sporo stracimy. Proszę pamiętać rozwiązanie w stylu "podkręcę bas podczas filmu i nie potrzebuje subwoofera", "przecież bas w kolumnach mam wystarczający", nie jest dobre. Jadnak filmowcy specjalnie zaznaczyli ścieżkę 5.1! Gdzie jeden jest osobno.

Skupmy się na chwilę na drugiej stronie (a później połączymy oba systemy). W tej samej cenie zamiast 5.1 czy też 5.0 kolumn wybieramy dwie. Czyli po prostu słownie stereo. Skoro cena ta sama to logiczne, że wybierając dwie zamiast 5 kolumn dostaniemy coś więcej. Pomijam kwestie źle dobranych kolumn. Więc odpowiedź brzmi: tak, to prawda. Zyskujemy na jakości tych dwóch konkretnych modeli, które w stereo zagrają lepiej. Przestrzeń, bas, separację instrumentów itp, itd. Logiczne, ten sam producent wpakuje w 2 kolumny lepszą technologię niż w 5 w tej samej kwocie. Co więc z kinem? Film oczywiście da się obejrzeć. I to zdecydowanie na wyższym poziomie niż z TV.

Gdzie więc tracimy? Wokale, to pierwsza kwestia. Jednak kolumna centralna, która jest pod to przewidziana - to granie typowe dla wokali (przyjmując jej odpowiednie usytuowanie). Sporo osób skarży się na wokale w stereo, a po prostu są one na równi i nie ma możliwości ich edycji czy korekty. Druga kwestia to dźwięk surround, "z tyłu głowy". Nie oszukujmy się filmy z efektami typu Matrix, Gwiezdne Wojny, Transformers, Władca Pierścieni, są po prostu pod to przygotowane. Jeśli ktoś, producent, czy sprzedawca wmawia, że 2 fronty to zastąpią to nie jest to prawda :( No i ostatnia kwestia sub. Mamy lepsze fronty, pewnie także pod kątem basowym ale ścieżki .1 (kropka jeden) nie zastąpią. Zwykłe trzaśnięcie drzwiami będzie po prostu inaczej odwzorowane.

Połączmy teraz systemy. I dość moich odczuć.

Pamiętajmy! Zakładając takie wątki, nie oczekuj, stety, niestety, odpowiedzi na to pytanie. Czemu? Bo odpowiedź powinieneś/aś poznać sam/sama. Najczęściej odpowiedzi czy sugestie polegają na doradzaniu przez "swój pryzmat". I nie mówię że dzieje się źle, ale podświadomie i niestety nie do końca trafnie pod konkretny przypadek. Przykro mi ale tak jest.

Jakie jest więc podsumowanie tego wątku.

- Jeśli stawiasz nacisk na kino, Twój system ma tylko grać w tle muzykę z radia i nie dysponujesz dużą kwotą system 5.1 oparty na małych kolumienkach po prostu spełni swoją rolę.
- Jeśli to dla Ciebie pierwszy wybór/zakup, masz miejsce i oglądasz film w skupieniu a muzyki słuchasz okazjonalnie, ze znajomymi, ale lubisz dobrze grający zestaw. Warto wziąć pod uwagę system oparty o kino 5.0 czyli zainwestować w lepsze fronty kosztem suba, którego można dołożyć z czasem.
- Jeśli słuchasz muzyki, radia, Spotify nawet w tle, a filmy to u Ciebie TV, DivX czy słabej jakości materiały z sieci to idź w stereo.
-Jeśli nie jesteś pewien, popatrz pod kątem umiejscowienia sprzętu. Źle położone tyły, centralny czy sub i tak nie spełnią swojej funkcji. Wybierz stereo.

Zapraszam do dyskusji.
Piotrek

26001111_1396882913757018_7270466823474579780_n.jpg

26001293_1396882867090356_7415665555127259552_n.jpg

26047079_1396883110423665_5774306982206856125_n.jpg

26047135_1396883090423667_1672603032294100315_n.jpg

26047316_1396883120423664_7185544709305325261_n.jpg

26165508_1396883003757009_5966672686035722416_n.jpg

26166269_1396882873757022_1713981420386584293_n.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeżeli kupisz amplituner kina domowego to tak.

Wówczas masz po prostu system 4.0. W przypadku amplitunera stereo nie będzie to spełniać swojej roli.

Z drugiej strony jeżeli masz miejsce na przednie i tylne kolumny to po prostu nie wierze że nie masz na centralny i sub też gdzieś wciśniesz. I masz prawdziwe 5.1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Forummmowicz napisał:

Mam pytanie. Zamierzam kupić nagłośnienie do telewizora. Czy zamiast kupować całego kina domowego, mogę kupić amplituner, dwa zestawy głośników stereo i podpiąć jedne jako przednie, drugie jako tylne ? Czy taka konfiguracja będzie działać ?

Kanały tylne w konie domowym mają dostarczać dźwięków dochodzących z tyłu lub ewentualnie z boków. Przy czterech kolumnach stereo możesz sobie wybrać na których ma być dźwięk stereo. Jeśli włączysz oba zestawy kolumn powinny być raczej obok siebie. W przeciwnym przypadku nie masz stereo, tylko jakieś rozdzielone nagłośnienie pomieszczenia... Musisz pamiętać że 4 kolumny podłączone równocześnie w zestawie stereo obciążają po dwie na raz jedną końcówkę mocy. Wymaga to kolumn o odpowiednio wysokiej impedancji. Do tego wiele kolumn na których pisze coś co wskazuje że mają impedancję 8 ohm w rzeczywistości mają ją mniejszą i ich równoczesne podłączenie po dwie kolumny na kanał może w krótszym  lub dłuższym czasie doprowadzić do uszkodzenia wzmacniacza, szczególnie gdy będziesz chciał grac głośniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...