Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

To jest konwerter cyfrowo-analogowy i jeśli to kino domowe ma wejście analogowe, wtedy możesz go użyć. Jednak na jego wyjściu przez 2 RCA masz tylko sygnał stereo dla 2 kanałów. Zapewne to kino będzie mogło coś z tym zrobić żeby działały inne kanały. Jednak przewodami cyfrowymi możesz przesyłać dźwięk wielokanałowy tak jak został zarejestrowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam mały problem z podłączeniem subwoofera do amplitunera.

Subwoofer HECO CELAN GT SUB 30a
Amplituner Marantz 7013

W Maranzie mam podłączenie sub na 1 RCA a subooferze mam 4 wejścia HI LEVEL INPUT i LINE LEVEL IN/OUT. Przyznam że nie wiem jak podłączyć to żeby było dobrze i sub grał prawidłowo. 
Subwoofer stoi 20 metrów od amplitunera, dodatkowo mam już poprowadzony kabel głośnikowy i teraz pytanie, czy da się go przerobić tak żeby podłączyć nim subwoofer, a z drugiej strony przerobić na wejścia 1RCA ?
Wolałbym uniknąć prowadzenia dodatkowych kabli...

Pozdrawiam
 



 

IMG_2448.jpg

IMG_2449.jpg

Marantz-SR7013-5-XXL.jpg

Edytowano przez Hancus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie subwoofera masz 2 złącza oznaczone in i do jednego z nich należy podłączyć kabel RCA z amplitunera. Out to wyjście dźwięku z subwoofera. Najprościej było by postawić sub bliżej reszty sprzętu. Przy tak dużej odległości potrzebny jest przewód ekranowany. Bez tego sub będzie wyraźnie buczał ). Ten głośnikowy może się przydać do przeciągnięcia właściwego przewodu kanałem którym biegnie przewód głośnikowy. Inne wyjście to wymontować z subwoofera jego wzmacniacz i umieścić w jakiejś ( dorobionej do niego obudowie ) obok amplitunera i użyć tego długiego przewodu do podłączenia głośnika w subwooferze. Oczywiście otwór po wzmacniaczu trzeba by było zaślepić odpowiednim prostokątem z dość grubej blachy lub dociętym odpowiednio elementem z płyty mdf. Innego wyjścia nie widzę poza jednym. Są robione bezprzewodowe komplety do transmisji sygnału w takich sytuacjach, gdzie nie chcemy prowadzić długich przewodów do subwoofera.

Swoją droga to co za idiota wymyślił żeby prowadzić pojedynczy przewód głośnikowy do subwoofera ? Jak już to trzeba 2 :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem cały watek, bo bardzo ciekawy. Ale mam inny - może banalny - problem. 

Mam dekoder nc+ - wifibox+. Ma on wyjścia HDMI, Euro, SPDIF. HDMI połączyłem z tv. Chciałem podłączyć do dekodera mój leciwy wzmacniacz DENON 735R do którego podpięte są kolumny. Ale nie ma on wejścia cyfrowego. Podpięte są (dwoma cinchami) CD i tuner. Pozostają wolne pary gniazd oznaczone jako

Phono (do podpięcia gramofonu), 

DVD/AUX

Czy jest jakaś możliwość podpięcia tego dekodera do mojego wzmacniacz? Myślałem o przejściówce z Euro na 2 cinche. Ale może jest możliwość wykorzystania gniazda SPDIF?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć. Potrzebuję podłączyć słuchawki bezprzewodowe pod telewizor, który wyjście z sygnałem audio ma tylko optyczne. TV nie ma bluetooth. Jak to ogarnąć? Nie mam żadnego amplitunera, sam TV. Słuchawki dopiero zamierzam kupić, ale nie wiem jakie.

Czy słuchawki przewodowe zadziałają jak wepne je w takie cos? https://allegro.pl/oferta/konwerter-audio-cyfrowo-analogowy-2-x-rca-optyczny-8597974787 

Generalnie wolałbym bezprzewodowe, tylko czy jest szansa takie podłączyć przez bluetooth czy wifi skoro TV nie ma bluetooth? Może da rade użyć konwertera tego wyżej i transmitera bluetooth takiego https://allegro.pl/oferta/nadajnik-odbiornik-transmiter-audio-bluetooth-2w1-8170308674 ?

Jakie rozwiązanie będzie lepsze?

Edytowano przez Daniel Piotrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierwszym skonwertujesz sygnał cyfrowy do postaci analogowej i możesz do niego podłączyć słuchawki kablem. Tym drugim możesz po podłączeniu go do pierwszego przekształcić go do postaci znowu cyfrowej bluetooth i do niego możesz bezprzewodowo podłączyć dowolne słuchawki bluetooth lub np. głośnik tego typu. Oba urządzenia nie nalezą do najwyższej jakości. Jeśli jednak podłączysz taki transmiter w wersji z wejściem optycznym , wyprowadzisz od razu sygnał bluetooth z postaci cyfrowej. Do tego będzie on umożliwiał transmisję bluetooth lepszej jakości i z mniejszymi opóźnieniami z kodekiem aptX LL, pod warunkiem że słuchawki obsługują taki rodzaj kodeka.

To urządzenie daje to samo i może działać zamiennie jako odbiornik bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten nadajniko/odbiornik bluetooth powinien się nadać. Obsługuje aptX, choć nie wspominają o jego wersji z niskim opóźnieniem. Do TV dobrze jest mieć podłączone słuchawki z niskim opóźnieniem, bo w przeciwnym wypadku dźwięk może się nie pokrywać z obrazem w widocznym stopniu. Dostawa jaką oferują dla tego urządzenia z ali zwykle zamyka się w czasie do 2 tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc kupiłem audio gear 5.1 (pierwsze zdjęcie) Abu podłączyć głośniki 5.1 creative do telewizora Toshiba 40L5435DG(3 zdjęcie)

I mam problem z połączeniem między decoder em dźwięku a telewizorem😭

w telewizorze jedo gniazdo zajęte HDMI na dekoder Skyware pozostałe puste proszę o pomoc jak mam połączyć dekoder Audi gear 5.1 z telewizorem aby uzyskać dźwięk we wszystkich głośnikach Próbowałem to podlaczec przez euro złącze ale nie idzie (drugie zdjęcie)

IMG_20191223_171554.jpg

IMG_20191223_171558.jpg

2019-12-23 18.41.12.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem Witam

Proszę o pomoc kupiłem audio gear 5.1 (pierwsze zdjęcie) Abu podłączyć głośniki 5.1 creative do telewizora Toshiba 40L5435DG(3 zdjęcie)

I mam problem z połączeniem między decoder em dźwięku a telewizorem😭

w telewizorze jedo gniazdo zajęte HDMI na dekoder Skyware pozostałe puste proszę o pomoc jak mam połączyć dekoder Audi gear 5.1 z telewizorem aby uzyskać dźwięk we wszystkich głośnikach Próbowałem to podlaczec przez euro złącze ale nie idzie (drugie zdjęcie)

Tak też zrobiłem niesty nie działa chyba że trzeba coś jeszcze pozmieniać w telewizorze w ustawieniach poniżej co mam dostępne chyba że źle szukam

2019-12-23 20.35.46.jpg

2019-12-23 20.36.14.jpg

Tak wygląda to po podłączeniu

2019-12-23 20.37.39.jpg

2019-12-23 20.38.03.jpg

A wyjście aux?, jest szansa?

Tylko jaki wtedy kabel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To mam nowe wyzwanie :)

Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Mam w Onkyo 676 na wyjściu "MAIN ARC" podpięty TV 4K i sygnał idzie poprawnie przez amplituner. Tak samo jak TV podepnę pod drugie wyjście "SUB" też wszystko działa.
Podpinam pod "SUB" projektor Optoma HD27e i obraz łapie, znika, szuka wyjścia i tak w kółko... ostatecznie nie wyświetla nic. Kabel HDMI 2.0 (99zł) trochu długi 15m ale... podpięty tuner bezpośrednio do projektora tym kablem i działa!!! Tak samo BOX HD96 Pro+ pod ampli podłączę i tylko obraz idzie na TV, na SUB+ Projektor nie daje rady :(

Nie wiem. Wina kabla - może pomóc jakiś śmieszny wzmacniacz za 40zł - choć z pominięciem amplitunera kabel daje rade. Jakieś ustawienia w tunerze/projektorze?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...