Skocz do zawartości

Polecany zestaw dla zwykłego użytkownika ~4k


Jarcio

Recommended Posts

Cześć,

szukam zestawu do salonu połączonego z kuchnią o powierzchni około 35m2, bez drzwi oddzielających od korytarza (jak na załączonym poglądowym planie). Kolumny podłogowe, umiejscowione jak na planie (zielone kwadraty), będą grać dla osób przebywających w pomieszczeniu (czyli nie będę siedział w osi cały czas :)) oraz muszą stać przy samej lub prawie przy samej ścianie (myślę, że 10 cm to max).

W zestawie amplituner z funkcjami sieciowymi (zastanawiałem się nad Yamahą R-N602), musi mieć Spotify, możliwość odtwarzania przez BT lub WIFI lub LAN, fajnie jakby miało DABa. Generalnie musi ładnie brzmieć :) + dwie kolumny podłogowe.

Sprzęt raczej nowy, jakoś nie mam zaufania do używanego.

Budżet to około 4 tys.

Byłem na odsłuchu Pioneer SX-N30 DAB + Klipsch R26F, ale szczerze powiem nie podobało mi się, więc możecie też wziąć pod uwagę, że słoń nadepnął mi na ucho :)

Słuchamy muzyki rozrywkowej, żona przykładowo Emeli Sande ma ostatnio na tapecie.

Fajnie jakby kolumny były dostępne w wersji białej - łatwiejsze negocjacje z drugą połówką, ale nie jest to warunek konieczny.

Pozdrawiam,

Jarek

hifi.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, do wyboru masz tak naprawdę trzy amplitunery - Pioneer SX-N30AE w wersji z DABYamaha R-N602 oraz Onkyo TX-8250. Pioneer i Onkyo to bliźniacze urządzenia, oferujące równy, dokładny, szybki i bardzo uniwersalny dźwięk. Yamaha jest bardziej efektowna, eksponuje wyraźniej skraje pasma. Dodatkowo są pewne różnice w wyposażeniu sieciowym - Pioneer i Onkyo stawiają na systemy otwarte Google Chromecast i DTS Play:Fi, natomiast Yamaha ma swój firmowy system Music Cast.

Kolumny - na pewno bardzo ciekawą opcją jest zestaw Indiana Line Tesi 542. To kolumny, które bardzo dobrze zgrywają się z powyższymi amplitunerami, gwarantując spójny, bardzo plastyczny, dobry klasowo dźwięk. Kolumny są dostępne także w kolorze białym, mają bass-reflex z przodu, są łatwe w ustawieniu. Mamy nawet bardzo ciekawą propozycję konfiguracji amplitunera Yamaha R-N602 z Indiana Line Tesi 542.

Drugą opcją jest polski zestaw STX Electrino 250. To zdecydowanie bardziej otwarte, dynamiczne, efektowne, koncertowe granie. Zestaw ten najlepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych. W tym przypadku najlepiej zagra system Pioneer SX-N30AE z STX Electrino 250.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji. Zapraszam do zapoznania się z naszymi zestawami promocyjnymi, może jeszcze coś innego zainteresuje Cię, zresztą zawsze możemy także przygotować indywidualną ofertę na zestaw zbudowany z innych elementów. Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i porównania, na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podepnę się pod temat, gdyż mam bardzo podobny zagwostkę (ten sam budżet,nowy sprzęt, wymagane funkcje sieciowe)

Tak wygląda mój salon, na zielono zaznaczyłem gdzie mogą stanąć głośniki.

bt13-Model.thumb.jpg.4e231eea2e0b09e44cc555dc89d13186.jpg

Poza słuchaniem muzyki (radio,spotify, planuję również zakup gramofonu) zestaw ma służyć również do obsługi tv i xboxa. Czy w tym wypadku, biorąc pod uwagę rozkład pomieszczenia, zestaw KD miałby sens?

Na tą chwilę skłaniam się ku Pioneerowi SX-N30, na amazonie można go ustrzelić za 1300zł, jakie głośniki do tego by fajnie zagrały?

Dodam, że słucham różnej muzyki: rap, pop, rnb, reggae, trochę rocka.

Pozdrawiam,

Piotrek

 

Edytowano przez Piotr Ziolkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze Pioneer spójrz na model - jest starszy SX-N30DAB lub bez DABi najnowszy z zupełnie innym software SX-N30AE. Na pewno namawiam na model nowszy. Co do ceny to w przypadku zakupu amplitunera w pakiecie z kolumnami cena będzie atrakcyjna, nie będziesz musiał korzystać z Amazon.

Wracając do konkretów, oczywiście możemy zostać przy amplitunerze Pioneer, chociaż jako alternatywa jest jeszcze Yamaha R-N602 oraz bliźniaczy dla Pioneer amplituner Onkyo TX-8250. Moje propozycje to Pioneer SX-N30AE / Dynavoice DF-5 lub Pioneer SX-N30AE / Monitor Audio MR6. Zestaw oparty na Dynavoice oferuje bardzo dynamiczny, szybki i swobodny dźwięk. Wpływ na to ma także świetny głośnik wstęgowy w kolumnach. Zestaw z Monitor Audio natomiast jest trochę równiejszy, dobrze dociążony, również dynamiczny. Warto także rozważyć bardzo dobre, polskie kolumny Pylon Audio Sapphire 25

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w naszym salonie masz dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz poslcuhać i porównać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że teraz mam już mętlik w głowie.. Na innym wątku na tym forum Piotrek z S4Home pisał że te Pioneery SX-N30 wszystkie grają tak samo. A różnica w cenie starszego modelu do nowszego jest ogromna - 900zł

 

Q21 dzięki za propozycje, niestety mieszkam w wielkopolsce i do Pabianic mam za daleko, a najchętniej przed zakupem czegokolwiek najpierw chciałbym tego posłuchać :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Ziolkowski napisał:

Powiem szczerze, że teraz mam już mętlik w głowie.. Na innym wątku na tym forum Piotrek z S4Home pisał że te Pioneery SX-N30 wszystkie grają tak samo. A różnica w cenie starszego modelu do nowszego jest ogromna - 900zł

 

Q21 dzięki za propozycje, niestety mieszkam w wielkopolsce i do Pabianic mam za daleko, a najchętniej przed zakupem czegokolwiek najpierw chciałbym tego posłuchać :(

Nie dawno zakupiłem SX-N30 i do tego dobrałem ostatecznie Heco900, dla moich uszu to było to -  co nie znaczy że Tobie przypadnie do gustu. Dla mnie amplituner w tej cenie ma wszystko co potrzebowałem. 

Odsłuchalem też z kolumnami indiana line 561 i stx 250 i jednak heco je przebiły.

Yamaha rn602 grała lepiej z tesi561 ale już gorzej z heco900. No ale każdy ma swój gust.

Wybrałem sx-n30 a nie 30ae bo więcej zostało kasy  na kolumny co uważam było ważniejsze.

Nie kupuj na amazon pogadaj z S4Home lub Q21 na pewno rabat będzie - odpuść amazon. Ja osobiście polecam S4Home najwyższy poziom profesjonalizmu i wypożyczają sprzęt do domu - ja tak zrobiłem i już został. Polecam odsłuchy to ważne. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez licha1980
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2018 o 10:01, S4Home napisał:

No bo grają tak samo. Czy gdzieś ktoś pisze inaczej?

Takie powiedzenie jest. Nowszy nie znaczy lepszy. Znasz?

 

Jeśli zdecydujesz się na ten model polecam nasza licytację heco 500 lub melodika bl40 mkII.

Piotrek

Dwa posty wyżej kolega z Q21 zdecydowanie poleca nowszy model.

Powiedzenie znam, tym bardziej że sam wstępnie optowałem właśnie przy starszym modelu.

Piszę tylko prosząc o radę, a czuję się jakbym był pod obstrzałem:)

Dnia 26.01.2018 o 10:42, licha1980 napisał:

Wybrałem sx-n30 a nie 30ae bo więcej zostało kasy  na kolumny co uważam było ważniejsze.

 

Dzięki, mam podobne podejście:) Problem polega na tym że w najbliższej okolicy trudno znaleźć miejsce gdzie mógłbym posłuchać jak to wszystko brzmi :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Ziolkowski napisał:

Dwa posty wyżej kolega z Q21 zdecydowanie poleca nowszy model.

Powiedzenie znam, tym bardziej że sam wstępnie optowałem właśnie przy starszym modelu.

Piszę tylko prosząc o radę, a czuję się jakbym był pod obstrzałem:)

Dzięki, mam podobne podejście:) Problem polega na tym że w najbliższej okolicy trudno znaleźć miejsce gdzie mógłbym posłuchać jak to wszystko brzmi :(

To wypożycz do domu od S4Home :) i po kłopocie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma juz modelu starego. :)

No i masz się tak czuć, otoczony. Każdy z każdej strony będzie ci polecał swoje. Wręcz wciskał. Wczoraj klient mi powiedział historię co mu mówią w sklepach, to ręce opadają. 

Życie. Co mam ci powiedzieć. 

Sxn30 gra tak samo jak sxn30ae. Starszej modelu już nie mam. Nowy mam w dobrej cenie. Ale grają tak samo!!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no dzięki, rozumiem.

Czy mógłbym w takim razie prosić o ofertę na sx-n30ae z kilkoma zestawami kolumn? Poza tym, czy są jakieś tańsze kolumny które będą się dobrze komponować z tym ampli? Wszystkie proponowane przekraczają 1k za sztukę, a myślę o czymś z przedziału 600-800.

I jeszcze pytanie odnośnie mojego pomieszczenia, czy to stereo w ogóle będzie miało dobre brzmienie w proponowanym przeze mnie ustawieniu? Jaka powinna być minimalna odległość od ściany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...