Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Byłem posłuchać tego Audiolab-a 8300A, z MA PL300 grał super, zaryzykowałem i kupiłem, udało mi się wynegocjować 2,2k PLN za sprzęt w stanie perfekcyjnym z 2019 roku. Faktycznie jest jaśniejszy (w porównaniu do SR5013), ale nie jest to mocne rozjaśnienie. Trochę bałem się tego rozjaśnienia, że będzie ono silniejsze. Ogólnie wrażenie jest na plus. Poprawiło się całe pasmo, dużo lepsza dynamika, basu też nie brakuje. Nie będę nawet pisał że lepsza stereofonia - bo po to uzupełniałem zestaw o ten wzmacniacz. Gra super zarówno przy niskich jak i wyższych poziomach głośności.

@S4Home Piotr bardzo dziękuję za porady na co zwrócić uwagę.

Ogólnie po kilku dniach słuchania jestem zadowolony. Co ciekawe przy kalibracji z Audiolab-em, Audyssey wprowadził mniejszy poziom korekcji - szczególnie mniej podniósł niskie częstotliwości dla kanałów przednich. Wczoraj pokusiłem się o nagranie próbki za pomocą telefonu, co prawda nie oddaje to rzeczywistości, ale jakiś obraz jest, natomiast ustawiłem telefon mikrofonem do góry (podobnie jak przy kalibracji Audyssey) i muszę jeszcze popracować nad akustyką pomieszczenia, bo jednak pewne niedociągnięcia są ("a gdzie tu są dociągnięcia" cytując Siarę z Kilerów dwóch 😉), ale to jest do opanowania. Poniżej próbka - niestety musiałem to też trochę skompresować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie stereo vs KD: Kupiłem 5 głośników, czekam na mój używany ampli więc mam kolumny Pylon Pearl 25 podpięte do starego Technicsa.

Szczerze mówiąc to nie wiem czy decydowałbym się na kino jakbym wiedział jak to brzmi, bo muzyka i filmy brzmią zjawiskowo.

Ale też mam na co czekać bo będę sobie robił setup całego kina hehehe.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przeszukałem trochę forum i nigdzie nie znalazłem pomocy w wyborze. Posiadam zestaw Pioneera vsx 329, jamo x570 oraz sub Klipsch R-12SW. W kinie zależy mi na dużym basie, nie potrzebuję efektów 5.1 i do kina ten zestaw jest dla mnie wystarczający. Problem pojawia sie gdy słucham muzyki. Czy przesiadka na jakis amplituner stereo z możliwością podpięcia suba polepszyłoby efekty akustyczne przy słuchaniu muzyki? Jednocześnie nie chciałbym utracić efektów basowych przy filmach. Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja po zmianie telewizora musiałem kupić taki konwerter i ostrzegam Cie, jeśli chcesz już kupić takie coś tanio to tylko Fiio. To co pokazałeś w linku to szajs. Kupiłem to i strzełało z kolumn i buczało basem. Zmieniłem na polecany przeze mnie (tylko i wyłącznie przez cene) Fiio D03 i jest ok. Koledzy zapewne Ci doradzą konkretniejszy i droższy konwerter (zapewne lepszy) ale wg. mnie Fiio jest ok. A propos tego konwertera z linku, to mógłbym Ci go oddać za free.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytawszy cały wątek można dojść do wniosku, że najlepiej mieć 2 klocki lub drogi ampli KD z preout. Jeżeli jednak ktoś nie chce mieć 2 urządzeń lub wydawać dużo pieniędzy (pomijam używki) to czy dla zwykłego człowieka, który większość czasu słucha muzyki, a w weekend chciałby oglądnąć film z efektami nada się amplituner KD? Cały czas rozważam X2700 i RN602. Główne założenie takie, żeby można było słuchać długo muzyki i żeby uszy nie bolały. RN602 dojechał i nie ma się do czego przyczepić. X2700 niedługo będzie u mnie i zastamawiam się jak to ugryźć. Jeden z nich będę sprzedawał i nie wiem który. Potrzebuje opinii ludzi, którzy w tym siedzą, ale nie z perspektywy ich uszu bo słysząc tyle sprzętów mają wiedzę na temat tego jak gra każda firma i mogą powiedzieć że firma X gra jasno a Y ciemno z większą ilością detali. Pytanie więc jest takie. Najprościej jak się da powiedzcie proszę czy stereo w X2700 mocno odbiega od RN 602? Przepaść czy po prostu wyczuwalna różnica? Pytam pod kątem tego czy da się tego słuchać długo bez bólu głowy jak miałem wcześniej w moim Onkyo które przy muzyce irytowało mnie strasznie a przy kinie było ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, gutozaur napisał:

Pytanie więc jest takie. Najprościej jak się da powiedzcie proszę czy stereo w X2700 mocno odbiega od RN 602? Przepaść czy po prostu wyczuwalna różnica?

Myślę że Ty nam na to pytanie odpowiesz bo juz niedługo bedziesz mógł zweryfikować ;)

 

32 minuty temu, gutozaur napisał:

RN602 dojechał i nie ma się do czego przyczepić. X2700 niedługo będzie u mnie i zastamawiam się jak to ugryźć. Jeden z nich będę sprzedawał i nie wiem który.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gutozaur napisał:

Najprościej jak się da powiedzcie proszę czy stereo w X2700 mocno odbiega od RN 602?

Jesli ktoś Ci powie ze nie ma różnicy. To w odsłuchu mozesz to potwierdzić. Jesli natomiast ktoś napisze ze roznica jest. Możesz po "tym" doszukać sue różnic. Dlatego nie sugeruj sie "innymi uszami" i Sam oceń, a słabszy sprzet sprzedaj. Sam jestem ciekaw czy usłyszysz różnicę bez "podpowiedzi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...