Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza używany dobry mocny wyraźny szczegółowy


grabbo

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o jakieś porady w sprawie doboru wzmacniacza. 

Aktualnie posiadam amplituner Onkyo 8150 mega funkcjonalny  brak tylko niestety wsparcia dla tidal ale oprócz tego funkcjonalność jest świetna. Posiadam też heco ms 900 i jestem z nich super zadowolony,  jak dla mnie grają bardzo równo z przyjemną górą dobrą średnicą i czasami mocnym dołem w zależności od utworów które słucham. Grają gęsto  i dość mocno tak można powiedzieć. Kolumny chciałbym zostawić ponieważ jestem z nich bardzo zadowolony.

Pomieszczenie odsłuchowe to salon z aneksem kuchennym 25 m2, kolumny ok 60 cm od ścian skierowane w miejsce odsłuchu  rozstaw  kolumn ok 2,5- 3 m, firanki, dywanik itp.kable melodika mdc 2250 myślę że dość dobre ponieważ jak zmieniłem na qed silver aniversity to niestety po jednym dniu odsłuchu nie wytrzymałem (górą strasznie męcząca,  jakaś niewyraźna, trzeszcząca, po godzinie słuchania rozbolała mnie głowa. ?) zmieniłem spowrotem na melodikai było ok bas głęboki góra wyraźna wszystko ok.

Muzyka której słucham to prawie każda z wyjątkiem metalu oraz disco polo. 

Nie wiem czy mam jakieś preferencje co do brzmienia muzyki ale na pewno wiem że lubię jak bas jest dobrze odczuwalny ale nie męczący, górę lubię jak jest wyraźna lub nawet bardzo wyraźna, lecz nie chciałbym żeby męczyła, fajnie jakby było dużo szczegółów dobrze słyszalnych, oraz oczywiście dobra stereofonia bo to chyba najważniejsze.

Czy można zamienić to Onkyo na jakiś wzmacniacz najlepiej używany w cenie ok 2000-3000zł za wzmacniacz plus dodatkowo jakiś odtwarzacz sieciowy, żeby słuchać np. tidal, lub Spotify.

Chciałbym odczuć dużą różnicę jeśli jest to możliwe taką że szczęka opada, a muzyka wciska w kanapę i nie chce się wstawać, tylko słuchać i słuchać.

Czy możliwe jest dobranie jakiegoś fajnego wzmacniacza bez odsłuchu?, Zdaję się na doświadczenie którego napewno macie bardzo dużo, swoją drogą chciałbym mieć takie.

Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi, może ktoś ma do wypożyczenia na odsłuchy jakiś używany dobry wzmacniacz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to onkyo,nie wiem czy kupisz lepszy używany w tej kwocie,musialbys jeździć po ludziach i pożyczać do odsłuchu do siebie do domu,a nie każdy się zgodzi na to z osób prywatnych i szukając dziury w całym możesz tylko pogorszyć sobie,powiedz mi jak wlaczyles pure audio w tym onkyo?bo mi wyskakuje not avaivable ,gdzie coś muszę przestawić w menu?a i czy podlaczyles wzmacniacz do tv?jeżeli tak to jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grabbo napisał:

Czy możliwy jest zakup w kwocie 2000-3000zł za wzmacniacz używany, tak żeby słuchając mieć ciary na plecach oczywiście nie słuchając za głośno.

Ciary na plecach to sprawa mocno indywidualna ;) jak całe audio. Cieżko doradzać na odległość bo każdy z nas ma inne pomieszczenie i inaczej słyszy.

atoll in 100

audiolab 8000/8200a

Warto postarać się posłuchać. W ciemno to można drinka wybrać ;)

tylko pamiętaj że znakomita cześć wzmacniaczy nie ma wbudowanego Dac-a

do tego dochodzą NADy ale ja nigdy nie byłem w stanie spamiętać ich numerow (pomijając mojego pierwszego staruszka 317)

Moze okazać się że to twoje Onkyo w tej sytuacji nie jest wcale takie złe.

szukalbym baltlaba bo to faktycznie jest ciekawy bardzo wzmacniacz.

Ale pamiętaj że to są bardzo indywidualne sprawy. Zajrzyj do kilku wątków, jest tam polecany na alledrogo człowiek sprzedający używany sprzęt. O ile pamietam to można się z nim dogadać ...

Zajrzyj do wątku „sens kupowania sprzętu zam10-12 tys. To przejaskrawiony przykład ale obrazuje doskonale problem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...