Skocz do zawartości

Zakup w ciemno :-)


Daniel Daniel

Recommended Posts

No mordeczki moje audiofilskie,nowy temat,kto kupił w ciemno sprzęt z różnych przyczyn,nie ze swojej np winy,tylko z musu bo inaczej nie mógł i nie słuchał na zywo, tylko sluchal z innych źródeł? :-) ja wiem że trudno się przyznać tu do tego na tym forum by nie zostać pożartym,sam się boję nie raz napisać coś i reka mi drży :-) ale ja Was rozgrzeszam,wystarczy wstawić kropkę i bez tłumaczenia nawet i to bedzie zaliczone na tak :-) lub jeżeli ktoś chce rozwinąć się to może napisać czy jest zadowolony z zakupu w ciemno czy nie :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w ciemno bez odsłuchu Onkyo tx 8150 i tanoy merkury7.4.

Onkyo gra bardzo równo czasami pokaże pazura.

Kolumny cieplutkie bardzo, trochę mało miały góry i bas nie był też taki niski,  zmieniłem na heco ms 900 i jestem bardzo zadowolony, jednakże ciekawi mnie jakby to zagrało z jakimś wzmacniaczem rasowym. Napewno sprawdzę i dam znać.

Ogólnie Onkyo jest dobre według mnie lecz, może być lepiej tak mi się wydaje.

Niestety nie porównywałem do Yamahy a szkoda.

Napewno odsłuch jest najważniejszy, każdy z nas ma inne gusta oraz woli inne brzmienia.

Pozdrawiam ☺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Tylko dzisiaj, jak kupujesz w sklepie stacjonarnym, to możesz odsłuchać na miejscu, a jak przez internet, to możesz oddać pod odsłuchu w domu. I jak tu kupić w ciemno? Ewentualnie tylko coś używanego przez O albo A.

W sklepie stacjonarnym wiele kolumn i wzmacniaczy nie jest przeznaczona na wystawę tylko istnieje na stronie,a po drugie to nie mam co robić tylko brać 10 zestawów do wypożyczenia i zawracać komuś gitarę przez cały miesiąc i rozpakowywac i pakować z powrotem dla kuriera,to wszystko tylko piękna teoria 

6 minut temu, grabbo napisał:

Kupiłem w ciemno bez odsłuchu Onkyo tx 8150 i tanoy merkury7.4.

Onkyo gra bardzo równo czasami pokaże pazura.

Kolumny cieplutkie bardzo, trochę mało miały góry i bas nie był też taki niski,  zmieniłem na heco ms 900 i jestem bardzo zadowolony, jednakże ciekawi mnie jakby to zagrało z jakimś wzmacniaczem rasowym. Napewno sprawdzę i dam znać.

Ogólnie Onkyo jest dobre według mnie lecz, może być lepiej tak mi się wydaje.

Niestety nie porównywałem do Yamahy a szkoda.

Napewno odsłuch jest najważniejszy, każdy z nas ma inne gusta oraz woli inne brzmienia.

Pozdrawiam ☺

Yamaha raczej nie będzie lepsza od onkyo,a te MS 900 to też musisz czymś napędzić,jak by była jakaś alternatywa do tego onkyo to pewnie gdzieś minimum za 6 koła :-) zaraz mnie pewnie zjedzą za to co napisałem :-D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się naciął na pylon sapphire 25 wierząc recenzją , dlatego lepiej posłuchać na żywo chociaż to też nie do końca to samo bo nie ma tyle czasu + niekiedy kiepska akustyka jak np. ustawią parę kolumn koło siebie - różne odległości , być może lekkie zaburzenie przez obecność innych itd. ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę bardziej prosto do sprawy,mniej szukam dziury w całym,jak kiepskie kolumny to będą grały gorzej,nawet nie wiem jakbym je ustawiał to mało co da :-) ja kupiłem w ciemno bo nie miałem innego wyjścia i czytałem wszystkie recenzje i wypowiedzi wszędzie gdzie mogłem i za i przeciw i słuchałem na Youtube i tyle no nie miałem wyjścia :-)wiem że to kompletnie nieprofesjonalne i nieodpowiedzialne,ale dwa tygodnie przegladalem i czytałem i sluchalem z neta i kupiłem :-D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co kupiłeś ? ;)

Też przeglądałem fora , testy , filmy yt - dało mi to pogląd w co celować ,ale tylko realny odsłuch wskazał co jest lepsze od czegoś - Ty tego nie zrobiłeś więc masz produkt "idealny" dla siebie bo nie wiesz jak brzmi coś innego. Tak więc nie wiesz co ewentualnie straciłeś , logicznie patrząc nic - bo wziąłeś w ciemno i jesteś zadowolony :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel Daniel napisał:

No i zepsuliscie cały temat,bo przecinka gdzieś brakowało,no tak hejterów jest mnóstwo,a niech was szlag,niech diabeł dla Was rożen szykuje,tego wam życzę z uśmiechem :-) 

Daniel,
to Ty zepsułeś! W dodatku nie tylko ten temat...
Za podobne sformułowania i życzenia - ban na otrzeźwienie. Słownictwo też trochę pozostawia do życzenia...

Z jednej strony udzielasz rad ??? a jednocześnie w Twoim innym wątku widać duże braki w wiedzy audio (np. podłączanie kolumn)

 

Zamykam wątek i ostrzegam, że podobne zachowania będą miały taki sam koniec.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...