Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

8 godzin temu, Butler napisał:

Kompletuję swój zestaw do kina, ale zależy mi na solidnym stereo. W sumie obrałem konkretny kierunek co kupić, ale zdecydowałem się jeszcze na odsłuch wybranego setupu co podsumuję na końcu.

Krótki opis... Pokój 18m2 w całości przeznaczony na kino, gry, muzykę. WAZ nieistotny, kuchnię zrobiła jak chciała, to teraz ja jej podobnie odpowiadam :) System 7.1.4, szukam amplitunera i trochę zonk, ceny to gruuubo powyżej 12000zł, upakowanie 11 końcówek mocy w jednym urządzeniu poza tym jakoś mnie nie przekonuje. Wybór pada na Denon AVC-X4700H. Ma 9 końcówek, ale dekoduje 11. Ma wyjścia Pre-Out i soft pozwala na ich dowolne konfigurowanie, więc te 9 wbudowanych końcówek zasilało by wszystkie surroundy i atmos, za fronty zaś zabrała by się końcówka zewnętrzna. Pierwotny wybór (dosłownie strzał w ciemno) padł na Atoll AM200. No ale muszę najpierw posłuchać jak to się zgrywa ze sobą.

Odsłuch. Podłączamy w salce tylko stereo przez ten Denon. Efektowych w ogóle nie sprawdzaliśmy. Kolumny to Klipsch RP6000F, te same które będą u mnie. Efekt wow, myślę to jest to. Sprawdzamy kilka innych kolumn, ale akurat styl Klipscha mi najbardziej odpowiada więc do niego wracamy. Serio w stereo bardzo mi pod gust podeszły. Zacząłem rozważać czy zdecydować się na wyższy model Denona i olać Atoll'a, będę mieć wszystko w jednym pudle. Dostałem jednocześnie bardzo atrakcyjną ofertę AVC-X6700H i cenowo by się niemal zrównało.

No ale podłączamy z Denon AVC-X4700H Pre-Out na fronty Atoll AM200 oraz Klipsch RP6000F. Generalnie spodziewam się tego samego lub zbliżonego co w poprzednim ustawieniu, sam amp bez obciążenia kanałami efektowymi naprawdę bardzo dobrze zagrał. Podłączamy i pierwsze co do głowy mi przyszło to WTF! Robię pauzę i sprawdzam czy wszystko jest podłączone tak jak ma być. Puszczam dalej i usiadłem dosłownie zdezorientowany. Różnica dźwięku JEST zauważalna na korzyść Atoll'a to tego stopnia że wpadam w głupi atak śmiechu. Nie umiem barwnie opisywać specyfiki dźwięku, ale efekt mnie zwalił z nóg. Sprzedawca stojąc gdzieś z boku bez słowa też pokiwał sugestywnie głową. Zamiast zachwalać AVC-X6700H zaczął mi proponować z inne końcówki , ale przyznam że już go nie słuchałem. Nie miałem już kompletnie takiej potrzeby.

Cóż muszę nieco zmienić swoje zdanie w kwestii brzmienia amplitunera z zewnętrzną końcówką mocy. Otóz jak się okazało miałem źle skonfigurowany ampli KD w ogóle domyślny tryb był ustawiony na Zone 2 a tam sygnał stereo był dekodowany do 5.1  :15_yum:  Po prawidłowym ustawieniu i ponownej kalibracji różnica jest spora zarówno w stereo jak i w kinie dynamika, przesterzeń w każdym aspekcie na + a sam ampli się nie męczy bo napędza tylko głosniki efektowe i centralny. Nawet zacząłem słuchać muzy w trybie Multi Ch Stereo ( cztery głośniki ) daje to poczucie większego otoczenia dźwiękiem którego można łatwiej zlokalizować a do tego całość  gra głośniej. Ogólnie tylne surroundy fajnie się zgrały tonalnie z frontami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, HQ150 napisał:

To słaby pomysł przy odsłuchu. Uszy będziesz miał niżej niż wysokość głośników wysokotonowych i głównie ich odbiór się pogorszy.

Otoz nie tym razem...

Wysokosc e80 to ok. 90cm wiec klekajac jestem blizej idealowi niz siedzac 🤣

18 godzin temu, S4Home napisał:

Także podłączanie 4 kolumn podłogowych do amplitunera kinowego nie uważam za do końca trafny pomysł.

Cena w komplecie dobra ale nie koniecznie to najlepsze zestawienie.

Piotr

JBLe kosztowaly mnie €200 za 4 sztuki. To chyba niewiele za to co daja z siebie 🤯

Tak jak napisalem wyzej. Najczesciej wylaczam centralny i surround, i slucham na czterech podlogowych mulit stereo. Uwazam, ze efekt jest rewelacyjny, nawet bez subwooferow.

Ale... czlowiek uczy sie cale zycie, wiec jesli mozesz wyjasnij, mi dlaczego takie zestawienie glosnikow to nie jest dobry pomysl.

Pozdrawiam

Lukasz

Edytowano przez Debesciak_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da zakup kolejnego wyższego modelu amplitunera. W tym przypadku 6700. Może to być nawet topowy 8500. Ten w konfiguracji niższy model + końcówka lub integra zawsze zagra lepiej.

Także polecam Ci znaleść wzmacniacz z mozliwościa pracy jako końcówka. Wyeliminujesz wtedy kino całkowicie ze stereo.

6 godzin temu, Debesciak_pl napisał:

Tak jak napisalem wyzej. Najczesciej wylaczam centralny i surround, i slucham na czterech podlogowych mulit stereo. Uwazam, ze efekt jest rewelacyjny, nawet bez subwooferow.

Ale... czlowiek uczy sie cale zycie, wiec jesli mozesz wyjasnij, mi dlaczego takie zestawienie glosnikow to nie jest dobry pomysl.

Czekaj to jak Ty to masz podłączone. Skoro gasisz surround a nadal słuchasz na 4 kolumnach?

Wyjasniam

1 - stereo z samej nazwy to dwie kolumny. Ty masz kwadrofonie albo jakiś inny multi

2. - duża kolumna podłogowa rzędu E80 żeby zagrać potrzebuje (strzelam) 30W pradu jedna. Czyli na te same dodatkowe zuzywasz 60W które mogły by iśc na fronty. W konsekwencji przez to że słuchasz na 4 duzych to gra to gorzej niż na 2. Podoba Ci się efekt że dzwiek dochodzi z kazdej strony ale to co innego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Wyjasniam

2. - duża kolumna podłogowa rzędu E80 żeby zagrać potrzebuje (strzelam) 30W pradu jedna. Czyli na te same dodatkowe zuzywasz 60W które mogły by iśc na fronty. W konsekwencji przez to że słuchasz na 4 duzych to gra to gorzej niż na 2.

Piotr"

 

Te 60W o których piszesz nie mogą pójść na fronty bo są zasilane z osobnych końcówek mocy więc jest to niemożliwe z samej zasady i budowy amplitunera.

Sumując że moc pobierana będzie wynosiła 120W na 4 kolumny do przy zasilaczu jaki tam jest wbudowany będzie marginalnym obciążeniem dla zasilania więc pogorszenia dźwięku nie będzie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Nic nie da zakup kolejnego wyższego modelu amplitunera. W tym przypadku 6700. Może to być nawet topowy 8500. Ten w konfiguracji niższy model + końcówka lub integra zawsze zagra lepiej.

Także polecam Ci znaleść wzmacniacz z mozliwościa pracy jako końcówka. Wyeliminujesz wtedy kino całkowicie ze stereo.

Czekaj to jak Ty to masz podłączone. Skoro gasisz surround a nadal słuchasz na 4 kolumnach?

Wyjasniam

1 - stereo z samej nazwy to dwie kolumny. Ty masz kwadrofonie albo jakiś inny multi

2. - duża kolumna podłogowa rzędu E80 żeby zagrać potrzebuje (strzelam) 30W pradu jedna. Czyli na te same dodatkowe zuzywasz 60W które mogły by iśc na fronty. W konsekwencji przez to że słuchasz na 4 duzych to gra to gorzej niż na 2. Podoba Ci się efekt że dzwiek dochodzi z kazdej strony ale to co innego.

Piotr

Cóż jak tu na forum już ktoś kiedyś napisał tam gdzie u ciebie jest sufit u nie których jest podłoga. Ważne że tobie pasi ale nawet ampli za 10k podpięty pod cztery podłogówki nie pokaże pełnego potencjału kolumn ( już nawet nie wspomnę o temperaturze takiego piecyka przy dłuższym głośniejszym odsłuchu )  Watty watami ale jest jeszcze coś takiego jak wydajność prądowa i co chyba najważniejsze współczynnik tłumienia. Można mieć zmachol dysponujący 50Wattami na kanał który rozjedzie na placek ampli za grube tysiące...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie przesłuchała z 10ciu klocków z różnego przedziału cenowego i kategorii, jak np .

Wzmacniacz ,kolumny ,streamer,dac,CD i nie nadepnął Mu  słoń na ucho to jakie jest pojęcie o dobrym dźwięku .

To że ktos się zachwyca to nie znaczy że  jest to dźwięk na poziomie i osłuchanym ,się spodoba , zresztą amplitunery KD są do filmów a w stereo tylko odtwarzają muzykę  😆. Pzdr

Ps 

Z tym rozjeżdżaniem , bym nie przesadzal 😏 są goście którym ampitunery "rozjeżdżają" dobre wzmaki 😀 z ulepszaczami i podbiciami kontra równe granie .

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Momo napisał:

Te 60W o których piszesz nie mogą pójść na fronty bo są zasilane z osobnych końcówek mocy więc jest to niemożliwe z samej zasady i budowy amplitunera.

Sumując że moc pobierana będzie wynosiła 120W na 4 kolumny do przy zasilaczu jaki tam jest wbudowany będzie marginalnym obciążeniem dla zasilania więc pogorszenia dźwięku nie będzie.

To była oczywiście wartość orientacyjna.

Końcówki są inne ale zasilacz jest ten sam. Tak samo jak psiał kolega wyżej do tego dochodzi jeszcze wydajność prądowa.

Podłączając 4 kolumny duże (przednie) tracisz na dynamice, mocy tych prawdziwych frontów. To nie podlega żadnej dyskusji.

Oprócz końcówek musiał byś mieć do nich osobne zasilanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2021 o 07:06, S4Home napisał:

Czekaj to jak Ty to masz podłączone. Skoro gasisz surround a nadal słuchasz na 4 kolumnach?

Wybacz. Wylaczam wysoki surround i center i slucham podlogowek.

Moze to sie zwac kwadrofonia ale Marantz ma ( nie wiem jak inni producenci ) mozliwosc ograniczenia lub podbicia glosnosci poszczegolnych kanalow. I ja wlasnie z tej mozliwosci korzystam, aby we wszystkich 4 kolumnach, dzwiek byl rownie glosny i zeby mnie otaczal, bez koniecznosci dekodowania go do surroundu.

Moze i jest to glupie, a moze daje wiecej niz stereo. Potencjometr jest max. na 80 wiec gra wszystko czysto, gleboko i nie ma miejsca na znieksztalcenia dzwieku.

Przynajmniej wg. mnie.

Zdanie innych mnie nie interesuje bo jesli takiej opcji nie probowali, to ich waski punkt widzenia mam w dup**.

No bo po co, ma miec dla mnie znaczenie? To ja tego slucham i to ja jestem pod wrazeniem, a ktos kto sie osluchal kolumn po €2000 za sztuke moze moim e80 po €50 za sztuke wytknac najwyzej... CENE.

Ja jestem jedynym, ktory bedzie cierpial braki w czestotliwosciach jak mam odciecie na 100hz a LFE od 120hz.

Moga mi sie te czestotliwosci nie podobac?

Moge je wywalic w kosmos?

HA! Moge!

Pytam o zdanie wasza brac, a nie o jedyna mozliwa droge!!!

Jak ktos jest oburzony tym, ze sie komus podoba co innego, moze zawsze zostac doradca w rzadzie. Tam zawsze wcisna ludziom to, co im sie nie zawsze podoba.

 

Ps. S4home ja rozumiem, ze z tego zyjesz, ale tak poczytalem Twoje posty i wydaje mi sie, ze wg. Ciebie niewiele jest sprzetu juz zbudowanego, ktory spelnilby Twoje oczekiwania. 

Wiekszosc ma salon 16/22m2 a nie sale koncertowa.

Kazdy chcialby miec mozliwosc posluchania dobrej jakosci dzwieku, ale nie wszyscy maja idealne do tego warunki.

Osobiscie mysle, ze wiecej problemow moze sprawic echo w pomieszczeniu odsluchowym, niz za slabe koncowki do danych kolumn.

Pozdrawiam

Lukasz

 

 

 

Dnia 15.06.2021 o 07:06, S4Home napisał:

Czyli na te same dodatkowe zuzywasz 60W które mogły by iśc na fronty.

Moze ja to glupi jestem ale wydaje mi sie, z fizycznego punktu widzenia, ze jak ktos wstawil do amplitunera 7 koncowek mocy o mocy 100W kazda, to ta moc sobie nie plywa tak po prostu pomiedzy nimi tylko ogranicza kazda z nich.

Zasilacz moze byc ograniczony ale jesli zuzywam 4x100W (400W) to do 710W poboru podanego przez producenta troszke brakuje.

 

Dnia 15.06.2021 o 16:00, Dedal75 napisał:

zresztą amplitunery KD są do filmów a w stereo tylko odtwarzają muzykę

A wzmacniacze stereo oprocz odtwarzania muzyki, potrafia jeszcze odkurzyc trudno dostepne miejsca???

To tak jak z  F126p i F150.

Oba jezdza. 

Oba maja swoich fanow.

I wytlumacz tym od F126p, ze nie maja racji bo tylko Ferrari to porzadny samochod.

Oboje dojada do celu w sobie wybranym sposobie. I oboje beda tak samo zadowoleni. A wrecz ci od F126p beda dodatkowo dumni, ze dojechali.

Ja tak samo jestem dumny, jak mnie moje kolumny wcisna w fotel.

I wcale nie potrzebuje 1M $ SET zeby uslyszec muzyke

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzisz jakąś krucjatę ? 

Twój ton jest co najmniej dziwny, bo nie mam sprzętu za miliony , Ferrari nigdy nie jeździłem , do celu to i na ośle dojedziesz ,a muzyką cieszyć się można również z radia na baterie .

Masz w dupie zdanie innych , to nie masz tu czego szukać . Pzdr

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja akceptuje bardzo szeroki asortyment. Wiedział byś to gdybyś był nieco dłużej na forum.

Widze że jesteś bardzo zakręcony na swoim punkcie. I uważam że to jest ok. Nie wiem tylko dlaczego moją krytykę odebrałeś tak ostro. Chciałeś poznać zdanie to je udzieliłem.

A teraz słuchaj sobie jak Tylko chcesz :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Debesciak_pl napisał:

Zdanie innych mnie nie interesuje bo jesli takiej opcji nie probowali, to ich waski punkt widzenia mam w dup**.

Hmm... Ochłoń trochę, nie musisz obrażać swoich adwersarzy bo wypowiadając się w ten sposób nie zasłużysz nigdy na szacunek.

 

1 godzinę temu, Debesciak_pl napisał:

Moze i jest to glupie, a moze daje wiecej niz stereo. Potencjometr jest max. na 80 wiec gra wszystko czysto, gleboko i nie ma miejsca na znieksztalcenia dzwieku.

Przynajmniej wg. mnie.

Skoro Ci pasuje to słuchaj tak jak lubisz, poklasku przecież nie potrzebujesz. W kwestii historii... Kwadrofonię próbowano wprowadzić na rynek kilka dekad temu. Powstało całkiem sporo sprzętów które obsługiwało tą technologię, jest nawet dostępnych wiele albumów. Tyle że się to w dłuższej perspektywie nie przyjęło, po kilku latach zachwytu ludzie przestali się tym interesować - i żadne forum im nie było potrzebne by podejmować takie decyzje.

 

1 godzinę temu, Debesciak_pl napisał:

Moze ja to glupi jestem ale wydaje mi sie, z fizycznego punktu widzenia, ze jak ktos wstawil do amplitunera 7 koncowek mocy o mocy 100W kazda, to ta moc sobie nie plywa tak po prostu pomiedzy nimi tylko ogranicza kazda z nich.

Zasilacz moze byc ograniczony ale jesli zuzywam 4x100W (400W) to do 710W poboru podanego przez producenta troszke brakuje.

To tak nie do końca działa. Może faktycznie musiał byś się trochę podszkolić zamiast wysnuwać teorie nie poparte wiedzą. To nie głupota a brak wykształcenia w danej dziedzinie.

 

1 godzinę temu, Debesciak_pl napisał:

A wzmacniacze stereo oprocz odtwarzania muzyki, potrafia jeszcze odkurzyc trudno dostepne miejsca???

To tak jak z  F126p i F150.

Oba jezdza. 

Oba maja swoich fanow.

I wytlumacz tym od F126p, ze nie maja racji bo tylko Ferrari to porzadny samochod.

Oboje dojada do celu w sobie wybranym sposobie. I oboje beda tak samo zadowoleni. A wrecz ci od F126p beda dodatkowo dumni, ze dojechali.

Jeszcze raz napiszę, ochłoń, pooddychaj. Idź do jakiegoś salonu i odsłuchaj sobie na czym polega różnica. To że Tobie odpowiada podejście fanów od 126p nie znaczy że mają rację bo takim fiacikiem na torze mogą sobie krzywdę szybko zrobić. A dobra i jakościowa muzyka to taki tor w Monaco. Nikt nie każe kupić Ci F150, ale jest wiele klas aut pomiędzy nimi - analogicznie jest w sprzęcie audio.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, jestem nowy na forum, w audio siedzę od jakiegoś pół roku.

Posiadam obecnie Onkyo TX-8050 (Stereo) oraz Onkyo TX-NR676 (7.1). Do tego rzekomo ulepszone kolumny Koda i suba SVS PB-1000

Zacząłem od Stereo - na początek o wiele taniej, nie trzeba było jeszcze projektora ani ekranu do kina. Zdecydowałem się na spokojną rozbudowę. Po pierwszym odsłuchaniu byłem w szoku - nigdy w życiu nie słyszałem tak czystego dźwięku. Połączenie tego amplitunera oraz wspomnianych kolumn gra tak dobrze, że po kilku godzinach potrafi zmęczyć. Do tego potężne fale wydobywające się z subwoofera, które potrafią wprowadzić w rezonans dosłownie każdy element pokoju po kolei, w tym noszone przeze mnie ubrania. Wszystko gra niesamowicie.

Następnie dołożyłem AVR i tutaj zaczęło się moje rozczarowanie - do filmów nie mam jeszcze zestawu głośników, ale sama muzyka brzmi biednie. Dynamika jest słaba, środki trzeszczą, a basu brakuje. Mam kilka ulubionych piosenek, i ustawiając Pure Direct na 8050 subwoofer potrafi zrobić niesamowite rzeczy, natomiast na 676, nawet po podbiciu basu w trybie Music/Stereo o kilka decybeli nie da rady usłyszeć tego efektu.

8050 jest starszy i z tego co się orientuję to fabrycznie był z tej samej półki cenowej co NR676. Słyszałem o tym, że AVR grają gorzej w stereo niż dedykowane wzmacniacze, ale zupełnie nie spodziewałem się takiej rozbieżności.

Na chwilę obecną pozostaje mi przełączanie głośników między odbiornikami poprzez przekładanie kabli. Możecie zasugerować jakieś inne rozwiązanie tego problemu? Nie sądzę, żeby była możliwość podniesienia jakości muzyki na NR676, ponieważ to co jestem w stanie usłyszeć na 8050 brzmi o niebo lepiej - nie spodziewałbym się nawet tej jakości z systemu 7.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć Wszystkim. Przeczytanie wszystkich odpowiedzi w tym wątku zajęło mi prawie dwa dni (po stronie, dwie w wolnych chwilach). Chciałbym się poradzić, doradzić ludzi którzy wiedzą o co chodzi. Posiadam starą Yamahę rx-v661, ale nie jest na tyle stara bo posiada i hdmi i optyk żeby myśleć o jej wymianie. Poprostu grało to sobie z polarisami 200. A jeszcze dodam że muzyka spotyfi z aplikacji z tv lub film z netflix. Okazyjnie jakiś czas temu zakupiłem kolumny Fine Arts by Grundig BX3 na przetwornikach peerless, w porównaniu z polarisami toż to szok. Nie słyszałem w życiu zbyt wielu, hmm wogóle nie słyszałem niczego z wyższej półki. Ot jakie było moje zdziwienie po podłączeniu bx3 jak to gra w trybie stereo, oczywiscie w porównaniu z polarisami. Teraz nawiąże do tematu całego działu stereo vs kd. Ampli ma wyjścia pre out, czy jest sens poszukać jakiegoś wzmacniacza /końcówki mocy aby te dwa fronty bx3 pod to podpiąć? Jakiś tam sub jest, jakiś centralny jest, jakieś dwa surround są, więc do filmu starczy (narazie), bardziej by mi zależało na lepszym stereo. Ogólnie jak dla mnie stereo gra super, ale jak można lepiej, czy taki wzmacniacz/końcówka mocy coś wniesie? Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem jest sens. Ale dokładnie integre. Na wypadek gdybyś całkowicie chciał to rozdzielić.

Jestem ZA!

Piotr

Dzięki za zainteresowanie. A mógłbyś jaśniej? Nie jestem aż tak biegły w tej dziedzinie. Chodzi o np onkyo integra która można kupić za kilka stówek? Przy jakim modelu warto się zastanowić? Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bialy2224 napisał:

Chodzi o np onkyo integra która można kupić za kilka stówek? 

Nie, chodzi o "integrę" czyli wzmacniacz zintegrowany. Mówiąc po prostu zwykły wzmacniacz, z tym że w tym przypadku, posiadający możliwość pracy w trybie końcówki mocy. Pytanie tylko czy Twój amplituner ma wyjście pre out na fronty? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

Nie, chodzi o "integrę" czyli wzmacniacz zintegrowany. Mówiąc po prostu zwykły wzmacniacz, z tym że w tym przypadku, posiadający możliwość pracy w trybie końcówki mocy. Pytanie tylko czy Twój amplituner ma wyjście pre out na fronty? 

Ok rozumiem wszystko do tej pory. Tak posiada, dla 8 kanałów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki średniak chyba w swoich czasach 🤔 tak przypadkiem go nabyłem, bo w sumie kupiłem dużo niższy model yamahy jakoś w ciągu weekendu na alle a w poniedziałek dostałem informację że tamten sprzedał im się w sklepie stacjonarnym, i żeby nie robić problemów wyslai mi ten. I tak się złożyło że kupiłem go za 300 stówki, co prawda bez pilota, instrukcji, mikrofonu ale było chyba warto. Czytając opinie był dość zachwalany w swojej klasie. 

Mniejsza o to, tak na szybko przeglądnięte, Onkyo integra A9511, Denon pma920, rotel ra921 (w opisie audiofilski 😃) yamaha ax570 wszystkie do około 400 zł. Warto się nad nimi zastanowić? 

Edytowano przez Bialy2224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MobyDick napisał:

Warto zaopatrzyć się do niego w mikrofon do niego dedykowany.

To napewno w przyszłości, reszta systemu czyli surround i centralny są lipnej jakości więc kalibracja yapo nie wiele tu wniesie. A sam amplituner, jestem bardzo zadowolony 😉a teraz z tymi kolumnami jest naprawdę dobrze, ale skoro może być lepiej... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...