Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Pytanie jakiego brzmienia finalnie byś oczekiwał, bo to jest w zasadzie esencją wyboru jakiegokolwiek zestawu audio. Bez tej informacji można będzie mnożyć możliwości, ale ciężko będzie tutaj o konkretne propozycje mogące odpowiadać charakterystyce mogącej Ci pomóc w osiągnięciu sukcesu i bycia zadowolonym. Napisz proszę coś więcej o tym jakie brzmienie lubisz, wtedy na pewno będzie nam łatwiej coś doradzić co nie będzie strzałem w ciemno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dopnę się do tego tematu :)
Szukam czegoś sensownego w granicy cenowej 2tys. - 3tys. +/- amplituner stereo, który głównie będzie do grania muzyki, słuchania radia. Muzyka jaka gości u mnie to zazwyczaj ROCK oraz ROCK'70, 80. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, bo moja wiedza jest znikoma taka muzyka będzie do sprzętu, który gra ciepło? Więc reasumując szukam amplitunera 2.0 - 2.1, który głównie będzie służył do słuchania muzyki oraz po części do filmów oraz jakiś dobór zestawu kolumn do takiego amplitunera.

Z góry dziękuję za informację, podpowiedź, czy sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Carey Mahoney napisał:

Koledzy dopnę się do tego tematu :)
Szukam czegoś sensownego w granicy cenowej 2tys. - 3tys. +/- amplituner stereo, który głównie będzie do grania muzyki, słuchania radia. Muzyka jaka gości u mnie to zazwyczaj ROCK oraz ROCK'70, 80. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, bo moja wiedza jest znikoma taka muzyka będzie do sprzętu, który gra ciepło? Więc reasumując szukam amplitunera 2.0 - 2.1, który głównie będzie służył do słuchania muzyki oraz po części do filmów oraz jakiś dobór zestawu kolumn do takiego amplitunera.

Z góry dziękuję za informację, podpowiedź, czy sugestie. 

Ale jakie masz kolumny?

Z samego opisu to Magnat Mr 780 spasuje pod Twoje gusta. Ale czy spasuje do kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zastanawiam się nad przesiadką ze stereo na HT. Na chwilę obecną posiadam kolumny Elac vela bs403, Lyngdorfa TDAI 1120 i subwoofer REL HT1205 MK2. Miejsca mam na zestaw 5.1, ewentualnie 5.2. Myślałem, żeby dołożyć do tego co już mam Elace BS243 jako tylne i Elac CC241 jako centralny i napędzić to wszystko np. Arcamem AVR550. Czy to ma sens? Dużo stracę na stereo? Mogę kiedyś dołożyć do tego arcama jakieś końcówki na fronty. Głównie zależy mi na poprawie dźwięku materiałów z serwisów streamingowych (HBO, Netflix, Disney, Amazon). Brakuje mi czytelności, którą daje głośnik centralny i tego, żeby subwoofer był na osobnym kanale, bo jak sygnał jest puszczony jako downmix stereo PCM do TDAI1120,  to coś tam burczy w filmach, ale nie ma tego efektu "wow". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma to sens. Arcam gra inaczej niż kyngdorf. Czy stracisz na stereo to zalezy od podejscia. Lyngdorf jest dokładniejszy, bardziej liniowy ale jasny też w dzwieku. Arcam gra gęsto, nasyconym dzwiekiem, cieplejszym dołem. Z Tym że na kaliracji możesz wyrównać i wybrac poniekad brzmienie.

Pamiętaj że takie serwisy nie mają jakości HD. A to spora strata. Dobra jakość kina do DTS HD Dolby True HD

 

Ale rozumiem sam jestem fanem kina.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tak ma to sens. Arcam gra inaczej niż kyngdorf. Czy stracisz na stereo to zalezy od podejscia. Lyngdorf jest dokładniejszy, bardziej liniowy ale jasny też w dzwieku. Arcam gra gęsto, nasyconym dzwiekiem, cieplejszym dołem. Z Tym że na kaliracji możesz wyrównać i wybrac poniekad brzmienie.

Pamiętaj że takie serwisy nie mają jakości HD. A to spora strata. Dobra jakość kina do DTS HD Dolby True HD

 

Ale rozumiem sam jestem fanem kina.

 

Mam jeszcze wątpliwości, czy taki AVR550 da radę Elacom, które nie są łatwym obciążeniem. Nie będzie się wyłączać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, McKarmi napisał:

Mam jeszcze wątpliwości, czy taki AVR550 da radę Elacom, które nie są łatwym obciążeniem. Nie będzie się wyłączać?

Pod tym kontem akurat jest ok.

ELACi nie należa do łatwych kolumn w wysterowaniu ale Arcamy podłącza się pod Focale a te są gorsze dla wzmacniacza. A to dość czeste połączenie. Wiec bez obaw.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej rozważał połączenie Lyngdorfa z kinem. To bardziej słuszna droga, którą sam poszedłem. Ostatnio akurat widziałem ustawione obok siebie wzmak Lyngdorfa i amplituner Anthema, wzorniczo super pasują do siebie. Nie było okazji posłuchać. Sam gram od dekady amplitunerami Arcama i przód zasilam wzmacniaczem stereo, w kinie w trybie HT.

Edytowano przez Al3x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Al3x napisał:

Ja bym raczej rozważał połączenie Lyngdorfa z kinem. To bardziej słuszna droga, którą sam poszedłem. Ostatnio akurat widziałem ustawione obok siebie wzmak Lyngdorfa i amplituner Anthema, wzorniczo super pasują do siebie. Nie było okazji posłuchać. Sam gram od dekady amplitunerami Arcama i przód zasilam wzmacniaczem stereo, w kinie w trybie HT.

Też się nad tym zastanawiam, bo można w Lyngdorfie ustawić wejście z amplitunera jako wejście bezpośrednio na końcówkę. Wtedy mogę słuchać dalej stereo tylko przez Lyngdorfa używając jego genialnego streamera i RoomPerfect i HT przez Arcama, z frontami spiętymi przez końcówkę Tdai.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, McKarmi napisał:

Arcama

 

21 minut temu, McKarmi napisał:

Też się nad tym zastanawiam, bo można w Lyngdorfie ustawić wejście z amplitunera jako wejście bezpośrednio na końcówkę. Wtedy mogę słuchać dalej stereo tylko przez Lyngdorfa używając jego genialnego streamera i RoomPerfect i HT przez Arcama, z frontami spiętymi przez końcówkę Tdai.

Dużo dobrego słyszałem na temat co ten Lyngdorf oferuje w stereo. Kwestia czasu i sam posłucham. Sam widzisz że producent dał taką funkcjonalność więc nic tylko korzystać. Ostatnio mojego leciwego ampli Arcama AVR 360 po dekadzie zamieniłem na AVR5 i jestem naprawdę zadowolony. Głównie korzystam z platform streamingowych i do tego celu mam Dune HD boxa jako źródło. Oczywiście mam na myśli samo kino. Bo muzyki słucham że streamera wprost do daca wzmaka. Cały tor video wtedy off. Jeśli chodzi o Arcama w kinie no wg mnie bardzo dobry kierunek dla audiofila. Obecnie AVR 5 i 11 są w dobrych cenach, ale warto wg mnie jak wystarczy ci max 5.2 bez atmosa głośników posłuchać też Anthema MRX 540 który też jest w promo a w cenie ma wszystko do kalibracji w zamian za tylko 5 końcówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Al3x napisał:

 

Dużo dobrego słyszałem na temat co ten Lyngdorf oferuje w stereo. Kwestia czasu i sam posłucham. Sam widzisz że producent dał taką funkcjonalność więc nic tylko korzystać. Ostatnio mojego leciwego ampli Arcama AVR 360 po dekadzie zamieniłem na AVR5 i jestem naprawdę zadowolony. Głównie korzystam z platform streamingowych i do tego celu mam Dune HD boxa jako źródło. Oczywiście mam na myśli samo kino. Bo muzyki słucham że streamera wprost do daca wzmaka. Cały tor video wtedy off. Jeśli chodzi o Arcama w kinie no wg mnie bardzo dobry kierunek dla audiofila. Obecnie AVR 5 i 11 są w dobrych cenach, ale warto wg mnie jak wystarczy ci max 5.2 bez atmosa głośników posłuchać też Anthema MRX 540 który też jest w promo a w cenie ma wszystko do kalibracji w zamian za tylko 5 końcówek.

Tak, w stereo jestem z Lyngdorfa bardzo zadowolony. Wbudowany streamer też działa super. Zobaczymy jak z funduszami, może faktycznie zostawię obydwa klocki..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, McKarmi napisał:

Tak, w stereo jestem z Lyngdorfa bardzo zadowolony. Wbudowany streamer też działa super. Zobaczymy jak z funduszami, może faktycznie zostawię obydwa klocki.

Nie mam wątpliwości że tylko z takiego rozwiązania będziesz naprawdę zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...