Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Pacjent: TV LG OLED65C8PLA + KD Onkyo TX-NR686 + dekoder Evobox. Połączone to jest tak:

1) dekoder do KD/wejście CBL/SAT

2) KD/wyjście-MAIN/ARC do TV/HDMI2-ARC

 

Mam dwa problemy:

1) Jak ogląda się telewizje to wszystko działa ok ale jak włączę aplikacje Netflixa na TV to chwile działa ok (co ważne jest też dźwięk an KD) ale po chwili (parę sekund) znów wszystko przełącza się na telewizje.

2) Jak odłączę/wyłączę dekoder i puszczam aplikacje Netflixa na TV to nie ma dźwięku na KD nawet jak ustawie jako źródło TV na KD.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania telewizora. Jeśli problem będzie nadal występował to spróbuj podłączyć dekoder Evobox do TV. Może i do niego będziesz miał aktualizacje oprogramowania. Tak to już jest gdy urządzenia AV mają oprogramowanie w którym zdarzają się błędy. Amplituner również może wymagać aktualizacji. Czasem trzeba zaakceptować ze nie wszystko działa jak trzeba lub trzeba szukać innej konfiguracji sprzętowej w której nie wystąpią problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ledzian napisał:

1) dekoder do KD/wejście CBL/SAT

2) KD/wyjście-MAIN/ARC do TV/HDMI2-ARC

Teoretycznie powinno działać , ale nie od dzisiaj wiadomo , że ARC  szwankuje. Ja co prawda z innego względu / 4K/ podłączone mam tak

- dekoder po HDMI do HDMI ARC TV / też ten model LG, tylko mniejszy 55 cali./

- dekoder po optyku do Amp KD. / dźwięk/

- TV wyjście optyczne do wejścia Amp KD.

i musi śmigać. Wg. mnie coś jest z kompatybilnością ARC , ten LG automatycznie przechodzi na głośniki wewnętrzne, gdy ARC nie odbiera sygnału innego urządzenia. Tak się dzieje gdy np. w trakcie oglądania mój pies nadepnie łapą pilota i wyłączy amplituner :) 

No i oczywiście sprawdziłbym , jak siedzą wtyki HDMI , ten TV nie ma najlepszych gniazd i czasem przesunięcie o milimetr wtyku powoduje rozłączenie sygnału. 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuje jeszcze dziś: podmienię kable hdmi, może ustawie inne urządzenie KD w TV (są dostępne różne opcje). Poczytałem też na forach (tez anglojęzycznych) i chyba jest coś na rzeczy z ARC w LG. Wrzucę to ich supportowi = niech też pogłówkują 🙂 Na wszelki wypadek zamówiłem tez kabel optyczny. 

 

Tak mi jeszcze przyszło do głowy pytanie: Co się stanie jak podłącze KD-HDMI/main out/ARC do TV/ARC i z TV/HDMI innym do KD/HDMI np dla PC? Czyli 2 kablami HDMI. Zgłupieje? Zjara się? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś to dość niejednoznacznie. TV z zasady ma tylko wejścia HDMI i możesz do dowolnego takiego wejścia podłączyć wyjście dowolnego urządzenia z HDMI. Tak było w założeniach od początku. Pewnym odstępstwem jest mechanizm ARC, czyli zwrotny kanał audio, bo gdy oglądasz TV z dźwiękiem z KD lub soundbaru nie ma potrzeby przesyłania dźwięku z wyjścia urządzenia audio do wejścia w TV. Wtedy można te przewody wykorzystać do przesyłania dźwięku w drugą stronę. Zawsze jednak możesz przesłać dźwięk z TV do amplitunera osobnym przewodem cyfrowym np. optycznym. Tak było zanim wymyślono ARC w TV z HDMI. Sam mechanizm ARC powinno się dać wyłączyć lub ewentualnie ustawić w menu TV co do sposobu działania. Często jest możliwość ustawienia na stałe wyłączenia dźwięku w TV i przesyłania go do zewnętrznego źródła dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.01.2018 o 14:20, S4Home napisał:

Nie ma sprawy. Jeśli potrzebujecie jeszcze jakichś wyjaśnień, to służę pomocą :)

Piotrek

Witam, mam taki problem 

Chcę wykorzystać amplituner Onkyo tx-ds 787 jako zewnętrzny wzmacniacz do głośników dolby atmos 

Podłączyłem atmosy do terminali surround w 787, chinche z głównego amplitunera z pre out atmosów do wejść surround i nie działa 

Czy powinienem zmienić jeszcze coś w ustawieniach? 

Dodam, że główny amplituner to również Onkyo tyle że tx-rz 1100 

Z góry dziękuję za pomoc 

Marek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem ostatnio amplituner kd pod wejście arc w tv lg i dziwnie obraz z PC jest pozbawiony barw , widać "ziarno" tak jak przy aparatach przy dużym iso. Jak podpinam kabel pod wejście nie arc w tv to jest elegancko. Ktoś się spotkał z czymś takim ?

Podpiąłem też drugi hdmi i ustawiłem main+sub , tylko denerwuje mnie iż mimo załączenia drugiego (obraz fajny) ,ale dźwięk na tv łapie z tego co na ekranie. Przełączenie na sub likwiduje sytuację.

Ogólnie liczyłem iż 1 kablem załatwi się temat , ale ten obraz z PC taki brzydki ,że się nie da patrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Nie bardzo rozumiem.

 A.przy podłączeniu pc-amplituner-tv ziarna nie ma?

Jak w tv podpinam pod złącze ARC to jest gorszy obraz z PC.

Ogólnie to ARC działa mi odwrotnie niż powinien , czyli bierze dźwięk z PC i wrzuca na głośniki TV , a nie pobiera np z netflixa tv by szło przez KD.

Muszę sprawdzić aktualizację tv i chyba initial setup na ampliaku.

Ktoś zauważył ,że w amplitunerach potrafi wywalić hasło do wifi  (niekiedy dorzuci jakieś krzaczki), tak samo w tv , nie wiem z czego to wynika ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie podłączaj PC pod złącze ARC, bo ono służy do podłączenia amplitunera lub np. soundbaru. Czyli tam gdzie czasem dźwięk ma być przesyłany w przeciwnym kierunku. Czasem przewód jest nie zgodny z odpowiednim standardem używanym przez łączone urządzenia. Możesz mieć też coś uszkodzone ze stykami lub problem z oprogramowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MobyDick napisał:

No to nie podłączaj PC pod złącze ARC, bo ono służy do podłączenia amplitunera lub np. soundbaru. Czyli tam gdzie czasem dźwięk ma być przesyłany w przeciwnym kierunku. Czasem przewód jest nie zgodny z odpowiednim standardem używanym przez łączone urządzenia. Możesz mieć też coś uszkodzone ze stykami lub problem z oprogramowaniem.

A kto pisze iż cokolwiek poza amplitunerem podpinam pod tv arc ? ;) 

pc idzie przez amplituner hdmi

Poczytałem trochę także zagranicznych for i wszędzie te same problemy , niekiedy przestaje działać dźwięk sam z siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kubakk napisał:

Jak w tv podpinam pod złącze ARC to jest gorszy obraz z PC.

Ogólnie to ARC działa mi odwrotnie niż powinien , czyli bierze dźwięk z PC i wrzuca na głośniki TV , a nie pobiera np z netflixa tv by szło przez KD.

Muszę sprawdzić aktualizację tv i chyba initial setup na ampliaku.

Ktoś zauważył ,że w amplitunerach potrafi wywalić hasło do wifi  (niekiedy dorzuci jakieś krzaczki), tak samo w tv , nie wiem z czego to wynika ;) 

No to PC nie masz podłączone pod ARC, tylko do amplitunera i jeśli słyszysz dźwięk z PC na głośnikach TV to amplituner działa jak przełącznik HDMI i do tego nie musi działać ARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. kupując chromecasta czy innego stream diwajsa na hdmi , można to podpiąć bezpośrednio pod amplituner i on przekaże na tv obraz i dźwięk czy to jedynie pod tv się podpina ?

hdmi arc niby fajne ale mega denerwujące jak odpala kiedy chce ampliaka , dajesz np na pc , przełączasz wejście w tv i się ampli automatycznie przełącza pod dźwięk z tv = obraz z pc-ta znika ;)

No i tv starszy jak 2 lata więc nie ma eARC = brak dolby atmos , amplituner by to już ogarnął jeśli się nie mylę.

Macie jakieś polecane fajne stream pudełka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli TV nie posiada ARC, to nie ma mowy o jego działaniu. Powinieneś wyłączyć te opcje w amplitunerze jeśli je masz w menu. Możesz przez to mieć z tym problemy. ARC pojawiło się znacznie wcześniej niż 2 lata temu. Jeśli TV ma ARC musi mieć jedno wejście oznaczone które je posiada.

tv posiada arc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli amplituner nie obsługuje ARC, sytuacja jest podobna.

Pisałem ,że działa mi ARC , tylko w irytujący sposób. No i z uwagi na tv z przed 2017 nie ma eARC czyli nie obsłuży atmos-a. Dlatego zapytałem czy jakiś stream box typu chromecast 3 ultra da się podpiąć bezpośrednio pod amplituner by ów dolby atmos i 4k dało radę oglądać/słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszytki, 

Panowie mam pytanie odnośnie połączenia stereo. Opisze sprawie i proszę o poradę.

Chce wykorzysta stereo do budowy kina domowego.  Jako przednie kolumny w kinie domowym wykorzystać chce kolumy i zestaw stereo (Naim uniti + dynaudio ), a jako procesor dźwięku i i zrodlo obrazu oppo 203. Nie chce kupowac kolejnego klocka w postaci amplitunera AV. Oppo 203 ma analogowy tor 7,1. Naim anologowe wejscia. Moj plan to wyjsc kablem (RCA-chyba RCA) z oppo  z łącz FL FR do naima an1 , a nstepnie do pozostalych kanałów oppo podpiac aktywne głośniki.(sugestie na aktywne głośniki mile widziane)

Moje Pytanie, czy to zadziała?  Jakich kabli powinienem użyć. Czy jest możliwe uszkodzenie naima lub oppo przy nie odpowiem podłączeniu? Dodam ze oppo jest podpięte pod projektor

 

Dziekuje z gory za pomoc

naim-audio-uniti-2jpg.jpg

UDP-203-back-hr-1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe o ile  regulacja głośności będzie odbywać się z poziomu  Oppo UDP-203. Niezbyt korzystne może okazać się przesyłanie sygnału do tylnych kolumn długimi przewodami RCA. Może lepiej do tego użyć zamiast aktywnych kolumn czegoś co ma przynajmniej 3 końcówki mocy z regulacją głośności i kolumny pasywne. Może lepiej poprzestać na oglądaniu filmów w stereo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc.
Chcę podłączyć dwa urządzania:
- Netia Player, który ma wyjście cyfrowe coaxial
- Xiaomi Mi Box, który ma wyjście cyfrowe optyczne
do kina domowego, które ma jedno wejście cyfrowe optyczne.
Jak to najlepiej zrealizować?
Jest jakieś urządzonko, które przyjmie te dwa różne sygnały i zwróci jedno optyczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...