Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Dnia 17.01.2021 o 08:17, seba3002 napisał:

Pani Gosiu, dobrzy by było gdyby określiła Pani wielkość pomieszczenia, w którym sprzęt ma grać. Warto też określić czy zależy Pani na funkcjonalności amplitunera, który da możliwość sluchania muzyki z serwisów muzycznych typu Spotify, tital etc czy też wystarczy klasyczny wzmacniacz z wejściami cyfrowymi, do którego podłączy Pani TV i inne źródła dźwięku. Czy sprzęt ma być nowy, czy też może być z drugiej ręki. I na jakim dźwięku Pani zależy o ile ma Pani jakieś porównanie?

Pozdrawiam, Sebastian 

Dziękuję za odpowiedź, pomieszczenie to salon 16 m plus otwarty aneks. Tak zależy mi również na odtwarzaniu muzyki np. ze spotify. Raczej myślałam o nowym sprzęcie. No właśnie ine mam porównania żadnego....kiedyś w rozmowie ze sprzedawcą w sklepie audio zaproponowano mi taki zestaw https://www.tophifi.pl/blog/post/yamaha-r-n602-i-indiana-line-tesi-561-moc-mozliwosci-pelnia-dzwieku.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na forum wiec bądźcie delikatni ;) Temat następujący: Salon + aneks kuchenny 22m2, odległość do Tv 3-3.5m, 50% film,30% xsx , reszta muzyka online. Do tej pory korzystałem z kina domowego HK avr158 + hkts11, teraz chcę ograniczyć ilość głośników i skupić się przy dobrym 2.0 lub 2.1 ( jakby brakowało basu). Rozważam zakup HK Citation AMP + Klipsch rp600 lub MA 100 bronze  i moje pytanko jest następujące jak one się sprawdzą do moich potrzeb ? Proszę również rozwiać moje obawy czy dialogi w stereo są cichsze niż kwestia mojego przyzwyczajenia do głośnika centralnego. Ewentualnie proszę o propozycje zestawu w stronę 2.1/3.1 jeżeli powyższe będzie się gryźć z moimi preferencjami. Amplituner potrzebuję  z Arc lub eArc, łączny budżet 5tys. 

 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADEA325B-353C-4E06-9E7C-5D26293E379C.thumb.jpeg.b29c15e602da4d3ae790ffab369a8a8b.jpegMoim kaprysem była chęć przejść na stereo bo jak słyszę muzykę u znajomych to brzmi naprawdę świetnie. Miałem nadzieje że kompromis to będzie klipsh ale ciche dialogi w filmach mogą mnie boleć. Eliminując kable i stojaki tylne mogę przejść na  2.1/3.1 i wtedy bym sobie zostawił furtkę na przyszłość ewentualnego powrotu do 5.1. Pod uwagę również brałem soundbar ale widzę że w postach „grajbelka” jest odradzana. Mamy jakąś opcje która się u mnie sprawdzi ? (lubię miękki bass)

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łukasz P. napisał:

ADEA325B-353C-4E06-9E7C-5D26293E379C.thumb.jpeg.b29c15e602da4d3ae790ffab369a8a8b.jpegMoim kaprysem była chęć przejść na stereo bo jak słyszę muzykę u znajomych to brzmi naprawdę świetnie. Miałem nadzieje że kompromis to będzie klipsh ale ciche dialogi w filmach mogą mnie boleć. Eliminując kable i stojaki tylne mogę przejść na  2.1/3.1 i wtedy bym sobie zostawił furtkę na przyszłość ewentualnego powrotu do 5.1. Pod uwagę również brałem soundbar ale widzę że w postach „grajbelka” jest odradzana. Mamy jakąś opcje która się u mnie sprawdzi ? (lubię miękki bass)

Ważna jest też akustyka i elektronika. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz P. napisał:

Z sąsiedniego forum, wątek przeczytałem i w sumie z mojej strony wyszło zapytanie i ukierunkowanie w ich stronę. Skoro do filmów jak kolega wyżej pisał wybór nie trafiony to z chęcią przeczytam propozycje w którą stronę się rozglądać. 

Wydaje mi się, że nie chodziło to, że wymienione przez Ciebie kolumny nie sprawdzą się w kinie domowym. A raczej o to, że sam zestaw stereo nie jest dobrym pomysłem, kiedy w Twoim "repertuarze" dominują filmy. Same monitory klipsch RP 600m moim zdaniem w kinie sprawdzają się wyśmienicie ale jeśli jesteś przyzwyczajony do oglądania filmów na zestawie z kolumną centralną, po rezygnacji z niej możesz poczuć pewien "dyskomfort". Sam mam zestaw stereo połączony z kinem domowym i szczerze powiedziawszy kiepsko ogląda mi się filmy bez kolumny centralnej. Aczkolwiek słuchanie muzyki z budżetowego amlitunera KD to też kompromis 🙂. Także wybór należy do Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałem w odpowiedzi, jest dokładnie tak jak piszesz. Wybór stereo jest nie odpowiedni. Stąd też moja prośba o doradzanie w stronę: cent/sub/fronty + amp + budżet 5tyś ;) Przeglądam sobie wątki na forum ale wstrzymam się z pytaniem do czasu ewentualnych propozycji, czy uda się coś dla mnie skonfigurować. Obecnie pod uwagę  biorę tylko nowe urządzenia. 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Wam. Przeczytałam cały ten wątek i w sumie wciąż nie wiem jaki sprzęt jest tym którego szukam. Chciałabym urządzenia uniwersalnego, do filmów i muzyki. I pewnie można by takie dostać, wydając więcej pieniążków. Ja jednak chciałabym wydać tak do ok 3500, więc będzie trzeba pójść na jakiś kompromis. 

Filmy i muzyka to praktycznie 50/50. Pokój ok15m². I tak sobie myślę, czy można połączyć zestaw stereo jakaś Yamaha musicast z tymi głośnikami też od Yamahy, musicast 20 i zrobić z nich te boczne efektowe? Domyślam się jednak odpowiedzi bo ktoś mądrzejszy ode mnie w temacie na pewno wpadłby na to wczesniej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć surround (5.0, 5.1) to musisz mieć amplituner kina domowego, stereo nie wystarczy. No chyba że oglądasz tylko youtube i hbo go, to wtedy i stereo styknie.
Odnośnie 5.0/5.1 - głośniki efektowe to zwykłe głośniki, i jakie byś nie wpakowała będzie zadowalająco. Ważne żebyś główne głośniki miał w miarę dobre.

Najważniejsze według mnie czynniki wpływające za jakość dźwięku (budżetowo):
- głośniki
- wzmacniacz/amplituner
- akustyka pomieszczenia (chociaż to bym na równi ze wzmacniaczem postawił, ale jak budżetowo to trzeba się liczyć z ograniczeniami)

Edytowano przez PorkOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałam, że będę musiała iść na kompromisy. 

5.1 za ok 4 tys będzie wystarczający? Czy będzie to tylko jakaś namiastka tego dźwięku przestrzennego? 

Jakby się sprawdzila Yamaha rx V4A do tego głośniki NS-P20? Wybrałam te ze względu na ich rozmiar.

 

Nie wiem czy nie lepiej wziąć stereo. Nr R-N303D + NOTA 550.

Troszkę poczytałam i ciekawa jestem tez Soundbara Yamahy Bar400 plus dokupic te dwa głośniki musicast. Nie mam niestety gdzie sprawdzić jak te sprzęty grają. Chciałabym znaleźć sprzęt z najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

pozdrawiam :)

Edytowano przez Justyna eM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę kwotę i oczekiwania to nie idź tutaj w kino.

Amplituner + dwa bezprzewodowe tyły zjedzą już cały budżet.

Czyli na najważniejsze kolumny braknie i kupisz coś bardzo słabego jak NS-P20

W tej cenie idż w stereo.

Ale RN 303 tez jest przeciętny. Zdecydowanie RN 602 zwłaszcza że zmieścisz się w budżecie z Nota 550X.

Albo lepsze kolumny , mniejsze Aurora 300 od Heco.

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn z amplitunerem to myślałam o jakiś głośnikach mniejszych ale niekoniecznie tych musicast 20. Widziałam tu na forum polecane przez Ciebie np 

Yamaha Rx V4A plus Quadral 650p. I takie coś np byloby w zasięgu finansowym. Minus taki, że głośniki są dużych rozmiarów 🤭 a i też boje się tych wszystkich ustawień amplitunera, nie wiem czy dam radę sama.🤭

Druga opcja to jakieś stereo. A trzecia to ten Soundbar Yamahy, Bar400 i do niego właśnie dokupić te głośniki bezprzewodowe. Posiada może ktoś i się wypowie czy spełnia to oczekiwania?

Nie mam niestety żadnej możliwości odsłuchu, więc polegam na Waszych opiniach.

Podsumowując, biorę pod uwagę takie zestawy:

Yamaha rx V4A z Quadral 6500

Yamaha RN602 z tymi głośnikami polecanymi przez Kolegę wyżej.

I Soundbar, też Yamahy, Bar400 plus musicasty 20.

Pytanie wiec takie, który sprzęt będzie najlepszy w stosunku cena jakość, który sprawdzi się do filmów i muzyki?

I czy np stereo rn602 lepiej się spisze z filmami niż ten bar400 z musicastem?

 

Przeglądając internet znalazłam jeszcze jedna opcje, Audio Pro A26. Nazywany killerem soundbarow 🤭 Jakaś opinia o nich?

 

 

Edytowano przez Justyna eM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś o bezprzewodowych tyłach dlatego moja ocena.

Soundbar na pewno odpada. To juz jedno mniej

To że kolumny są dużych rozmiarów to nie jest minus.

20 godzin temu, Justyna eM napisał:

Yamaha rx V4A z Quadral 6500

Yamaha RN602 z tymi głośnikami polecanymi przez Kolegę wyżej.

Jeśli to Quadrala 6500 LE dokupisz suba Magnat 302A to jest to na prawdę fajne kino

Jeśli do RN 602 dokupisz Heco 300 to jest to fajny zestaw stereo. Ale nie będzie szału w kinie. Po prostu lepiej niż z TV.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam wszystkich bardzo serdecznie.

Widzę, że temat stereo vs KD jest tak samo nierozstrzygnięty jak diesel czy benzyna ;)

 

To i ja zwracam się do was o pomoc. Mam tej chwili Onkyo 686 + 5.0 Jamo 606.

Każdy z nas ma żonę, więc proszę o wyrozumiałość- żona robi remont, muszę zmienić kolumny.

I się zastanawiam, czy iść w dobre stereo czy ciągnąć KD. Głośniki muszę zmienić, bo są białe, a nowe MUSZĄ być w okleinie dębowej.

U mnie dominuje film (z 80%, 20% muzyka), więc z lektury wątku zrozumiałem, że trzeba zostać z KD. No chyba, że nie?

Salon 22m2:

image.thumb.png.965bf05d87bc684f96e8af0c4cdd8269.png

 

Z ampli chciałbym zostać, bo jest w miarę nowe (stare mi padło i ok pół roku temu kupiłem to), ale mogę też sprzedać to Onkyo i kupić coś innego.

Budżet na same głośniki - tak do 5000pln. Z czego przypominam- okleina dębowa mocno zawęża wybór (proszę beż uszczypliwości, jak wspomniałem wyżej każdy z nas ma żonę ;) To się nazywa kompromis.

Kable pod satelitki mam pociągnięte, a i tak remont będzie, więc mogę coś zmienić- nie muszę.

Szafka pod telewizor (TV stand) będzie na całej długości ściany, taki niski, w kolorze dębu, długi mebel, więc kolumny główne + dialogowy będzie stał na meblu- nie wiem czy to ma znaczenie.

Proszę o radę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej skłaniam się ku stereo. Mój pokój jest dosyć zagracony, a wielkość też nie jest znowu nie wiadomo jak duża, dokładnie 17,6m² 🤭.

Jakościowo w okolicach 3,5tys stereo pewnie też będzie lepsze od kina.

Ta Yamaha RN602 z tymi Heco wygląda idealnie. 

Takie stereo Poradzi to sobie lepiej z filmami niż Soundbar?🤔 O muzykę, to jestem pewna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...