Skocz do zawartości
S4Home

Kino domowe vs. Stereo

Recommended Posts

22 godziny temu, Zenobi napisał:

Kupując amplituner Marantza możesz obrać drogę 1 i zamiast wzmacniacza kupić wzorniczo dopasowaną końcówkę 2 x 140 W MM7025. Część posiadaczy amplitunerów z serii SR tak robi. Fronty zasilane końcówką a reszta głośników amplitunerem.

Czy do podłączenia obu urządzeń służą klasyczne gniazda: amplitunera KD np. SR6014 Remout Control OUT(PRE-OUT), a wzmacniacza MM7025  Remout Control IN (PRE-IN) kabelkiem COAXIAL ? Czy można je obsługiwać z jednego pilota (tabletu)? Czy przy ustawieniach amplitunera KD na "music stereo" (tak mam teraz w Denonie) będą grały jedynie fronty przez MM?

Czy ktoś odsłuchiwał  zestaw amplituner KD Maranza i wzmacniacz Cyrus One lub Musical Fidelity M2si/M3si plus kolumny Monitor Audio Gold/Silver i może podzielić się wrażeniami z odsłuchu ?

36 minut temu, Jerzyk_Kr napisał:

Czy do podłączenia obu urządzeń służą klasyczne gniazda: amplitunera KD np. SR6014 Remout Control OUT(PRE-OUT), a wzmacniacza MM7025  Remout Control IN (PRE-IN) kabelkiem COAXIAL ?

Nie jestem pewny czy amplituner wysyła sygnał sterujący do MM. To trzeba sprawdzić doświadczalnie. Ja mam procesor AV8805 i procesor włącza i wyłącza końcówki z dowolnego pilota na którym jest przycisk AMP POWER.
Mam podłączony przez Remote Control cały zestaw tymi kabelkami (pomarańczowe, w pudełku są): AV8805 out => in MM7055 out => in MM8077 out => in MM7025 out => in UD7007 out => in CD6006 out => in NA7004.

Czy można je obsługiwać z jednego pilota (tabletu)?

Tablet albo telefon: dedykowana aplikacja Marantza obsługuje widoczne urządzenia sieciowe (wi-fi) i opcjonalnie CD (nie pamietam czy BR). HEOS po wi-fi (trzeba założyć konto) jest lepszy do zarządzania amplitunerem.

Czy przy ustawieniach amplitunera KD na "music stereo" (tak mam teraz w Denonie) będą grały jedynie fronty przez MM?

Jak się wybierze stereo w Marantzu to sygnał idzie na fronty. Reszta głośników milczy.

@Jerzyk_Krja mam połączonego marantza z cyrusem one. Tylko, że u mnie nie gra to z monitor audio a dali. Moim zdaniem - mimo, że uważam monitor audio za bardzo dobre kolumny - to mogą być w połączeniu z cyrusem troszkę za jasne. Ale to tylko moje zdanie i proszę się nim nie kierować 🙂. Pozdrawiam. 

Remote Control służy do pilota. Nie uruchomi końcówki.

Ale pownien to zrobić DC OUT spiety jackiem z DC Control. Nie próbowałem.

Nie ma sterownia z jednego pilota bo żadna końcówka nie potrzebuje sterowania. Tam jest tylko włączanie i wyłączanie. Regulacja głośności odbywa się na amplitunerze.

14 godzin temu, Jerzyk_Kr napisał:

Czy ktoś odsłuchiwał  zestaw amplituner KD Maranza i wzmacniacz Cyrus One lub Musical Fidelity M2si/M3si plus kolumny Monitor Audio Gold/Silver i może podzielić się wrażeniami z odsłuchu ?

Moim zdaniem cyrus ONE ladniej gra od tej końcówki z tym że tu faktycznie musiał byś go włączać osobno.

Miałem możliwość odsłuchania Cyrusa One z kolumnami Focal Aria 926 i byłem zachwycony ciepłą barwą dźwięku, dbałością o szczegóły, dynamiką i przestrzenią. Źródło sygnału pochodziło z aplikacji Tidal zainstalowanej na tablecie. Nie wiem jak będzie z MA, ale mam nadzieję, że podobnie. Czy mieliście okazje porównać Cyrusa z Atollem IN100SE lub Roksan Kandy K3?  

8 godzin temu, S4Home napisał:

Remote Control służy do pilota. Nie uruchomi końcówki.

Chodzi mi o to czy jak zepniemy kabelkiem RCA amplituner Marantza z końcówką Marantza, to czy amplituner po uruchomieniu pilotem wyśle sygnał włączający końcówkę. Trzeba by sprawdzić doświadczalnie. AV włącza wszystkie końcówki MM w torze audio, jeśli są spięte przelotowo (in i out) kabelkiem RCA.

W Remote?

To złącze na czujkę. No ale jesli sprawdziłeś. Moim zdaniem to DC to zrobi. ale nie sprawdzałem. Przyznaje bez bicia.