Skocz do zawartości
S4Home

Kino domowe vs. Stereo

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
33 minuty temu, seba3002 napisał:

A to Ty jesteś posiadaczem tej góry marantz ów 😁. No pięknie to wygląda. Pogratulować 😊

A tak. To ja. :) 

Sprzęt składam raz na 15-20 lat. Nie lubię wymieniać i szukać jakiejś supersynergii między elementami. Jak kupię to już najczęściej na lata. :) Ostatnio miałem właśnie amplituner 5.1 + DVD Yamahy (DSP-AX620; DVD-S510). Głośniki Jamo z serii E6 (2x E670 front, 2x E630 tył, E6CEN, E6SUB). W kinie grało świetnie, ale w stereo kulało okrutnie. Płasko i bez wyrazu. Niskie i wysokie trzeba było podkręcać. Teraz te same Jamo teraz z dzielonym Marantzem. Zupełnie inna historia. Słucham na Pure Direct czyli sekcja korekcji odcięta. I jest o wiele lepiej niż z Yamahą i podkręconymi skrajami pasma. Gra czysto i wyraźnie. Jak włączę korekcje, to mam wrażenie że jest za dużo skrajnych części pasma. Czyli jednak jest różnica w odsłuchu. Albo stereo w cenie amplitunera, albo dużo droższe kino żeby brzmiało jak stereo. Tańsze amplitunery AV to jednak mocny kompromis.

Edytowano przez Zenobi

Jest jeszcze taka kwestia, że nie każdy potrzebuje "przyzwoitego" stereo i i kina. Niektórym wystarcza, że na filmie jest głośno a przy muzyce dudni bas. I jeśli komuś do szczęścia tyle starcza to też moim zdaniem jest ok. Ja mam amp i CD marantza połączone z cyrusem one i kolumnami dali zensor 5. Dla mnie to gra miodnie a pewnie dla 99 % audiofili to kiszka 😊. Tak więc punk widzenia zależy od punktu siedzenia. 

Teraz chciałem mieć dzielony sprzęt. Jak pisałem Yamaha grała średnio - CD odtwarzane z DVD, na wielokałowym sprzęcie. Kiedy dojrzałem do decyzji zakupu przeczytałem artykuł w Audio ( :) ) o dzielonym systemie Marantza i stwierdziłem że tego szukałem od lat. :) Bo albo były mega drogie amplitunery za 15-20 tys. albo coś co już miałem. Niby najwyższy model DSP-AX620 i to bez tunera FM (integra 5.1 za 2,5 tys. - wyjątek w świecie kina), ale to jednak nie było to. Po kilku latach od artykułu sprzęt się unowocześnił i kupiłem już procesor bez tunera :) , końcówki i źródła dźwięku. Jestem mega zadowolony, a to chyba najważniejsze. To mnie ma pasować. :) 

21 godzin temu, seba3002 napisał:

A czy dałoby się zrobić taką ankietę ilu użytkownikow tego portalu urzytkuje amplitunery AV, ilu amplitunery stereo, ilu wzmacniacze a ilu łączy amplitunery AV ze wzmacniaczami. No i może ilu jeszcze soundbary. Pozdrawiam. 

Chyba się da. Spróbuję

A jednak nie. Nie widzę nigdzie opcji ankiety.

@RoRo pomożesz?

Dnia 2.09.2019 o 07:54, S4Home napisał:

To jest inna sprawa. Nie chodzi o sam bitratr. Tidal ma lepszą platformę i mam wrażenie dlatego gra lepiej. Ale działa też przez to wolniej.

To trochę tak jak niektórzy uważają że na YT są dobre kawałki. Owszem niektóre brzmią ładnie bo są "podrasowane" w odpowiedni sposób. Ale jakość dźwięku na tej platformie to maks 320kbps

Jeśli weźmiesz plik MP3 i FLAC np z dysku to gwarantuje ci że nie odróżnisz.

Trochę odkopie 😏

hmm w sumie nie zgodzę co do tych mp3. Dam taki przykład. Mam radyjko SONY w samochodzie nic specjalnego ale chodziło mi przede wszystkim o jakość w rozsądnej cenie. Do tego głośniczki JBL z serii Stage + Club 5020 ( swoją drogą świetne połączenie bo gra to o niebo lepiej od zestawu fabrycznego Blaupunkt "bose to droższa opcja" w Audicy :) Oprócz tego ważne było by radioodtwarzacz posiadał bluetooth oraz wejście USB na pena. Ogólnie jest tak że słucham głównie z telefonu właśnie spotify nie mniej na pendrajwie też mam zgrane różne kawałki. Nie wiem czy to wina radia ale pliki na penie są w formacje wave oraz FLAC bo w mp3 jak sprawdzałem jest ciszej i jak by bez tej dynamiki - tak to czuję. Pozdrawiam.