Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Tu chodziło o amplitunery kd które z zasady były wyposażone w piloty, a jako używane są sprzedawane bez nich. Często chyba jest to sprzęt z wystawek po naprawach i wtedy brak jest pilota. Piloty zamienniki często stwarzają pewne problemy. Brak im niektórych funkcji lub niektóre przyciski działają niezgodnie z ich opisem graficznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, ampli kupiłem za 3 stówki a pilot nowy 280😲 używam z innego modelu, większość funkcji działa, dlatego jakoś mi się nie uśmiecha tyle za pilot płacić. A używek brak. 

Wracając do wzmacniaczy, pije kawkę, przeglądam, a czy lepszym zakupem nie było by cambridge audio, jest kilka pozycji w budżecie, np A300, A1 v3, Azur 340A, Azur 540A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bialy2224 napisał:

Mam ten sam problem, ampli kupiłem za 3 stówki a pilot nowy 280😲 używam z innego modelu, większość funkcji działa, dlatego jakoś mi się nie uśmiecha tyle za pilot płacić. A używek brak. 

Wracając do wzmacniaczy, pije kawkę, przeglądam, a czy lepszym zakupem nie było by cambridge audio, jest kilka pozycji w budżecie, np A300, A1 v3, Azur 340A, Azur 540A.

To kup sobie stare redmi, tam byl port podczerwieni i mozna bylo sobie uzywac co sie chcialo:) Brakuje mi tego w nowych telefonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tenfilip napisał:

To kup sobie stare redmi, tam byl port podczerwieni i mozna bylo sobie uzywac co sie chcialo:) Brakuje mi tego w nowych telefonach.

Faktycznie, było tych modeli trochę, miałem chyba galaxy s4 🤔 nie głupi pomysł. 

A co myślicie o kenwood ka5090r? Powiedzmy że znajomy za jakiś czas będzie miał do sprzedania, i ponoć fajnie zgrywa się z grundigami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, spora odległość. Zgadaliśmy się podczas moich poszukiwań kolum. Znajomy ma właśnie pod tego kenwooda podpięte grundig bx1, czyli najniższy model a ja mam najwyższy serii. Z tego co opisywał, osoba która ma sprzęt warty kilkanaście tysięcy złotych była pod sporym wrażeniem jak te jego kolumienki grają, dlatego też zdecydowałem się na zakup. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile ja razy słyszałem jak to co ktoś  ma  super gra 🤭 a później podczas wizyty okazywało się że to kupa (dla mnie) , i to co u kogoś to nie znaczy że u Ciebie też będzie Super .

Dla ścisłości nie specjalnie jestem zadowolony z zestawu który posiadam lub posiadałem więc nie będę zachwalał swojego 😉 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Rozumiem że odsłuch na amplitunerze w Direct ? . Pzdr

Jestem z takich co lubią mocno i wyraźnie, dużo basu i sopranu, tryb direct chyba raz sprawdzałem, nie moja bajka. Z kenwood em muszę się oswoić, ale napewno nie było efektu WOW, co prawda dźwięk bardzo przyjemny ale w ampli również. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt wow szybko się nudzi , wolę brzmienie które nie przeszkadza a po czasie dopiero doceniasz i wyłapujesz co jest ważne w brzmieniu.

Wychodzi że nie dla Ciebie wzmacniacze bez regulacji , choć większość potrafi się przestawić na brzmienie bez pseudo ulepszaczy . Pzdr 

Ps z drugiej strony nie znam tego Kenwooda , może faktycznie to lipa 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie pije do kenwooda, uświadamiam sobie poprostu że ampli jest dobry. To dopiero raptem kilkanaście utworów, dopiero wychwytuje smaczki wzmacniacza stereo. Napewno jest wystarczająco mocny, chyba lepsza kontrola nad niskimi częstotliwościami. Nieco wycofana średnica w porównaniu do Yamahy. Ogólnie ciepłe brzmienie z bardzo dobrym basem. Więcej się dopiero dowiem jak domowników nie będzie i rozkręce trochę głośność. Tak reasumując, że żaden ampli nie zagra jak wzmacniacz stereo, jest chyba mocno przesadzona, oczywiście biorąc pod uwagę budżety, w których można nabyć takie sprzęty. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownego grona miał bliższy kontakt z Heco Celan Revolution 9? Wymyśliłem je sobie jako główny element nowo budowanego zestawu i mam problem z dobraniem ampli. Cel to połączenie "wody z ogniem" w jednej skrzynce czyli możliwe dobre stereo z funkcją kina domowego :) Denon AVR-X4400 ma szanse dać radę ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...