Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

1 godzinę temu, Marioxxl74 napisał:

Próbowałeś zrobić to co zacytowałeś czyli zmienić ustawienia wyjścia optycznego w tv na PCM lub stereo? Jest jeszcze opcja wyboru głośników tv lub zewnętrznych.

tak jest PCM i zmiana głosników z tv na opt - kabel dobry wiec pewnie konwerter do wymiany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam problem z amplitunerem itp. Amplituner onkyo TX-SR308 dziś zakupiłem kolumny Taga Harmony 606 v.3, wszystko super natomiast podłączyłem TV do Aplitunera kablem optycznym, wszystko gra cudownie natomiast gdy wchodzę na YouTube odpalić test 5.1 Sourround to podczas testu gdy wyświetla się grający głośnik prawy lub lewy sourround tył to grają przednie te duże, natomiast gdy na yt gra pełny dźwięk wszystkich głośników to wtedy te tylne działają, w onkyo ustawiałem już Neo6: Cinema Dts, T-D, PLII Movie, na wszystkich tak samo .... ktoś wie gdzie leży problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim najlepszym sposobem sprawdzić przed Puszczeniem Filmu, czy realnie i prawdziwie działa 5.1?

druga sprawa, gdy mam podłączone pod TV, Dekoder, Konsolę, Android TV i te wszystkie urządzenia chcę aby dźwięk leciał wprost z tv przez HDMI to do którego Portu mam wpiąc kabel HDMI który idzie z TV?

amplituner-onkyo-txsr308-51-hdmi-pilot-g

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV podłączasz zawsze do złącza w amplitunerze oznaczonego jako out. W TV musisz podłączyć do złącza obsługującego ARC. Zwykle tylko jedno wejście w TV obsługuje kanał zwrotny audio. Oba urządzenia musza obsługiwać ta technologię. Możliwe że trzeba będzie to ustawić w menu łączonych urządzeń. Jeśli nie będzie to działało , wtedy trzeba użyć kabla cyfrowego osobnego, tylko do dźwięku z TV do amplitunera. Czasami problem może stwarzać przewód HDMI niezgodny z tym standardem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz to już wiem czemu nie działało... a już zamówiłem optyka kolejnego na Allegro :/ a może i nawet lepiej?

jak wstanę to wyprubóję czy działa.

Zapytam o jeszcze jedno, mam w drugim pokoju zestaw Crative 5.1 taki do PC, jest opcja abym sam Subwofer podłączył do Amplitunera żeby podkręcić basik :) ?

Edytowano przez Warson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze jedno, czy gdy TV mam podłączone z Ampli przez HDMI, to w ustawieniach Telewizora mam Ustawić Tryb "Wielokanałowy czy Stereo" ? Pytam ponieważ gdy przełączam programy w TV to na każdym kino domowe gra inaczej, na jednych grają wszystkie 5 głośników a na innym tylko przednie, znowu jak ustawie na tryb Stereo to grają wszystkie. Oczywiście wstępnie na Amplitunerze mam ustawione wszystko na TVII Logic. Nie umiem tego ogarnąć do końca jakie powinny być prawidłowe ustawienia i na TV i w Ampli. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to należy ustawiać w zależności od sytuacji :) . Programy TV zawierają  często więcej niż jedna ścieżkę dźwiękową z których większość to tylko 2 kanały. Czasem są to 3 kanały, bez tylnych. Normalnie powinno być słychać tyle kanałów ile ich jest. Więc jeśli chcesz żeby grało więcej głośników, to musisz tak ustawić.  II Logic to najprawdopodobniej Dolby ProLogic II i wtedy są z np. 2 kanałów emulowane inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z góry przepraszam bo coś pomyliłem, widziałem zdjęcie z wyjściem cyfrowym ale to chyba nie ten wzmak. 

Wiem że trzeba posłuchać zestawu zanim się kupi ale jak oceniasz Roksan  k3 względem Arcam A39?

Jest trochę mało informacji na ten temat, ale znalazłem post gdzie jest opinia, że jednak Roksan jest lepszy od arcama.

Zastanawiam się również nad kupnem Arcam sa20 i cd50 z powodu daca. Jaka byłaby cena u ciebie ?

Na allegro ok 8600zl

Wiem że to nie ten post i przepraszam jak ktoś się wkurzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel74 napisał:

Zastanawiam się również nad kupnem Arcam sa20 i cd50 z powodu daca. Jaka byłaby cena u ciebie ?

Na allegro ok 8600zl

O cenę zapytaj telefonicznie - tak jest najszybciej 🙂

... i jeśli chodzi o wycenę to faktycznie: raczej nie jest ten wątek. Więc proszę załóż nowy (w dziale STEREO) jeśli jesteś zainteresowany odpowiedzią na zadane pytanie o różnice między wzmacniaczami.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...