Skocz do zawartości

kino domowe do 8000PLN


max-max

Recommended Posts

Witam wszystkich i zwracam się o pomoc w skonfigurowaniu zestawu kina domowego ( kolumny, amplituner, subwoofer w kolorze - orzech ), zestaw będzie wykorzystywany do słuchania muzyki klasycznej. rock,  elektronika, dyskotekowej no różnej oraz do oglądania filmów. Pokój gdzie będzie ustawione kino ma 4.0m szer. 5.20m dł. i 2.55 wys.

Nie mam zielonego pojęcia co wybrać bo się na tym nie znam.

Pozdrawiam.

Marek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Marku.

Z Twojego opisu wynika, że system musi być bardzo uniwersalny. Zacznę od elektroniki - niedrogi, dobrze wyposażony i przede wszystkim uniwersalny amplituner to Onkyo TX-NR676. Natomiast jeśli tylko budżet pozwoli, warto spojrzeć na znacznie lepszy model Onkyo TX-RZ820. To jest już potężne urządzenie, oferujące silny, dynamiczny, bardzo swobodny dźwięk. Jeśli natomiast stawiasz duży nacisk na możliwie najlepsze stereo, spójrz koniecznie na markę Marantz. Rozsądnym wyborem będzie amplituner Marantz SR5012, chociaż za niewiele wyższą kwotę masz model lepszy SR6011. Jest oczywiście jeszcze Denon czy Yamaha, które oczywiście można u nas porównać.

Kolumny - dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem o bardzo uniwersalnym brzmieniu i dużym nacisku na dobre stereo jest Dali Zensor 7 Set 5.1. To rozwiązanie trochę droższe, ale warte przemyślenia. Jako alternatywa spójrz proszę na brytyjski system Tannoy Mercury 7.4 Set 5.1 oraz Q Acoustics QA 3050 Set 5.1. Z rozwiązań trochę tańszych, szczególnie że teraz jest bardzo atrakcyjna promocja, warto spojrzeć na Monitor Audio MR6 Set 5.1. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

poczytałem na forum o Twoich propozycjach i jak bym się miał decydować to wybrałbym:

https://www.q21.pl/marantz-sr-5012.html

lub

https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr676e.html

i

https://www.q21.pl/monitor-audio-mr6-mr1-mr-center-mrw-10.html ( kolumny w drzewie i kolor orzech )

Z tego co policzyłem koszt by wyniósł: 7398PLN ( przy pierwszym amplitunerze ) i 6398PLN ( przy drugim amplitunerze ).

Proszę Cię napisz co sądzisz o moim wyborze i doradź co kupić, do  salonu na odsłuchy raczej nie przyjadę bo dzieli nas około 200km odległości od siebie.

I jeszcze jedno czy amplitunery mają polskie menu bo nigdzie się nie doczytałem.

Gdybym się zdecydował na zakup zestawu nazwijmy je: "1"lub "2" to czy dostałbym jakieś upusty na "1" lub "2", ponadto czy będę umiał to wszystko podłączyć i ustawić tak jak trzeba w amplitunerze - zapewne potrzebowałbym fachowej pomocy.

Pozdrawiam

Marek

Edytowano przez max-max
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam onkyo , bardzo prosta obsługa , prosty pilot do sterowania , w instrukcji wszystko jest opisane po PL.

Gdybym miał dobrać do onkyo 676 jakiś zestaw (tak by w 8000zł się zmieścić) ze strony q21 to wolałbym

jbl - optymalny wybór , przyjemne KD , a i muzykę zagrają (i zobacz z ilu przecenione...)

https://www.q21.pl/jbl-studio-2-pack-280-5-1.html

 

 

zapytaj o wycenę jbl + onkyo , warto posłuchać ;) 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor audio serii mr dostaniesz teraz w bardzo niskiej cenie i warto się nimi zastanowić. Polecam jednak, jak poprzednik, spoglądać w kierunku Magnata, który jest rewelacyjnie wyceniony. Nie polecam jednak patrzeć na wybór amplitunera pod kątem tego, czy ma polskie menu czy nie. Onkyo nie ma, a jest bardzo proste w obsłudze. Marantz ma, a jest trudniejszy. To taki dodatkowy atut, który miał wspomóc sprzedaż w Polsce. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie w lokalnym salonie powinieneś dostać konfigurację kina domowego gratis, lub za niewielką dopłatą. Jeśli trafisz do dobrego salonu to przy okazji obsługa zrobi Ci krótki trening co i jak. Przy czym zwróciłem uwagę, że piszesz głównie o słuchaniu muzyki. Być może warto pójść w stereo? Uzyskasz niewspółmiernie wyższą jakość dźwięku, a ceną za to będzie brak efektów surround w kinie domowym, ale jeśli słuchasz dużo muzyki to może warto? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

możesz bardziej wprowadzić mnie w temat bo ja  nie mam zielonego pojęcia co wybrać bo się na tym nie znam. O co chodzi z tym stereo i jaki miałby być zestaw i czy mój budżet będzie wystarczający. Podaj jakieś linki.

Pozdrawiam

Marek

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stereo uważa się zestaw składający się z jednej pary kolumn przetwarzających informacje o kierunku z którego docierają do nas dźwięki. Kupując mniej głośników i wzmacniacz z dwiema końcówkami mocy zamiast o kilku więcej możesz osiągnąć dźwięk lepszej jakości za tą samą cenę. Sprawdza się to lepiej przy słuchaniu muzyki. To chyba oczywiste.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Za stereo uważa się zestaw składający się z jednej pary kolumn przetwarzających informacje o kierunku z którego docierają do nas dźwięki. Kupując mniej głośników i wzmacniacz z dwiema końcówkami mocy zamiast o kilku więcej możesz osiągnąć dźwięk lepszej jakości za tą samą cenę. Sprawdza się to lepiej przy słuchaniu muzyki. To chyba oczywiste.

Czyli, które to mają być kolumny: podłogowa, podstawkowa czy głośnik centralny, a co z subwooferem i co jest lepsze stereo czy zestaw z kolumnami, które wymieniłem, ba ja chcę słuchać muzyki i oglądać filmy. 

Poradź mi co wybrać.

41 minut temu, Kubakk napisał:

I jak w 50% takich tematów robi się autorowi "sieczka" w głowie - chciał skompletować sobie KD a zaraz będzie wybierać zestaw ampli stereo + 2 kolumny ;)  ehh

No właśnie i co ja mam teraz zrobić.

Edytowano przez max-max
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz blisko do s4home (Oświęcim) - powinni mieć podstawowe amplitunery KD jak i stereo o których pisaliśmy , magnata też pewnie , szkoda ,że nie mają jbl - bo to fajne typowo pod kino granie , które daje radę też przy słuchaniu muzyki ;) 

Mają za to zestawy tesi , dali , melodika , może coś z tego by podpasowało , wiem ,że zestaw z zensorem7 powinien dać radę , ewentualnie złożyć coś "rasowego" u nich bazując np. na ampli kd onkyo 676 (~2tysie) i zostanie Ci około 6tysi na 5.1

http://s4home.pl/produkt/klipsch-r-10sw/ <-- 1500zł subwoofer

http://s4home.pl/produkt/dali-zensor-73vocal-ekspozycja/ <-- zestaw dali 4599zł , pewnie biorąc całość z powyższym była by dobra cena i masz w miarę dobry zestaw kina domowego , który zagra też dobrze w stereo.

Ewentualnie niech s4home Piotrek zestawi Ci coś na magnacie cenowo - warto się z nimi umówić i podjechać osobiście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

To masz blisko do s4home (Oświęcim) - powinni mieć podstawowe amplitunery KD jak i stereo o których pisaliśmy , magnata też pewnie , szkoda ,że nie mają jbl - bo to fajne typowo pod kino granie , które daje radę też przy słuchaniu muzyki ;) 

Mają za to zestawy tesi , dali , melodika , może coś z tego by podpasowało , wiem ,że zestaw z zensorem7 powinien dać radę , ewentualnie złożyć coś "rasowego" u nich bazując np. na ampli kd onkyo 676 (~2tysie) i zostanie Ci około 6tysi na 5.1

http://s4home.pl/produkt/klipsch-r-10sw/ <-- 1500zł subwoofer

http://s4home.pl/produkt/dali-zensor-73vocal-ekspozycja/ <-- zestaw dali 4599zł , pewnie biorąc całość z powyższym była by dobra cena i masz w miarę dobry zestaw kina domowego , który zagra też dobrze w stereo.

Ewentualnie niech s4home Piotrek zestawi Ci coś na magnacie cenowo - warto się z nimi umówić i podjechać osobiście

A co myślisz o takim zestawie

https://systemy-kina-domowego.pl/magnat-quantum-677-kolumny-do-kina-domowego

plus sub - koszt 4749zł i do tego Denon AVR-X2400H - 2299zł, razem - 7048zł.

Będzie dobry do muzy i filmów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kubakk napisał:

I jak w 50% takich tematów robi się autorowi "sieczka" w głowie - chciał skompletować sobie KD a zaraz będzie wybierać zestaw ampli stereo + 2 kolumny ;)  ehh

Żadną sieczkę. Człowiek chce kupić sprzęt do nagłośnienia i zanim mu się coś poleci trzeba się upewnić czego potrzebuje i jak będzie z niego korzystał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle opinii ile osób. Dlatego cały czas sugeruję sprawdzenie sprzetu w domu.

Weź go od nas i sprawdź wówczas sam odpiszesz tutaj w wątku

NIE "coraz więcej czytam i coraz mniej wiem" tylko

TAK "Posłuchałem ...... i uważam....."

Takie rozumowanie jest zdecydowanie bardziej konstruktywne i prowadzi do świadomego i dobrego zakupu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...