Skocz do zawartości

Onkyo 676 czy Marantz 1608 plus 2.0 rozbudowane do ATMOS?


kristofer

Recommended Posts

Cześć

Zastanawiam się nad kupnem zestawu w rozsądnej cenie (max 5 tys na początek), który w przyszłości mogę rozbudować.

Na początek amplituner plus dwie dobre kolumny podłogowe. Zestaw w przyszłości chciałbym rozbudować do Atmosa.

Pomieszczenie ok. 25 mkw z możliwością powiększenia.

Muzyka: np. Pink Floyd, Marillion ale również orkiestrowa i chóralna :-)

Video: koncerty muzyczne i filmy, np. Hobbit czy Gwiezdne wojny

Playstation 4. Teraz zestaw ma służyć również dzieciom (młodzież) :-)

Potrzebuję Multiroomu i systemu typu HEOS

Jestem przyzwyczajony do starego poczciwego Altona czy Altusa. Lubię dźwięk przestrzenny, równomierny w każdym paśmie, bez świstów kopułek.

Słuchałem wielu zestawów: różne amplitunery na tych samych kolumnach oraz różne kolumny na tym samym amplitunerze. Wybrałem Denona 1400 ale po odsłuchach zmieniłem zdanie.

Teraz moje myśli krążą wokół Onkyo 676 lub Marantza 1608. Do tego Tannoy Marcury 7.4.

Ale są jeszcze nowe JAMO czy Dali Zensor 5. 

Drobna uwaga, kolumny nie mogą być czarne ani białe :-)

Czy możecie polecić coś innego? Proszę o radę.

Edytowano przez kristofer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch stereo, namawiałbym na wybór amplitunera Marantz. Rozwiązaniem idealnym byłby Marantz SR5012. To bardzo bogato wyposażony amplituner, posiadający system Heos i przede wszystkim oferujący świetną jakość dźwięku stereo. Onkyo TX-NR676 to jeden z ciekawszych, o ile nie najciekawszy amplituner w swojej cenie, bogato wyposażony, posiadający systemy Google Chromecast i DTS Play:Fi. Jednak przy bezpośrednim porównaniu z Marantz musi uznać wyższość tego drugiego szczególnie w stereo. Marantz jest bardziej plastyczny, lepiej wypełniony, spójny.

Marantz NR1608 to taki kompromis pomiędzy Onkyo i Marantz SR5012. 

Kolumny - na pewno świetną opcją jest brytyjski Tannoy Mercury 7.4. To równe, pełne ale przy tym dynamiczne granie. Warto także spojrzeć na bardzo dobrą polską konstrukjcę Pylon Audio Sapphire 25. To bardziej dynamiczny, swobodny, otwarty dźwięk. Można jeszcze spojrzeć na Monitor Audio MR6, aktualnie kolumny są w świetnej cenie lub dwie serie wyżej Monitor Audio Silver 6.

Przyjezyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli zdecydujesz się na tannoy z modelem 7.4, to uzyskasz dźwięk, o którym piszesz, ale nie będzie to dźwięk Altusa. Te jednak syczą. Wówczas polecam ci do tego jednak marantza. Mimo że Onkyo będzie grało żywiej i bardziej wciągająco. Tak lepiej kinowo. Jeśli zdecydowałbyś się na Onkyo, to polecam zensor 7, jednak 5 odpuść. Są słabe, mniej przestrzenne, o niższej jakości basu. Ewentualnie polskie etc electrino 250 lub magnat quantum 677. Pamiętaj, mogę ci wypożyczyć sprzęt do odsłuchu. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady.

1. W wolnej chwili wpadłem do salonu Marantza i posłuchałem 1608 w porównaniu z Denonem 1400 (na tych samych kolumnach DALI). Hmm ... ten Denon chyba bardziej mi pasował. SR5012 - wykracza poza budżet :-(

2. Zastanawiam się jeszcze nad Bass Reflexem. Tannoy ma na tylnej ścianie. Monitor Audio - przód i tył. Pylon - tył. STX - przód, Magnat - jak dobrze widzę, tył. Czy przy małej odległości od ściany te tylne nie będą dudniły zbyt mocno? A co powiecie o Indiana Line Nota 550 - BR z przodu?

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no to ciekawe odczucie. Ale twoje i bardzo ważne więc się nim kieruj!

2. Jeśli kolumny maja dudnić przez bliskość ściany to nie przez bas reflex. Pisałem o tym już nie raz. Nie ma to że sobą nic wspólnego. Chyba że wylot powietrza nie będzie zapewniony w sposób prawidłowy. Ale to chyba aż takiego dramatu nie ma?

Kolumny mogą dudnić bo są źle dobrane do pomieszczenia. Nota 550x jest bardzo dobrym wyborem w stosunku cena jakość. 

Moim zdaniem jednak zensor i quantum to wyższa klasa kolumn. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...