Skocz do zawartości

Nad C352 proszę o opinię


Portimo

Recommended Posts

Akurat kupiłem 3 dni temu ten wzmacniacz, co mogę powiedzieć, jest bardzo zrównoważony, góra zupełnie nie kłuje. Wydaje mi się, że najbardziej na plan wychodzą środkowe tony. Bas nie jest jakiś potężny, ale wystarczający, generalnie dźwięk jest niesamowicie czysty i zbalansowany. Generalnie sama jakość dźwięku pomijając poziomy tonów, jest naprawdę bardzo dobra i myślę, że rzeczywiście przebija każdy nowy wzmacniacz z niższej półki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie będzie to grało z Dynalab SDA 2.8 oraz polk audio tsx330 bo to mam, a że kolumny są dużo droższe od wzmaka dlatego szukam pierw wzmaka i później będę dopbierał kolumny- myśli chodzą mi o magnatach ale jak będę miał okazję to skorzystam innych opcji u chłopaków w sklepie na odsłuchach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zmienić nazwę na Nostradamus. Większego teoretyzowania w życiu nie słyszałem. Chyba że naprawdę myślisz, że papierowe membramy grają wszystkie tak samo. Nad c352 nie tylko wg mojej opinie ale i wg opinii kolegi wyżej - "gra bardziej średnicą" a stwierdzasz że w tym zakresie będzie głucho i bezbarwnie, bardzo ciekawe. Nie wiem jak zagra z Quantum, być może nie będzie pasował ale to byłby zbieg okoliczności, a nie trafna diagnoza.

Sposób doboru sprzętu jest uzależniony od sposobu zakupu. Najpierw powinno wybierać się jednak wybierać kolumny bo od nich najwięcej zależy, potem można dobrać wzmacniacz. Tak jak z samochodem, najpierw wybierasz model a dopiero potem wersję silnikową. Łatwiej jest na odwrót - kupując wzmacniacz, możesz przejść się po kilku salonach i podłączyć go do różnych kolumn. Z kolumnami jest mniej wygodnie, chyba że mają takie w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zawsze. Widać jednak jakie masz upodobania i jaki punkt widzenia przedstawiasz. Wynika to z tego przez jaki pryzmat patrzysz. Widzisz sprawy dość jednostronnie. A ja zwróciłem uwagę ze takie konkretne połączenie dal kiepski wynik. Ktoś kto patrzy jednostronnie powie ze NAD C352 to bardzo kiepski wzmacniacz lub z innego punktu widzenia ktoś może napisać bzdurę że Wszystkie serie kolumn Magnat Quantum są beznadziejne bo mu nie zagrały z jego wzmacniaczem (NAD-em). A tradycyjnie brzmiące NAD-y potrafią zagrać bardzo przyjemnie szczególnie z kiepskimi kolumnami o dużej ilości podbarwień i to nawet z takimi od bardzo taniej plastikowej wieży no name gdzie pracuje jeden maleńki głośniczek szerokopasmowy w plastikowej obudowie. A trzeba to uznać za sukces.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem C352 bo to zdecydowanie bardziej neutralny wzmacniacz od innych Nadów, które bardziej od niego lubię. Wygląda na to że nie orientujesz się jak grają różne Nad, więc wrzucasz wszystko do jednego wora i zarzucasz mi, że lubię jakieś skrajności a nie neutralność. Jakby ta Yamaha była neutralna, Yamahy z tych tanich linii też nie słyszałeś ? Dali Zensor ? Wygląda na to że kolega ma swoje też upodobania co do dźwięku i tak to już jest, każdy słyszy inaczej i woli co innego, zgranie sprzętu zrobiło resztę. Inaczej możesz rozgłaszać wszem i wobec - ludzie, kupujcie najtańsze Yamahy - bo to kasuje wszystkie Nady... Szkoda że niemal zawsze po odsłuchach, ludzie są innego zdania, ta popularność Nada nie bierze się znikąd. Co do Magnat - rzeczywiście - niespecjalnie lubię, miałem kilka modeli i zawsze - jak dla mnie - coś było nie do końca tak w dźwięku, pewna lekka "nerwowość" i efekciarstwo na siłę, to mi się nie podobało. Ale trzeba przyznać że jak na swoje ceny są i tak konkurencyjnymi kolumnami, tak samo jak Heco z tego samego koncernu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Yamah z ostatnich lat ma pewną specyfikę brzmienia. To nie znaczy że wszystkie grają dokładnie tak samo . Jedne są lepsze, a inne gorsze. To samo dotyczy wzmacniaczy marki NAD pracujących w klasie AB. Związane jest to z ich specyficzną budową. Rozumiem że z Twojego punktu widzenia jest to wzmacniacz neutralny. Tak czy siak trzeba do niego dobierać kolumny które nie są również neutralne, tylko brzmieniowy negatyw tego wzmacniacza. Do tego, jeśli chodzi o wzmacniacze stereo uważam że Yamaha jest mocno daleka od tego co lubię, ale chyba znacznie bliżej niż NAD, bo lubię brzmienie przestrzenne i detaliczne , o ładnej barwie a nie zamulony dźwięk bez wyrazu. W przypadku tych starych NAD-ów trzeba ich brzmienie dobarwiać podbarwieniami kolumn.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i podobnie jak wszyscy inni właściciele różnych Nadów - zwyczajnie łapę się za głowę. Mam różne wzmacniacze kilku marek, miałem przez lata dziesiątki i takie określenia wobec Nadów, zwłaszcza tych starszych są wręcz śmieszne. Powiem więcej - to są ewidentnie nieprawdziwe rzeczy, których nie sposób nawet podciągnąć pod te określenia jakich użyłeś. Wyciągam z szafy starego Nada 3060, słucham i jest dokładnie na odwrót - na odwrót po kolei we wszystkich określeniach jakich użyłeś. A niemal równie fajnie i w tym samym stylu grały 3240PE, 3140, to tylko cząstka modeli... Jestem w 100% pewny, że żadnego nie miałeś okazji słuchać ani porównać z innymi wzmacniaczami na tych samych kolumnach i to co opisujesz jest zwykłą teorią - wymyśloną albo wyczytaną z internetu. "Dobarwione podbarwieniami" - to jest perfekcyjne określenie na te bajki, które opowiadasz o marce Nad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakich kolumn podłączasz NAD-y ? Nie zastanawia Cie czemu źle oceniasz kolumny wykonane w nowych technologiach ? Tu znajdziesz odpowiedź. To dlatego twierdzisz ze niema postępu w dziedzinie kolumn i dlatego tak lubisz styl vintage. Nie zastanowiło Cie nigdy to dlaczego moce maksymalne tych wzmacniaczy prawie się nie zmieniają wraz ze zmianą obciążenia ? Mimo że niema w nich transformatorów wyjściowych. Idealny wzmacniacz powinien podwajać swoja moc z dwukrotnym spadkiem obciążenia. Ten rodzaj ich budowy był odpowiedzią na zbyt ostro i mało naturalnie brzmiące wzmacniacze Japońskich producentów w czasach kiedy powstawały pierwsze NAD-y.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja źle oceniłem nowe kolumny ? Lubię i te i te, kwestia modelu. To że w dziedzinie kolumn dokonał się najmniejszy postęp w jakości dźwięk to fakt a nie bujda, dla mnie ważniejszy jest dźwięk a nie jak kolumna jest wykonana i z jak kosmicznych technologii. Lubię dobre nowe kolumny tak samo jak stare. Jak na razie niektóre dobre starsze mnie bardziej zauroczyły od dobrych nowych. Nad nie jest jedynym wzmacniaczem jaki posiadam, mam różne wzmacniacze, końcówki mocy i preampy. Jest z czego wybierać i co podłączać, testować zarówno na starych jak i nowych kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój gust ale moje przekonania są oparte nie na przypuszczeniach, a na odsłuchach, a te od pewnego czasu są tak przeprowadzane - że porównuję różne kolumny na różnej elektronice, w tych samych pokojach. Więc tu przypadku nie ma, lepszego sposobu do wyrobienia sobie oceny, co jak gra, chyba być nie może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Witam,a jak ten Nad zagra z kolumnami Pylon Sapphire 25? Będzie to do siebie pasowało?

Może ktoś poleci coś innego że starszych wzmacniaczy w cenie około 1000.

Przy innych propozycjach chodzi mi reż o to żeby można taki wzmacniacz zastosować jako końcówkę mocy w kinie domowym, czyli musi mieć pre out tak jak ma Nad 352 i 372

Pozdrawiam Marek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...