Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Generalnie ten poziom cenowy wydaje mi się optymalny jakość/pieniądz.

Został bym dalej z Onkyo, ale strasznie mnie wkurza BT w tych urządzeniach. Zawsze jest jakiś problem, czasem łączy przez BT a czasem nie, czasem prześle muzykę z telefonu, a czasem połączy, ale nie prześle, zawsze jest problem. Czytałem na forum kiedyś, że Onkyo ma z tym BT problem.

W tych generacjach Yamahy czy Denona są też takie problemy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może wypowiem w temacie Kino domowe vs. Stereo jednym gifem który idealnie podsumuje to co ja myślę :)
I kino domowe i stereo. Można mieć to wszystko w jednym sprzęcie ale też można niedużym kosztem rozdzielić kino od stereo i mieć zmianę jednego na drugie pod dwoma przyciskami na przełączniku źródła :)
 

efc1f7ba2bb850469254e25049fa0e02.gif

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dla niektórych zakup wzmacniacza i amplitunera byłby :

- kosztem

- wyglądem

nie do przeskoczenia.

WAZ patrzy. Czuwa,

Ależ oczywiście, że jest wiele czynników decydujących za lub przeciw. Jeden ma miejsce na wzmacniacz pełnowymiarowy drugi nie.
Mniejszy będzie mniej zauważalny co przekłada się na WAŻ. Itp. Itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja się z tym zgadzam. 

Bo "dobre" zależy od indywidualnych preferencji I "i" od podejścia danej osoby do tematyki audio 

mam kilku czy nawet kilkunastu znajomych którzy kupili już u mnie sprzęt i powiem szczerze że widziałem że po prostu oni czegoś lepszego czy droższego nie potrzebują. Nie włącza się u mnie chęć nagonienia na drożej. 

wiele osób żyje z audio w sensie obraca się wokół tej tematyki czy ta różne fora ogląda Massey filmów na kanałach YouTube.

ale cała masa ludzi chce mieć jakieś przyzwoitej klasy sprzęt w domu ale ma zupełnie inne pasje.

Wydaje mi się że osoby które doradzają i które polecają po prostu o tym zapominają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Wydaje mi się że osoby które doradzają i które polecają po prostu o tym zapominają

1000% zgoda. Nie raz nie dwa już tu były teksty tak oderwane od rzeczywistości i potrzeb autorów tematów, że szkoda słów.
Jak posiadacz sprzętu X uważa go za jedyny słuszny i idealny dla każdego to raczej coś nie tak u niego ze zwojami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2021 o 10:58, S4Home napisał:

ale cała masa ludzi chce mieć jakieś przyzwoitej klasy sprzęt w domu ale ma zupełnie inne pasje.

Wydaje mi się że osoby które doradzają i które polecają po prostu o tym zapominają

Piotrek ok. Jak zna się kogoś osobiście , jego pomieszczenie, czy upodobania to owszem niekiedy nie ma sensu iść w wysoką półkę. Sam złożyłem niedawno znajomemu zestaw , Cyrus One , Yamaha CDX - 1020 , Magnetofon AKAI GX-75 ,kolumny ProAc Response One S / tylko gramofon kupił sobie sam w Lidlu :)/ i uważam teraz , że jak dla niego to trzy klasy za wysoko :) Ale jak będziemy na forum robić gradację , jednej osobie doradzając ideał, a drugiej byle brzęczało, to to nie ma sensu. Jakiś standard trzeba przyjąć , inaczej zrobi się cyrk . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie w kwestii tego rozdzielenia stereo/kino domowe, jak się sprawdza rozwiązanie od Beresford  ? Już byłem na kupnie ale gdzieś wyczytałem że urządzenie ma wpływ na dźwięk :SMoże ktoś testował porównywał czy tak faktycznie jest ?  Dodam że sprawdzałem połączenie amplitunera kina domowego po przez wyjście pre out na zewnętrzną końcówkę mocy ale poprawa była nieznaczna w stosunku do tego jak gra sama końcówka mocy z dedykowanym przedwzmacniaczem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle się wyraziłem chodziło o to że ampli z zewnętrzną końcówką grał tylko trochę lepiej aniżeli sam. Z kolei osobny zestaw stereo końcówka + pre gra na znacznie wyższym poziomie w szczególności dynamika i głębia dźwięku jest bardziej odczuwalna

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fosge jasne , że sprawdź samemu. Używam Beresforda z systemem lampowym z kolumnami 98dB skuteczności. Jak by była jakaś różnica to z pewnością bym ja usłyszał , lampy są czułe jak cholera a kolumnach słychać każdą zmianę jak na dłoni. Zmieniłem Switche oparte na RCA , bo kable IC powodowały przydźwięki na Beresforda i mam spokój. Wypożycz , przetestuj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Przeczytalem caly temat i tak naprawde jedyne co mnie zaskakuje to ceny o jakich jest tu mowa. I ich stosunek do jakosci. 

Nie jestem audiofilem i generalnie moja podroz audio zaczalem ok. 2 msc temu.

Majac wzmacniacz aiwa baaaaardzo stary, do tego 2x glosniki no name oraz  glosniki holenderskiej marki BSN ML-50, stwierdzilem ze chce miec jednak kd.

Mieszkam w Holandii, wiec zaczalem przegladac oglaszenia i wpadlem na Marantza SR6010 za €300.

Wow. Przesiadka z Aiwy na tych samych glosnikach, tak mnie napedzila do dzialania, ze stwierdzilem, ze chce wiecej.

Przypadkiem kupilem za €35 glosniki KEF Q90. To bylo cos niesamowitego.

Jakosc dzwieku podskoczyla o 50%.

Ale dalej czytalem opinie o "budzetowych" glosnikach i trafilem na bardzo dobre opinie o glosnikach JBL Northridge. Opinie byly tak sugestywne, ze chcialem je miec nawet bez odsluchu. Bardzo chcialem posiadac model E100, ale jest on tak rzadki na rynku wtornym, ze sobie odpuscilem. Natomiast E80 sa tutaj popularne i gdy nabylem je za €100 bylem wniebowziety.

Po podlaczeniu ich do SR6010 zamiast Q90-tek w stereo powalily mnie na kolana. Jak zagralem "He's a pirate" na 80% mocy moje wnetrznosci zostaly przetasowane. DOSLOWNIE!!!

Dokupilem druga pare, rowniez za €100 i stwierdzilem, ze na najblizsze 10 lat to bedzie u mnie gralo.

W chwile obecnej moj zestaw to: Marantz SR6010

4x JBL Northridge E80 (2x glowne oraz 2x tylne/surround, ze wzgledu na specyfikacje pomieszczenia)

1x Sub Canon AS5

1x Sub Magnat model nieznany art. no. 1440201

2x Magnat Vector Needle 11 jako wysoki surround tylny

2x  Magnat Vector Needle 11 jako centralny

Mam w zapasie jeszcze 2x Magnat Vector Needle 11 jako przedni surround wysoki ale do tego musze/chcialbym sie przesiasc na Marantz SR7015.

Po co to pisze?

A no bo ten zestaw kosztowal mnie ok. €650. To jest ok. 3000 PLN

Chetnie slucham w multi channel stereo po wylaczeniu centrala i surroundow wysokich czyli 4x JBL E80 I 2x suby.

Glownie muzyka filmowa. 

Klekam na kolana za kazdym razem.

Rowniez w chwilo obecnej. 2 w nocy. 20% mocy. Dzwiek czysty, bas gleboki i wyrazisty ( chyba nawet za bardzo gleboki jak na ta godzine 😅) Wcale nie musi byc glosno.

Przy Aiwie sasiedzi marudzili ze za glosno. 

Teraz chyba sie boja marudzic 🤣, bo jak podjade do 90% glosnosci to im "tynk sie wykrusza" a tutaj nikt mi nie zabroni tak sluchac 😎.

Generalnie, to najwazniejsze jest, aby to wlasnie Twoje uszy byly zadowolone z efektu.

Nie chce kombinowac czy kd czy stereo bo mnie na to nie stac. Tzn. aby miec oba. Uwazam, ze moj Marantz gra doskonale w stereo a i jako kd jest rewelacyjny. 

Dlatego...

Kazdy lubi cos innego i dyskusja w tym temacie jest bezcelowa.

Doradztwo jak najbardziej.

Jednym wystarczy dobrej klasy kd, ale posiadanie lampy nie czyni Cie lepszym. 

Po prostu lubisz co innego.

Ja polecam dobry amplituner kd bo jest uniwersalny. I przy dobrym zestrojeniu z subem naprawde "dupe urywa".

I wcale nie trzeba miec nowki sztuki z salonu bo sprzet z "drugiej reki" jest bardzo dobrym rozwiazaniem.

Pod dwoma warunkami:

1. Nie byl katowany

2. Jesli jeszcze nie jestes audiofilem, i interesuje cie sama muzyka a nie sprzet, na jakim jest odtwarzana. 

Granica miedzy sluchaniem muzyki a sprzetu i kabli jest cieniutka. Jak ja przekroczysz to po tobie.

Ja mam kable 0,8mm i nie uwazam, ze slabo niosa niskie czestotliwosci. Sasiedzi rowniez 🤪

Przedewszystkim cierpliwosc i czas. Nie napalanie sie na dany model. Bo ja to musze miec! 

Pozdrawiam

Lukasz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2021 o 08:56, fosge napisał:

Właśnie w kwestii tego rozdzielenia stereo/kino domowe, jak się sprawdza rozwiązanie od Beresford  ? Już byłem na kupnie ale gdzieś wyczytałem że urządzenie ma wpływ na dźwięk :SMoże ktoś testował porównywał czy tak faktycznie jest ?  Dodam że sprawdzałem połączenie amplitunera kina domowego po przez wyjście pre out na zewnętrzną końcówkę mocy ale poprawa była nieznaczna w stosunku do tego jak gra sama końcówka mocy z dedykowanym przedwzmacniaczem...

Kompletuję swój zestaw do kina, ale zależy mi na solidnym stereo. W sumie obrałem konkretny kierunek co kupić, ale zdecydowałem się jeszcze na odsłuch wybranego setupu co podsumuję na końcu.

Krótki opis... Pokój 18m2 w całości przeznaczony na kino, gry, muzykę. WAZ nieistotny, kuchnię zrobiła jak chciała, to teraz ja jej podobnie odpowiadam :) System 7.1.4, szukam amplitunera i trochę zonk, ceny to gruuubo powyżej 12000zł, upakowanie 11 końcówek mocy w jednym urządzeniu poza tym jakoś mnie nie przekonuje. Wybór pada na Denon AVC-X4700H. Ma 9 końcówek, ale dekoduje 11. Ma wyjścia Pre-Out i soft pozwala na ich dowolne konfigurowanie, więc te 9 wbudowanych końcówek zasilało by wszystkie surroundy i atmos, za fronty zaś zabrała by się końcówka zewnętrzna. Pierwotny wybór (dosłownie strzał w ciemno) padł na Atoll AM200. No ale muszę najpierw posłuchać jak to się zgrywa ze sobą.

Odsłuch. Podłączamy w salce tylko stereo przez ten Denon. Efektowych w ogóle nie sprawdzaliśmy. Kolumny to Klipsch RP6000F, te same które będą u mnie. Efekt wow, myślę to jest to. Sprawdzamy kilka innych kolumn, ale akurat styl Klipscha mi najbardziej odpowiada więc do niego wracamy. Serio w stereo bardzo mi pod gust podeszły. Zacząłem rozważać czy zdecydować się na wyższy model Denona i olać Atoll'a, będę mieć wszystko w jednym pudle. Dostałem jednocześnie bardzo atrakcyjną ofertę AVC-X6700H i cenowo by się niemal zrównało.

No ale podłączamy z Denon AVC-X4700H Pre-Out na fronty Atoll AM200 oraz Klipsch RP6000F. Generalnie spodziewam się tego samego lub zbliżonego co w poprzednim ustawieniu, sam amp bez obciążenia kanałami efektowymi naprawdę bardzo dobrze zagrał. Podłączamy i pierwsze co do głowy mi przyszło to WTF! Robię pauzę i sprawdzam czy wszystko jest podłączone tak jak ma być. Puszczam dalej i usiadłem dosłownie zdezorientowany. Różnica dźwięku JEST zauważalna na korzyść Atoll'a to tego stopnia że wpadam w głupi atak śmiechu. Nie umiem barwnie opisywać specyfiki dźwięku, ale efekt mnie zwalił z nóg. Sprzedawca stojąc gdzieś z boku bez słowa też pokiwał sugestywnie głową. Zamiast zachwalać AVC-X6700H zaczął mi proponować z inne końcówki , ale przyznam że już go nie słuchałem. Nie miałem już kompletnie takiej potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość przygotowania tego pokoju wziąłem na siebie. Począwszy od skucia wszystkich tynków, wstawienia nowego okna z szybą akustyczną, aranżacji akustycznej, zmianie położenia drzwi by fronty się zmieściły (tak tak) itd. To samo dotyczy sprzętu i jego konfiguracji - dążę do tego by spełnić marzenia ale muszę je pogodzić je nie tylko ze swoimi w tym przypadku . Mam żonę i trójkę dzieci, użytkowanie będzie przez całą naszą rodzinę. Gry z XBox-X bo obsługuje gry z Atmos. Filmy z QNAPa na którym zgromadziła mi się pokaźna kolekcja kina w wysokiej jakości. Muza... Na pewno, ale to tylko jedna z możliwości, nie mogę pod nią całości podporządkować.

Jeśli chodzi o użytkowanie muszę iść na kompromis, dlatego to solidny amplituner będzie "bazą". Chyba że nie do końca rozumiem gdzie zyskam i jak uproszczę by 9-latek nie musiał mnie pytać przez telefon co przełączyć.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, HQ150 napisał:

Posłuchaj kolegi bo wie co mówi.

Ja mam takie pytanie do @Redakcja AUDIO i @RoRo - czy takie nic niewnoszące wpisy jak powyższy, nie powinny być traktowane jako spam? W ogóle mam wrażenie, że głównym celem @HQ150 jest drwienie i ironizowanie, a to chyba nie wnosi nic pozytywnego do funkcjonowania forum? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...