Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

To dość powszechne że co jakiś czas sprzęt zaczyna nie działać jak powinien. Czasem trzeba coś pozmieniać, a czasem potrzebny jest reset ustawień bo coś się poblokowało. Czasem wystarczy odłączyć cały sprzęt na chwilę od zasilania i po chwili podłączyć zasilanie. Nie wolno jednak tego robić od razu. 5 sekund to absolutne minimum. Niektórzy zalecają odczekać minutę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick, niestety odłączenie wszystkiego od prądu nie pomogło ( na 3 h ).

Podłączyłem kablem HDMI dekoder do TV w wejście HDMI ARC i mogę włączą/wyłączać TV i dekoder jednym pilotem. 

I nawet mi pasuje aby na codzień dźwięk leciał z TV, dzieciakom bajki itp.

A na seans wieczorny będę włączał amplituner. Jak go podłączyć do TV ? Kabel optyczny czy HDMI, czy obydwa ?

Edytowano przez Norbi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to opisac zeby bylo zrozumiale. Wczoraj podlaczylem wreszcie tego mojego marantza. Pod ARC ( HDMI 2 ). Wszystko niby ok ale czy to normalne ze aby wyswietlic bardziej zaawansowane menu ampli musze przelaczyc sie pilotem od tv na zlacze HDMI2 i dopiero wtedy widze owo menu? Nie znam sie na tym kompletnie. To moj pierwszy ampli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Na tabliczce znamionowej pisze że impedancja wynosi 4-8 ohm, a to tak na prawdę oznacza ze ich impedancja to 4 omy i tak należy je zawsze traktować. Absolutnie nie należy w żadnej sytuacji ustawiać impedancji na amplitunerze na 8 ohm.

https://audio.com.pl/vademecum/faq/kino-domowe-amplitunery-procesory-wzmacniacze/25884-laboratorium-yamaha-rx-v685

I mimo co tu napisane rozumiem ze ustawic na 6 Ohm i takze tak podlaczyc w ukladzie 5.1, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że vademecum trzeba poszerzyć o podstawowe pojęcia o audio :/

my służymy udzielamy porad. Ale jeśli możecie coś znaleźć sami to zachecam

 

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=fuAeXta5PIqyrgSTuZfAAw&q=pcm+co+to+znaczy&oq=pcm+co+to+znaczy&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.3..0l2.2702.8924..9977...0.0..0.241.2552.0j13j3......0....1.......5..41j41i22i30j41i10i30j0i131j46j0i22i30.SLs6WQrm0b0

 

masz i Wikipedię i słowniczek HiFi.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kazior1975 napisał:

w jaki sposob strumieniowac muzyke bezposrednio z np. Spotifi czy Tidala do amplitunera?

 Spotify / o ile masz wersję premium/ , pobierasz na kompa , tablet, telefon aplikacje Spotify , za pomocą Spotify Connect znajdujesz swój amplituner i po kliknięciu w aplikacji na jego nazwę ,amplituner powinien się sam włączyć oraz przełączyć na Spotify i zacząć odtwarzać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kazior1975 napisał:

O i moze inaczej czy lepiej ustawic auto czy pcm w tv?

PCM ustawiasz w TV tylko wtedy gdy tylko taki format dźwięku z wyjścia cyfrowego obsługuje urządzenie do niego podłączone. Objawia się to tym że gdy ustawiasz którąś ze ścieżek  dźwiękowych, nic nie słychać lub słychać tylko zniekształcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kazior1975 napisał:

Rozumiem ze o to chodzi z tym strumieniowaniem?

Tak.

41 minut temu, Kazior1975 napisał:

Jeszcze apropos tego PCM.  W amplitunerze mam ustawione tak. To dobrze?

O ile chcesz odtwarzać sygnał w stereo to tak.

2 godziny temu, Kazior1975 napisał:

Tomek4446 rozumiem ze z tv tez mozna tak odtwarzac jesli sie ma konto premium?

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...