Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Nie znam kontekstu. Teoretycznie kablem HDMI przesyłany jest sygnał identyczny z tym który jest przesyłany wg standardu SPDiF. Ten może być w postaci elektrycznej lub światła ( które potem jest znowu przetwarzane do postaci elektrycznej ). Niby zawsze to samo. Bywa jednak że TV przesyła przez HDMI sygnał poddany obróbce. Jednak z wyjścia optycznego lub koaksjalnego również można taki dostać. Czasem ( lub dość często ) interface optyczny ma ograniczenia przepustowości danych. Wtedy przejść nim może sygnał o ograniczonych nieco parametrach lub jeśli spróbujemy przesłać zbyt gesty sygnał, połączenie nie zadziała lub usłyszy się zniekształcenia. Zwykle są to dość nieprzyjemne i wyraźne trzaski.

Pozostaje spróbować dostępne opcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

Chyba od razu. Nie pamiętam. Robiłem to prawie rok temu. Amplitunera nie włączaj. Chociaż nawet przy maksymalnej głośności frontów raczej nie spalisz. Pozdrawiam 

Witam!

Twoja instrukcja zadzałała. Cyrus przełączył się w tryb av direct.

Mam jeszcze jedno pytanie :Jak połączyć sprzęt bluray lub cd ? Czy funkcja av w cyrusie działa po   połączeniu  cd lub bluray tylko z amplitunerem ? Wcześniej miałem podłączany cd do cyrusa po analogu, a kablem coaxialnym do amplitunera. Czy ten tryb dotczy tylko łącza analogowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb AV w cyrusie to tryb, w którym wzmacniacz działa jako końcówka mocy. Regulacja głośności działa wtedy z poziomu amplitunera AV. Osobiście nie mam odtwarzacza CD (sprzedałem na rzecz streamera😁), ale wszystkie sprzęty odpowiadające za obraz mam podłączone po hdmi do amplitunera. Natomiast streamer podłączony mam bezpośrednio do wzmacniacza. Uscislajac to ten wzmacniacz ma same analogowe wejścia. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daaaniel napisał:

może jakiś ban tu pomoże żeby nie zaśmiecać

to jest genialny pomysł. Można by wtedy uniknąć pytań, na które odpowiedzi można znaleźć w kilka sekund używając wujka googla i mózgownicy. 

kompletnie nie rozumiem, co chcesz kolego uzyskać poprzez "sympatyczne" ataki interlokutorów?! Ktoś udziela Ci pomocy, a Ty jeszcze na niego próbujesz pluć. Ale niech stracę, będziesz miał jeszcze szansę się zrehabilitować i przeprosić

4 godziny temu, Daaaniel napisał:
10 godzin temu, S4Home napisał:

Optukiem nie. A nie każdy Tv potrafi z powrotem wypuścić dzwięk HD przez HDMI.

a to jest rzeczowa odpowiedź? znalazłem odpowiedź S4Home gdzieś w starszym poście, że poleca komuś bardziej optykiem puścić na ale cóż wizje się zmieniają...

i czego tu nie rozumiesz? Po optyku HD nie przepuścisz. Po HDMI tak, ale nie koniecznie z TV (tu muszą być spełnione pewne warunki). Pomijam już fakt, że ten Twój ampli nie obsłuży dźwięku HD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta odpowiedź tyczyła się Twojego problemu i była skierowana do Ciebie, z Twoim cytatem.   

12 godzin temu, S4Home napisał:
Dnia 6.02.2020 o 11:45, Daaaniel napisał:

Ale jeśli dekoder podepnę pod tv to z tv przez hdmi lub optykę też chyba pójdzie do ampli w hd?

Lepiej puścić z tv do ampli po hdmi czy po optyce, czy to bez różnicy?

Optukiem nie. A nie każdy Tv potrafi z powrotem wypuścić dzwięk HD przez HDMI.

Drugie zdanie było do drugiego kolegi, odnosiła się do Onkyo. Ale widzę, że dalej zamierzasz brnąć, więc powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszę po raz perwszy i dla tego ,  chcę się przywitać z uczestnikami Tego forum  .

Mam amplituner Pioneer VSX-921 zakupiłem go na jednej z aukcji.

Problemów mam kilka , ale teraz najważniejszy dla mnie jest to , jak podłączyć subwoofer do amplitunera?

w amplitunerze mam wyjście subwoofer coaxsial a w subwoowerze Yamaha ns-swp40 jest wejście na dwa kable ( czerwony i czarny).

A do tego zestawu posiadam głośniki  McVoice Admiral SB-110.

Czy wogule da się to połączyć?

Ja rozciąłem jeden kabel czincz i polutowałem czerwony z czerwonym i masa z czarnym., ale to nie działa, przy teście głośników wszystkie szumią , ale na subwooferze 

jest cisza.

standartowa konfiguracja.jpg

subwoofer.jpg

Edytowano przez Andrzej Domachowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w subwooferze masz z tyłu tylko 2 zaciski do kabli głośnikowych, to masz subwoofer pasywny z jakiegoś zestawu w którym wzmacniacz był w jednostce centralnej z elektroniką, wraz z końcówkami mocy do innych głośników. W amplitunerach takich jak ten który masz stało się zasadą że wzmacniacz subwooferowy jest w jego obudowie. Wtedy wystarczy kabel zakończony po obu stronach jednym wtykiem RCA. W amplitunerze masz wyjścia na 2 takie subwoofery. Gdybyś chciał użyć ten subwoofer potrzebujesz dodatkowy wzmacniacz ze sprawnym przynajmniej jednym kanałem lub po prostu monofoniczny.Myślę ze chyba lepiej zainwestować w subwoofer aktywny ( z własnym zasilaniem ). Kolumny frontowe masz spore i użycie tego  subwoofera, który chyba ma niewielki głośnik nie szczególnie ma jakiś sens. Na razie możesz po prostu z niego zrezygnować. Nie próbuj podłączać wyjść RCA w amplitunerze, bo możesz je tylko w taki sposób uszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, która teraz rozwiązała mój problem, szkoda że najpierw się nie zapytałem.

Wczoraj go kupiłem na ebay.de bez możliwości zwrotu  50€. poszło :) 

Jaki polecasz subwoofer do mojego zestawu?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 13:36, Daaaniel napisał:

chyba muszę pojść do tłumacza z tą odpowiedzią...

optykiem nie, hdmi też może nie pójdzie...

ja mam 661...

Odpisywałem Pazi1960. Źle zacytowałem.

Dnia 7.02.2020 o 14:01, Daaaniel napisał:

S4Home 20k tysięcy postów, a już drugi raz kolei myli się i odpowiada cytując coś innego... może jakiś ban tu pomoże żeby nie zaśmiecać

Danielu pomyliłem osoby. Zmęczenie. Pracuję od 6 do 20 każdego dnia. Trochę zrozumienia.

Dnia 7.02.2020 o 14:06, Daaaniel napisał:

a to jest rzeczowa odpowiedź? znalazłem odpowiedź S4Home gdzieś w starszym poście, że poleca komuś bardziej optykiem puścić na ale cóż wizje się zmieniają...

Kolego, zalóż w takim razie swój wątek i rozwijaj to forum tak jak Ja. Skoro nie pasuje Ci nie pisz w watku który stworzyłem ja.

Może BAN Ci się przyda?

Dnia 7.02.2020 o 19:11, Markcox napisał:

i czego tu nie rozumiesz? Po optyku HD nie przepuścisz. Po HDMI tak, ale nie koniecznie z TV (tu muszą być spełnione pewne warunki). Pomijam już fakt, że ten Twój ampli nie obsłuży dźwięku HD. 

 

Dnia 7.02.2020 o 20:25, Daaaniel napisał:

jeśli twierdzisz, że to jest zrozumiała odpowiedź jeśli cytuje się post innego użytkownika, a odpowiada innemu to wyrażam skruchę

Mimo wszystko chwilowy BAN Ci się przyda. Lepiej kogoś obrzucić błotem prawda?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że poczuwasz się częściowo do winy ale nie tylko ja czytam tego posta i ktoś jak to czyta to nie wie o co chodzi bo źle zacytowałeś.

Ja przepraszam, że porywczo odpisałem. Mogłem napisać o sprostowanie. Błąd forum, że nie można edytować posta wtedy problem by można było od ręki naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie dotyczące testu głośników , mam zestaw kolumn 5.1 na AV RECEIVER  Pioneer  VSX-921 mogę przeprowadzić test głośników.Głośniki frontowe  centralny i satelity ,na tych głośnikach słychać szum ,ale na SW nie słychać , czy to jest normalne?

Jak sprawdzić czy subwoofer działa?    (ten kupiłem : obrazek z postu 365) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...