Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

26 minut temu, S4Home napisał:

Tak. Musisz to zmienić. Wszystkie na small.

Na YT nie ma ani jednej ścieżki 5.1

Wszystko jest w stereo mimo że ktoś napisze 7.1 , 5.1 ATMOS czy coś.

Jak gra 5.1 to znaczy że na amplitunerze zostało to wymuszone. Masz jakiś dekoder? Jakie kolwiek inne źródło niż TV w domu. Laptopa.

 

Podepne dzis komputer i potestuję.  Reszte głosnikow odciac tak samo jak fronty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Robiłem kalibrację swojego systemu kina domowego któryś już raz. Teraz akurat miałem pożyczony subwoofer koledze. Wcześniej remont itd. Akurat dzisiaj wyszło na ampli, że są zamienione fazy na frontach. Trochę się zdziwiłem, bo podłączenie się nie zmieniło. A tu takie info. Oczywiście sprawdziłem kilkukrotnie. Tak dla siebie. Zignorowałem to w końcu i dokończyłem kalibrację. Wszystko wygląda, że jest ok. Denon x4400h system 5.2.4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z uzyskaniem zadowlajacego dzwieku z xbox one s, na ktorym uzywam netflix (i czasem cos tam gram, ale glownie netflix).

Niestety Denon x3500h zawsze trakuje dzwiek z tego urzadzenia w trybie szybki-ale-uposledzony (chyba ALLM) - i przez to nie moge wlaczyc dts-x, co dla filmow ze sciezka 5.1 daje normalnie (tzn. jak odtwarzam netflix np. z nVidia Shield TV) fajny efekt.

Terorytycznie jest Atmos caly czas (tzn. taki sygnal dostaje AVR), chcialbym moc korzystac z profili dzwieku ktore sa w AVR. A niestety, mam tylko Stereo,Atmos,Multistereo i bodaj Direct.
Troche to dla mnie kicha, bo kupilem xboxa tylko po to, zeby mi Atmos chodzil na netflix. 

Pytanie: jak wylaczyc ALLM czy cokolwiek powoduje takie uposledzenie AVR?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No wlasnie Denon dostaje dzwiek "Atmos" - roznica jest tego typu, ze jak np. puszcze Atmos z Kodi z Nvidia ShieldTV, to nie ma problemu,zeby na to nalozyc rozne procesy przetwarzania dzwieku, np DTS-X, Rock Concert etc.

https://imgur.com/a/xHooNT7

Ogolnie, jak ustawie 7.1/5.1 to dostaje sygnal multichannel i moge wtedy te efekty uzywac. Jak ustawie Atmos to nawet dla stereo idzie jako Atmos, to nie moge i mam tylko 3 opcje efektow (Stero, Multichannel i All Channel Stereo, cos takiego).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A nie ma tak być? Szczerze nigdy się atmosem w denonie nie bawiłem. Ale może ten "ogranicznik" ma sens. Jak ma być atmos to nie rock concert.

Chociaż z drugiej strony w yamaszce na atmos można dołożyć procesy dsp. Hmm

Hej,

Moze troche zle napisalem - atmos jest CALY czas gdy odtwarzam z xboxa (nawet jak leci cisza, albo muzyka stereo), natomiast gdy odtwarzam z Shielda - jest tylko, jesli leci tresc Atmos.
Wiec jesli odtwarzam stereo na xbox, to troche lipa, ze nie moge sobie wlaczyc DTS:X (ktore jest super moim zdaniem) - a w praktyce przy np. filmach z 5.1 (wiekszosc na Netflix), wlasnie ten "postprocessing" DTS:X bardzo duzo daje. 

 

 

6 minut temu, rd168 napisał:

Mam pytanie.

Amplituner Pioneer VSX-933 i wzmacniacz Pioneer A-70 .

Chcę korzystać ze strymera w amplitunerze (Tidal,Spotify) ,radio internetowe i puścić to bezpośrednio na wzmacniacz , aby osiągnąć jak najlepszy efekt stereo .

Jakich kabli użyć ,jak to podłączyć ?

2xRCA z ZONE2 w ampli do NETWORK w A70.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod hasłem Atmos masz zapewne po prostu dźwięk z głośnikami górnymi. DTS to system kompresji cyfrowej dźwięku, bardziej ambitny niż DD. Cieszenie się z tego że coś co masz w innej jakości i systemie przekodowywane do DTS jest podobne do tego jakbyś oczekiwał poprawy jakości plików mp3 po przekodowaniu ich w locie na bezstratne flack-i. Jeśli po drodze jest włączany jakiś efekt dźwiękowy to chwał mu za to. Jeśli coś zostało utracone w procesie kompresji to trudno jest to odzyskać idealnie jak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Pod hasłem Atmos masz zapewne po prostu dźwięk z głośnikami górnymi. DTS to system kompresji cyfrowej dźwięku, bardziej ambitny niż DD. Cieszenie się z tego że coś co masz w innej jakości i systemie przekodowywane do DTS jest podobne do tego jakbyś oczekiwał poprawy jakości plików mp3 po przekodowaniu ich w locie na bezstratne flack-i. Jeśli po drodze jest włączany jakiś efekt dźwiękowy to chwał mu za to. Jeśli coś zostało utracone w procesie kompresji to trudno jest to odzyskać idealnie jak było.

Ja nie mówię o DTS, tylko o DTS:X. Proszę, nie mów mi, że "DTS to system kompresji cyfrowej dźwięku, bardziej ambitny niż DD" bo takie pierdoly to ja wiem, nie mówiąc o reszcie tego. Przeczytaj proszę całą moją wypowiedź, zamiast wypisywać skojarzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś, nie jesteś zadowolony z tego ze nie masz DTS:X gdy ze źródła masz inny rodzaj dźwięku. Tyle że żeby mieć DTS:X musisz mieć na wejściu koniecznie DTS:X, innej opcji nie ma. Tak wiem ze DTS:X to system dźwięku przestrzennego 3D konkurencyjny dla Dolby Atmos. Oba te systemy są cyfrowymi systemami kompresji dźwięku, pozwalającymi słyszeć dźwięki nie tylko w płaszczyźnie pionowej, lecz z różnych wysokości. Np. przelatujący nad nami śmigłowiec.

Dźwięk DTS:X zawiera informacje o położeniu przestrzennym poruszających się źródeł dźwięku. Z tego co wiem nie da się tego wygenerować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rd168 napisał:

Mam pytanie.

Amplituner Pioneer VSX-933 i wzmacniacz Pioneer A-70 .

Chcę korzystać ze strymera w amplitunerze (Tidal,Spotify) ,radio internetowe i puścić to bezpośrednio na wzmacniacz , aby osiągnąć jak najlepszy efekt stereo .

Jakich kabli użyć ,jak to podłączyć ?

Masz dwie opcje,

1. Wyjść drugą strefą na wzmacniacz i tylko w tej strefie korzystać ze wzmacniacza.

2. Zastosować dzielnik napięcia na kolumny frontowe i takim sygnałem już chinch wejść na wzmacniacz.

11 godzin temu, Tenfilip napisał:

Hej,

Moze troche zle napisalem - atmos jest CALY czas gdy odtwarzam z xboxa (nawet jak leci cisza, albo muzyka stereo), natomiast gdy odtwarzam z Shielda - jest tylko, jesli leci tresc Atmos.

To nie  powinno tak być.

Jak nie leci dzwięk stereo to powinien się przełączyć na stereo. A przy cichy na stereo , analog albo jeszcze coś innego.

Wygląda na to ze pod dane wejscie jest na siłe przypisany ATMOS. To źle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To nie  powinno tak być.
Jak nie leci dzwięk stereo to powinien się przełączyć na stereo. A przy cichy na stereo , analog albo jeszcze coś innego.
Wygląda na to ze pod dane wejscie jest na siłe przypisany ATMOS. To źle.

 

Wiem, i nie bardzo pojmuje, jak to zmienic. Jak ustawie inaczej, niz atmos, to nie mam atmos w netflixie. 
Z innymi zrodlami, np. z Shieldem czy z kompem, dziala bez problemu.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

2. Zastosować dzielnik napięcia na kolumny frontowe i takim sygnałem już chinch wejść na wzmacniacz.

To ciekawy pomysl! Sa takie gotowe (konwerter wyjscia na glosniki na sygnal liniowy) czy trzeba samemu zrobic?

EDIT: https://allegro.pl/oferta/konwerter-poziomu-sygnalu-audio-rca-high-low-7686118877 np. cos takiego? Wyglada spoko, choc to raczej do wzmacniacza lampowego z taka mala moca.
To nalezy podlaczyc ZAMIAST glosnikow, czy mozna to wpiac rownolegle do glosnikow (i wtedy zakladam,ze czesc sygnalu idzie do glosnikow, a czesc do tej skrzynki)?

Edytowano przez Tenfilip
EDIT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z dzielnikiem napięcia nie polecam. Stosuje się je głównie w caraudio do podłączenia wzmacniacza do radia samochodowego, które nie posiada wyjścia o niskim poziomie lub do podłączenia subwoofera do wzmacniacza który nie posiada wyjścia niskopoziomowego. Musiał byś to podłączyć równolegle z głośnikami. Większy ma to sens tam gdzie wzmacniacz ma 2 pary wyjść na kolumny A i B z jednej pary końcówek mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ale te z allegro są miernej jakości. My takie robiliśmy na dobrych podzespołach za nieco więcej ale jakościowo były dużo lepsze, Uderz do jakiegoś elektronika żeby Ci to ogarnął.

2 godziny temu, Tenfilip napisał:

Wiem, i nie bardzo pojmuje, jak to zmienic. Jak ustawie inaczej, niz atmos, to nie mam atmos w netflixie. 
Z innymi zrodlami, np. z Shieldem czy z kompem, dziala bez problemu.

to w takim razie sygnał z konsoli masz na stale ustawiony na ATMOS. da sie to zrobic w opcjach. Oznacza to ze nie iadomo czy z netflixa masz atmos tylko wiemy ze konsola taki puszcza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Masz dwie opcje,

1. Wyjść drugą strefą na wzmacniacz i tylko w tej strefie korzystać ze wzmacniacza.

2. Zastosować dzielnik napięcia na kolumny frontowe i takim sygnałem już chinch wejść na wzmacniacz.

To nie  powinno tak być.

Jak nie leci dzwięk stereo to powinien się przełączyć na stereo. A przy cichy na stereo , analog albo jeszcze coś innego.

Wygląda na to ze pod dane wejscie jest na siłe przypisany ATMOS. To źle.

 

Wyjście Line Out z ampli już wykorzystuję do wejścia Power Amp Direct w wzmacniaczu ,aby nie przełączać kolumn przednich przy wykorzystywaniu naprzemiennie kina domowego(za Waszymi radami ) i typowego stereo z CD . Tak jest super stereo i skorzystałem także na kinie domowym .

Zachciało mi się słuchać muzyki z Tidala  i radia .

Edytowano przez rd168
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

To by miało więcej sensu, gdyby A70 miał wejście optyczne. Do podłączenia amplitunera jako źródło najlepsze było by jego wyjście na rekorder. Tyle że Pioneer VSX-933 też go nie ma. :( 

Źle spojrzalem - trzeba by z chromecasta wyjsc optykiem, dac konwersje z optyka na coax i coaxem wejsc w A70 (bo to juz ma z tego co widze na zdjeciach w sieci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...