Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Dnia 20.01.2018 o 20:24, S4Home napisał:

Jeśli czegoś Wam brak. Piszcze.
Piotrek

Witam,

fajny tekst ale nicht fersztejen....:(     Ekonomii się uczyłem:) 

Może się powielę ale mam taki problem: podłączenie gramofonu Dual wyłącznie z kablami typu chinch pod kino domowe Panasonic'a z przed 10 lat (ma wejścia na chinch i HDMI i inne mi nieznane) i podłączenie tego kina domowego  pod soundbar Sharp HT SB-110 (ma wyjścia HDMI i USB). Jest to w ogóle możliwe? Bo podejrzewam,że kupno przejściówki kabli chinch na HDMI i próba podłączenia gramofonu pod sam soundbar jest bezcelowa? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Antonio 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gramofonu potrzebny jest przedwzmacniacz gramofonowy (najprostsze i niezbyt dobrze grające zaczynają się od 50-100zł, firmowe to już ok. 200zł za używki i 300 za nowy), a Twój Panasonic zapewne nie ma wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego. A poza tym podałeś za mało szczegółów...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sewer17 napisał:

Witam,

fajny tekst ale nicht fersztejen....:(     Ekonomii się uczyłem:) 

Może się powielę ale mam taki problem: podłączenie gramofonu Dual wyłącznie z kablami typu chinch pod kino domowe Panasonic'a z przed 10 lat (ma wejścia na chinch i HDMI i inne mi nieznane) i podłączenie tego kina domowego  pod soundbar Sharp HT SB-110 (ma wyjścia HDMI i USB). Jest to w ogóle możliwe? Bo podejrzewam,że kupno przejściówki kabli chinch na HDMI i próba podłączenia gramofonu pod sam soundbar jest bezcelowa? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Antonio 

Kina domowego do soundbaru nie podłączysz bo oba te klocki są równorzędnymi elementami końcowymi toru ( kino z podłączonymi głośnikami i soundbar z własnymi głośnikami ). Do tego soundbaru gramofonu nie podłączysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2018 o 14:20, S4Home napisał:

Nie ma sprawy. Jeśli potrzebujecie jeszcze jakichś wyjaśnień, to służę pomocą :)

Piotrek

Kobieta potrzebuje pomocy :) 

mam amplituner onkyo TX-NR414 ze zdiagnozowanym uszkodzeniem modułu hdmi czyli brak głosu na głośnikach. 

I zastanawiam sie czy sie da cos zrobic czy juz tylko śmietnik. Bo naprawa nieopłacalna. 

Chce podłączyć tv Samsung + dekoder Upc + ps3

wczesniej było wszystko przez hdmi. 

Dziurek i wyjść multum przy tym amplitunerze, ale nawet po lekturze vademecum i obrazkach nie bardzo wiem co z czym. 

Aaa i jeszcze jedno pytanie - czy ustawienia tv maja jakis wpływ na działanie amplitunera? Tzn co powinno byc ustawione aby działało poprawnie? 

Z gory dziekuje za pomoc 

Sylwia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości:

1. Urządzenia zewnętrzne typu konsola, dekoder, blueray itp. podłączyć do TV przewodem HDMI.

2. Amplituner z TV połączyć przewodem cyfrowym: optycznym lub coaxial i wybrać odpowiednie wejście w TX-NR414.

3. W TV ustawić aktywne wyjście cyfrowe (optyczne lub coaxial) z kodowaniem na Auto/Digital (dźwięk wielokanałowy) lub PCM (stereo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2019 o 10:38, S4Home napisał:

Kino domowe Panasonic do Sounbara Sharpa ?:/ to ja dopiero nicht fersztejen.... :(

Piotr

No to sorry. Pisałem,że się nie znam..... 🙂

Wydawało (mi) się to proste: Dual podpięty pod KD Panasa a z Panasa wyjście na Soundbar tak aby go wykorzystać słuchając płyt. Się nida to trudno..... zostanie jak jest. 😞

pozdrawiam

Antonio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Momo napisał:

Dla ścisłości:

1. Urządzenia zewnętrzne typu konsola, dekoder, blueray itp. podłączyć do TV przewodem HDMI.

2. Amplituner z TV połączyć przewodem cyfrowym: optycznym lub coaxial i wybrać odpowiednie wejście w TX-NR414.

3. W TV ustawić aktywne wyjście cyfrowe (optyczne lub coaxial) z kodowaniem na Auto/Digital (dźwięk wielokanałowy) lub PCM (stereo).

No nie.  

Bo nie wszystkie tv mają opcje przelotki sygnału. Np Panasonic konwertuje sygnał 5.1 do postaci stereo i wypuszcza optykiem. Jak jest tu? Nie wiem. Ale bardziej obstawiałem podłączenie od razu źródła w sposób cyfrowy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Np Panasonic konwertuje sygnał 5.1 do postaci stereo i wypuszcza optykiem.

 

Strasznie ten Panasonic zacofany albo nie wszystkie opcje są włączone.

 

W LG można ustawiać co ma być na wyjściu optyka.

W którymś z wątków odpisałem na podobny temat. Użytkownik miał Samsunga i też po zmianie w ustawieniach ruszyło 5.1 albo potrzebne było PCM 2.0 do konwertera.

 

Ps.

Mój powyższy wpis miał na celu szczegółowo opisać jak i co z czym połączyć oraz co ustawić. Koleżanka miała już przewody HDMI to wystarczyłby tylko jeden optyczny i wszystko powinno zadziałać.

Niestety nie wszystkie wypowiedzi są tu jednoznacznie opisane. Użytkownik mało ogarniający temat z lakonicznych wypowiedzi niewiele wyniesie.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście cudowni 😘 że opisaliście tak szczegółowo. 

Jeszcze tylko podłączę i sprawdze czy działa :) 

14 godzin temu, S4Home napisał:

No nie.  

Bo nie wszystkie tv mają opcje przelotki sygnału. Np Panasonic konwertuje sygnał 5.1 do postaci stereo i wypuszcza optykiem. Jak jest tu? Nie wiem. Ale bardziej obstawiałem podłączenie od razu źródła w sposób cyfrowy.

Piotr

Nie działa, bo tv nie ma optycznego wyjścia :/ stary jest ten samsung moj... wklejam foto tylu tv, bo tabliczka słabo dostepna, ale jak bedzie trzeba to jakos ściągnę tv ze ściany... 

ps3 i dekoder podłączyłam hdmi. Jeszcze mi tylko fajnego głosu brakuje :/

1E748A32-2D26-4C17-9F50-E9E7F8A388F7.jpeg

02B53A55-AFA6-46B8-8AB1-8A4A470FBD23.jpeg

E0F31CFB-6D65-4861-8C41-A3B6A77346D6.jpeg

AEEE33D4-582E-461D-A674-7359170CD87A.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć wszystkim, 

 

Mam problem z Denon AVR-X2500H + Heco Aurora 700 + Heco Aurora 300 + Heco Aurora central 30 + Heco sub 30 A - mianowicie wszystko podłączone i ustawione (HDMI i Optyczny) w Denonie ustawione oraz oddzielnie w TV ( Samsung UE75NU8002 ).

Dźwięk z dekodera przez Denona i kolumny działa, problem się pojawia jeżeli odpalę Netflixa z aplikacji na tv lub youtuba z aplikacji na tv wtedy co jakiś czas dźwięk jest ucinany na sekundę i wraca i tak cały czas. Jeżeli coś odpalę na telefonie i przez heos music puszczę dźwięk też działa nie ma żadnego problemu. 

 

Jaki może być problem jeżeli tylko to pojawia się na netflix i youtube z aplikacji tv ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bardzo prosto :) . Potrzebny jest do tego celu DAC z wejściem optycznym . Teraz pewnie zapytasz jaki kupić :) ? Ceny w tej dziedzinie zaczynają się od kilkudziesięciu złotych a górnego pułapu chyba brak :) . Często polecanym do tego celu DAC-iem jest FiiO Taishan za około 100 zł. Jest dość tani lecz dobrej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MobyDick napisał:

Bardzo prosto :) . Potrzebny jest do tego celu DAC z wejściem optycznym . Teraz pewnie zapytasz jaki kupić :) ? Ceny w tej dziedzinie zaczynają się od kilkudziesięciu złotych a górnego pułapu chyba brak :) . Często polecanym do tego celu DAC-iem jest FiiO Taishan za około 100 zł. Jest dość tani lecz dobrej jakości.

Pospieszyłem się i zakupiłem z amazona prozor dac 001 z bluetooth 192khz, ale zawsze mogę oddać i kupić  ten Fiio tylko pytanie czy warto? Będzie zauważalna różnica w jakości dźwięku? Cena prawie taka sama. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak gra ten Prozor. W wersji bez odbiornika bluetooth i wyjścia słuchawkowego z potencjometrem jest sporo tańszy. Podejrzewam że płacisz tu za jego dodatkową funkcjonalność. FiiO Taishan ma 2 wyjścia audio, w tym jedno w postaci gniazda jack, nie jest ono jednak przeznaczone do podłączenia słuchawek. Zapewne funkcjonalnie Prozor spełni swoją funkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 10:33, MobyDick napisał:

Nie mam pojęcia jak gra ten Prozor. W wersji bez odbiornika bluetooth i wyjścia słuchawkowego z potencjometrem jest sporo tańszy. Podejrzewam że płacisz tu za jego dodatkową funkcjonalność. FiiO Taishan ma 2 wyjścia audio, w tym jedno w postaci gniazda jack, nie jest ono jednak przeznaczone do podłączenia słuchawek. Zapewne funkcjonalnie Prozor spełni swoją funkcję.

Witam ponownie a więc kupiłem Dac Fiio podłączyłem i mam dziwny problem, tv gra bez problemu na głośnikach natomiast niektóre filmy z Youtuba są bez dźwięku i Netflix też nie daje wogóle dźwięku na wyjście optyczne.  Czy ktoś może wytłumaczyć mi o co w tym chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 1.07.2019 o 10:54, MobyDick napisał:

Próbowałeś zmienić ustawienia wyjścia optycznego w TV ? Powinno być ustawione na PCM , LPCM lub np. stereo.

Witam

Pytanko próbuje połączyć tv Samsung QE65Q60 przez optyczny dalej konwerter VIVANCO i przez cinch do Kenwood KR-90000 GX niestety nie działa brak dźwięku - ma ktoś pomysł dlaczego??. Nadmienię ze współpraca z CD i zewnętrznym bluetooth bez zarzuty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...