Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

High Definition Multimedia Interface jest z zasady przewidziany do transportu danych audio i video. Nie ma przeszkód aby transportować nim tylko audio lub tylko video bez dźwięku. Gdzie się z czymś takim spotkałeś ? Z Zasady odtwarzacze BD mają jedno wyjście HDMI i zwykle im to wystarcza.

Zdażają się, choć bardzo rzadko, DAC-i z wejściem HDMI i przyjmą nim wtedy tylko sygnał audio. Wtedy take dodatkowe wyjście z BD może się przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Myślę że przy takim kombinowaniu po prostu da to ten sam efekt jak wyjście z 933. Zbędna kombinacja.

No to będę musiał poszukać innego rozwiązania aby korzystać z Tidala . Myślałem , że upieke dwie pieczenie przy jednym ogniu .

Edytowano przez rd168
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przypadku Panasonica to po prostu rozwiązanie w stylu TV + Projektor i masz z głowy.

W Przypadku Pioneera poszli inną drogą rodzielasz Video do projektora i tylko audio do amplitunera. Czysto teoretycznie możesz zastosować dłuższy kabel bez obawy o jakość. Bo idzie mniejszą gęstość. Ale jak mówiłem to rzadkość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2020 o 20:11, S4Home napisał:

A nie ma tak być? Szczerze nigdy się atmosem w denonie nie bawiłem. Ale może ten "ogranicznik" ma sens. Jak ma być atmos to nie rock concert.

Chociaż z drugiej strony w yamaszce na atmos można dołożyć procesy dsp. Hmm

Jest dokładnie tak jak mówisz. Dolby Atmos jest dźwiękiem "kompletnym" skierowanym na uzyskanie konkretnego, zaprojektowanego przez inżynierów efektu. Jeśli w amplituner wchodzi Dolby Atmos nie powinno być możliwości dodatkowo wzbogacać go o efekty lub tzw. sceny. W Denonie nie spotkałem takiej możliwości.

Sam system też jest mocno kapryśny, potrafi płatać figle z przewodami HDMI, głośnikami (nie włączy się jeśli nie wykryje głośnika lub wykryje błąd) więc może spróbować iść w tą stronę jeśli okaże się że jest taka możliwość.

Swoją droga po co udoskonalać Atmos o dodatkową scenę? To w zasadzie jak dorabiać do Lamborghini saturator by mineralną w drodze jeszcze pić...   

Edytowano przez Misza75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Misza75 napisał:

Jest dokładnie tak jak mówisz. Dolby Atmos jest dźwiękiem "kompletnym" skierowanym na uzyskanie konkretnego, zaprojektowanego przez inżynierów efektu. Jeśli w amplituner wchodzi Dolby Atmos nie powinno być możliwości dodatkowo wzbogacać go o efekty lub tzw. sceny. W Denonie nie spotkałem takiej możliwości.

Sam system też jest mocno kapryśny, potrafi płatać figle z przewodami HDMI, głośnikami (nie włączy się jeśli nie wykryje głośnika lub wykryje błąd) więc może spróbować iść w tą stronę jeśli okaże się że jest taka możliwość.

Swoją droga po co udoskonalać Atmos o dodatkową scenę? To w zasadzie jak dorabiać do Lamborghini saturator by mineralną w drodze jeszcze pić...   

Nie wiem, czy ja nie wyraźnie napisałem, czy Ty źle przeczytałeś, ale zwyczajnie się powtórzę:
- Problemem jest to, że mam Atmos choćby leciało stereo, zamiast stereo, 5.1,7.1 czy cos tam ma źródło, a przy okazji nie działają mi efekty - gdy używam Xboxa One.

- Jak używam Kodi na Shield TV to Atmos jest podawany jak jest Atmos, 5.1 jak jest 5.1, 7.1 jak jest 7.1 a stereo - jak jest stereo. I zawsze moge dolozyc efekty. 

Ogólnie mam wrażenie, ze nawet ten Atmos z xbox one brzmi tak sobie w porównaniu do tego z Kodi - choćby na demie atmos "amaze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

W subach coraz częściej jest dopsiane przy którymś wejsciu LFE. Najczęściej przy lewym to do tego wkładamy pojedynczy chinch.

Czyli kino 5.1 jest/będzie?

Tak kupiłem pod kino ,na razie 5.1 -przebijam sie przez ustawienia .Nie mogę ustawić ,aby kolumny przednie podłączone do Pionieera A 70 fw stereo funkcjonowały w kinie domowym po wciśnięciu przycisku Powr Amp Direct  .VSX 933 mam połaczony z wzmacniaczem kablami RCA pod wyjście Line Out w 933.Nie mam dźwięku w tych kolumnach . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MobyDick napisał:

Czy VSX 933 ma w ogóle taką możliwość aby na line out/zone 2 było wyjście pre out ? To raczej mało prawdopodobne. Musisz mieć pre out przynajmniej na kanały frontowe. W tym wzmacniaczu pre out jest tylko do podłączenia 2-uch subwooferów.

Otrzymałem informację przy zakupie , że nie ma z tym problemu i będzie tak pracował.Nawet podawałem model wzmacniacza .

 

82575619_165407334801254_4149544109993885696_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać o możliwe korzystne podłączenie.

Telewizor OLED65C9 do tego leciwy już amplituner z hdmi Yamaha RX-V661.

Czy w grę wchodzi opcja, że do tv podłączam dekoder tv-sat, konsolę, dvd, laptopa, a tv łączę z amplitunerem kablem optycznym lub przez hdmi (co lepiej?)

Czy jednak lepiej zainwestować i wymienić amplituner na nowszy z hdmi 2.0 czy np arc i wtedy łącze wszystko do ampli i ampli z tv przez hdmi?

x022RXV661-b.jpeg

Edytowano przez Daaaniel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego amplitunera z powodzeniem możesz podłączyć urządzenia które nie obsługują rozdzielczości do HD. Sprawdź czy przejdzie niego 4K, choć to chyba mało prawdopodobne. Podłączenie po HDMI będzie potrzebne jeśli amplituner ma menu ekranowe. Z powodzeniem możesz podłączać urządzenia bezpośrednio do TV i wtedy możesz wyjść z TV wyjściem cyfrowym audio. Jeśli uznasz że czegoś jednak brakuje, wtedy możesz myśleć o nowym amplitunerze KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...