Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Może być wina kabla. Bezpośrednio podłączane urządzenia działają inaczej. Przejście przez amplituner może powodować ten problem. 

Druga sprawa to że tv oraz projektor mogą mieć inne hdcp. I jeśli chcesz wyświetlać w tym samym czasie to głupiej. 

Ale najpierw bym sprawdził kabel. Wzmacniacz do kabla nie wiem. Są kable aktywne ale te są znacznie drozsze tam wiem działa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam telewizor SAMSUNG ue65ks7000,   kino 5.1 Yamaha RX-A860, dekoder NC+ ---  dylemat dotyczy najlepszego z możliwych podłączeń audio TV (smart np netflix, youtube) z RX-A860 i drugie dekodera z RX-A860.   Obecnie wykonałem je za pomocą kabli optycznych.  TV po wskazaniu zew głośników puszcza sygnał i daje możliwość dodatkowego wyboru PCM  /  Dolby Digital  / DTS NEO 2:5 jak skonfigurować by jakość była najlepsza?  Dobrze, że wykonałem je za pomocą optycznych czy lepiej byłoby użyć HDMI?   Z góry dzięki za odp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dekodera nie mat o specjalnie znaczenia bo obecnie, zaznaczam obecnie i tak puszcza taką jakość dźwięku że przejdzie ona przez optyka.

W przypadku innych podłączen gdzie chciałbyś uzyskać dźwięk HD, atmosy i takie tam musisz podłączać przez HDMI.

Co do samych ustawień. W przypadku dekodera domyślnie masz język polski więc zapewne ścieżka 2.1 jeśli chcesz mieć lepszy sygnał to przekraczasz na ścieżkę oryginalna. Wówczas włącza się dd+ czy inne dtsy. Jakość lepsza. Dźwięk w oryginalnej ścieżce.

Powodzenia!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Podłączyłem TV Samsung ue75nu7172u do onkyo 696 HDMI ARC. Do ampli kablem HDMI podłączyłem dekoder polsatu. 

Czy za każdym razem gdy oglądam tv muszę włączać ampli , np żeby na szybko obejrzeć coś z dźwiękiem z Tv ?

Muszę używać dwóch pilotów, jednym włączać ampli, drugim dekoder polsat ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku stawiam na słabszą jednostkę wyjścia portu HDMI w ONKYO 676 - ponoć temat już nie raz zgłaszany o tej przypadłości, szkoda że dopiero jak mnie to spotkało to to wyszukałem :(
Kabel HDMI na te 15m też ma znaczenie choć kiedyś twierdzono, że to sygnał cyfrowy i może być każdy "chińczyk" ale ilość danych i sama jakość kabla niestety nie potwierdzają tej tezy.

Kabel w suficie i ciężko będzie go wyszarpać. Zostaje spróbowanie wzmacniacza HDMI, może nawet takiego z zasilaniem np. USB czy jest w stanie przepchnąć sygnał z amplitunera do projektora. Używam osobno wyjścia SUB na projektor więc nawet różne HDCP nie powinny siebie na wzajem zakłócać. Obraz jakby chciał się pojawić ale ma za mało siły więc może ten wzmacniaczyk dałby radę?

Myślałem, że ktoś tu na forum miał styczność z takimi urządzonkami czy maja one jakiekolwiek zastosowanie czy to będzie typowa transakcja kup/zwróć.

Kabel HDMI:
https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-4k-3d-uhd-15m-miedz-premium-oplot-6185760054?snapshot=MjAxOS0wOC0wMVQwOTozMzoxOC44MDBaO2J1eWVyOzFkZGY1ZTg1NTViMzQ0YzYzMWFhOTAxYzlkNzU5YmM2YmQ2MjA2NjJkY2M1Mjk4MTczOTUwYmQ2MjQ5YTMwY2U%3D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, Norbi napisał:

Panowie. Podłączyłem TV Samsung ue75nu7172u do onkyo 696 HDMI ARC. Do ampli kablem HDMI podłączyłem dekoder polsatu. 

Czy za każdym razem gdy oglądam tv muszę włączać ampli , np żeby na szybko obejrzeć coś z dźwiękiem z Tv ?

Muszę używać dwóch pilotów, jednym włączać ampli, drugim dekoder polsat ?

Nie mam tych sprzętów, ale aby można je było używać jednym pilotem muszą mieć uruchomione połączenie CEC. Niestety rożni producenci mają swoje własne wersje tego mechanizmu i nie zawsze będzie on działał lub nie wszystko może działać do końca prawidłowo. Dodatkowo niektóre amplitunery mają opcję działania jako selektor hdmi gdy ten jest w trybie uśpienia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pilne zapytanie do autora tego naprawdę bardzo fajnego artykułu....

Kupiłem amplituner MARANTZ 1710 do tego mam dwie kolumny WILSON RAPTOR 5. Mam też konsolę XBOX ONE X. Nie za bardzo znam się na podłączeniach. Czy mam podłączyć TV do amplitunera kablem HDMI do wejść ARC odpowiednio w AMPLITUNERZE i TV a konsolę XBOX zostawić podłączoną do TV tak jak to maiłem dotychczas czy też raczej zrobić tak podłączyć TV do amplitunera kablem HDMI do wejść ARC odpowiednio w AMPLITUNERZE i TV a kabel HDMI od XBOX który dotychczas łączył konsolę z TV wyjąć i połączyć z amplitunerem ?

BARDZO PROSZĘ O PILNĄ ODPOWIEDŹ ?

Pozdrawiam

Sebastian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady gdy podłączasz amplituner do TV kablem hdmi, to powinieneś podłączyć resztę urządzeń do amplitunera. Jednak w połączeniu różnych amplitunerów z różnymi TV mogą wynikać różne rzeczy nie zawsze do przewidzenia i może się okazać ze lepiej będzie podłączyć przynajmniej niektóre sprzęty do TV. Takie połączenie jednak nie gwarantuje że usłyszysz dźwięk z amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...