Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

21 godzin temu, Barti44 napisał:

Widzę, że temat stereo vs KD jest tak samo nierozstrzygnięty jak diesel czy benzyna

Akurat w tym temacie jest już pozamiatane :)

Gdyby wybór był tak prosty jak tutaj to nie było by tematu :)

Jeśli zostawiasz amplituner Onkyo to koniecznie idziesz dalej w stereo.

Zwłaszcza że U ciebie polepszenie kina i stereo będzie od razu słyszalne. Jamo 606 to słabe kolumny. Więc nie będzie to trudne.

W cenie 5K z drewnianą obudową możesz pomyśleć o Dali Oberon 7, Monitor audio seria Bronze czy QAcustic 3050i

Zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również pociągnę temat „Benzyny i Diesla:)  Idąc w 2.1 ale z przewagą filmów to obecnie z amp. posiadających jakąś namiastkę multimediów w budżecie 4-5tys to jakie mamy opcje w moim przypadku ?

widziałem takie połączenie:

yamaha 803 + indiana 550 ADEA325B-353C-4E06-9E7C-5D26293E379C.thumb.jpeg.b29c15e602da4d3ae790ffab369a8a8b.jpeg

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zamęczyłem już kolegów  s4home i Q21 ale jeszcze bana nie dostałem to chyba nie jest źle ;) Dajcie panowie znać odnośnie stereo 2.1 yamahy 602 lub Denon Dra 800z jakimi głośnikami podłogowymi (budżet 2000+/-)odsłuchać. Fajnie gdybym mógł je w miarę możliwości  dosunąć pod ścianę. Zdjęcie powyżej, preferencje bez zmian film,xsx, muzyka online. 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Barti44 napisał:

Dzięki za odpiowiedź. Z ciekawości- czemu do Onkyo koniecznie stereo? 

W jaki sposób jestem w stanie uzyskać od Ciebie wycenę? PW?

Przepraszam oczywiscie chodziło mi o to że idziesz nadal w kino. To amplituner kinowy wykrozystaj go. Przepraszam co innego napisałem a co innego myslałem. Piszesz do mnie na Pw z numerem telefonu i masz.

23 godziny temu, Łukasz P. napisał:

w budżecie 4-5tys to jakie mamy opcje w moim przypadku ?

widziałem takie połączenie:

yamaha 803 + indiana 550 

W tym budżecie można dorwać lepsze kolumny.

Jeśli RN 803 zostaje to proponuję do niego Melodike BL 40 MKIII, Indiana line ale Tesi 561 albo nawet Heco Victa 702

11 godzin temu, Łukasz P. napisał:

Wiem że zamęczyłem już kolegów  s4home i Q21 ale jeszcze bana nie dostałem to chyba nie jest źle ;) Dajcie panowie znać odnośnie stereo 2.1 yamahy 602 lub Denon Dra 800z jakimi głośnikami podłogowymi (budżet 2000+/-)odsłuchać. Fajnie gdybym mógł je w miarę możliwości  dosunąć pod ścianę. Zdjęcie powyżej, preferencje bez zmian film,xsx, muzyka online. 

Już schodzimy z modelami amplitunerów w dół? Ale idąc z kolumnami w górę tak?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 Home,

tak właśnie mi się wydawało, że coś się nie zgadza (onkyo do stereo).

 

Rozmawiałem z żoną, może być kolor czarny. Mogę Cię prosić o informację czym zestaw Q acoustics będzie się różnił od Monitor audio bronze 200?

Rozumiem, że satelitki w monitor audio to będą bronze 100?

 

Czy (skoro zmieniło się kryterium koloru głośników) masz może jeszcze jakąś alternatywę? Dali Oberon 7 odpada, nie podobają mi się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko, być może jedno z ostatnich już. Jak zagra RN602 z Nota260X?

Do zestawu z Heco muszę już troszkę dołożyć do tego co przeznaczone na zakup. A audiofilka znów też chyba nie jestem, skoro do tej pory zadawalał mnie dźwięk z Sony Bdv e190 🤭 Troszkę jednak zaczęło brakować basu przede wszystkim.

Edytowano przez Justyna eM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Barti44 napisał:

Mogę Cię prosić o informację czym zestaw Q acoustics będzie się różnił od Monitor audio bronze 200?

Rozumiem, że satelitki w monitor audio to będą bronze 100?

Bronze 100 grają jaśniej ale mniej dociążonym dzwiękiem. Sa nieco swobodniejsze. Malutkie kolumny do mniejszych pomieszczeń. QA 3050i to bardzo udane kolumny.

Jako monitory albo 50tki albo lepiej FX

20 godzin temu, Barti44 napisał:

Czy (skoro zmieniło się kryterium koloru głośników) masz może jeszcze jakąś alternatywę? Dali Oberon 7 odpada, nie podobają mi się.

No to ktore Ci się podobają to się o nich wypowiem.

20 godzin temu, Łukasz P. napisał:

Dostosuje się do twoich rad od czego zacząć bo te moje wizje to więcej zamieszania wprowadzają niż pożytku.

Do DRA 800 kolumny i jaśniejszym brzmieniu. Właśnie Bronze alvbo QA albo Magnaty z koeli do Yamahy 602 na przykład Heco, ELAC czy Melodika

16 godzin temu, Justyna eM napisał:

Jeszcze pytanko, być może jedno z ostatnich już. Jak zagra RN602 z Nota260X?

Do zestawu z Heco muszę już troszkę dołożyć do tego co przeznaczone na zakup. A audiofilka znów też chyba nie jestem, skoro do tej pory zadawalał mnie dźwięk z Sony Bdv e190 🤭 Troszkę jednak zaczęło brakować basu przede wszystkim.

Całkiem nieźle z tym że Aurora 300 to lepsze kolumny.

12 godzin temu, Łukasz P. napisał:

Zmiana decyzji: zakupiony Denon s750, teraz zamierzam się rozglądnąć za frontami (podłogówki dosunięte do ściany )+ center w budżecie 2.5tyś +/-  Proszę o poradę którym się przyjrzeć? 

To amplituner kinowy. Musisz kupić całe kino. 5.1

Inaczej to nie ma sensu.

2,5 to budżet na fronty i center? A kiedy dokupisz tyły i suba?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tak na fronty i center , reszta ma być kupiona w przyszłym miesiącu. W sumie to mogę się wstrzymać do przyszłego miesiąc  i kupić całość. Doradź za jakimi zestawami się rozejrzeć 5.0 do kwoty 3500zł. (Sub mam z zestawu hk11 jezeli mogę go użyć) Będę miał teraz możliwość wziąć pod pachę amp. i jechać odsłuchać bo zwykle głośniki mieli ale nie było z czym podłączyć :)   Jak z denonem  zagra Stx electrino 250 ?

P.s do was mam 70km i auto w gazie heheh  ;)

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży wybór tego sprzętu, a gdy kupuje się po omacku, nie znając się na tym to jeszcze gorzej.:(

Dzwoniłam do sklepu, nie ma Noty260x. Zamiast tego Pani poleca Tesi261. Sama od siebie też wspomniała znów o.. Audio pro a26. Juz mnie głowa boli. 

Czy ktoś kto nie jest audiofilem odczuje różnice między RN602 z Heco a tym Audio pro a26?

Szkoda, że nie mogę tego odsłuchać..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Justyna eM napisał:

Hm rozumiem, że audiofool patrzy na cenę o bierze tańsze?🤭 Dziwne, że tak bardzo zachwala tańszy sprzęt 🤔

Nie, w audiofoolstwie nie chodzi o cenę, lecz o podejście do tematyki. Audiofoole najczęściej wydają więcej kasy, wydając ją na rzeczy najmniej istotne albo nieistotne w ogóle.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj w takim razie do audiofoola jest mi chyba jeszcze dalej. Piszecie tutaj o ciepłym brzmieniu, o miękkim. Czytam to wszystko i nie mam zielonego pojęcia czym charakteryzuje się jedno a czym drugie. 

Chciałam kupić nowy sprzęt bo na tym obecnym, starym kinie Sony Bdv e190, kupionym lata temu za grosze, zaczyna mi czegoś brakować. Na filmach dźwięk jest plaski, a przy muzyce ewidentnie brakuje basu. 

Chciałabym brzmienie na lepszym, wyższym poziomie. Stąd moja obecność tutaj. 🤭 

Przypuszczam też, że ciężko Wam polecać sprzęt, komuś takiemu jak ja. bo co innego pomoc w doborze kolumn a co innego stwierdzić czy dźwięk za 2tys będzie wystarczający dla głuchego ucha czy też nie.🤭  

Czy różnica w brzmieniu w sprzęcie za 2 tys a 3,5tys będzie odczuwalna dla kogoś kto nie jest audiofilem lub audiofoolem? 

 

No i też cieszę się, że tu trafiłam, bo pieniądze wydała bym na Soundbar. I pewnie byłabym z niego zadowolona. Ale dzięki Wam, te pieniądze wydam sensowniej i otrzymam lepszy dźwięk.

Edytowano przez Justyna eM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Justyna eM napisał:

Czy różnica w brzmieniu w sprzęcie za 2 tys a 3,5tys będzie odczuwalna dla kogoś kto nie jest audiofilem lub audiofoolem? 

Sorry nie śledziłem Twoich poszukiwań, 2 a 3,5 tys. za co konkretnie? Za kolumny frontowe? Różnica może być duża, jesli wybrałabyś badziewne głośniki za 2 tys. i jakieś udane za 3,5 tys. Ogólnie w najniższych rejestrach budżetowych z natury rzeczy są dość duże przeskoki jakościowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...