Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

29 minut temu, MobyDick napisał:

Do tego amplitunera z powodzeniem możesz podłączyć urządzenia które nie obsługują rozdzielczości do HD. Sprawdź czy przejdzie niego 4K, choć to chyba mało prawdopodobne. Podłączenie po HDMI będzie potrzebne jeśli amplituner ma menu ekranowe. Z powodzeniem możesz podłączać urządzenia bezpośrednio do TV i wtedy możesz wyjść z TV wyjściem cyfrowym audio. Jeśli uznasz że czegoś jednak brakuje, wtedy możesz myśleć o nowym amplitunerze KD.

No właśnie rozchodzi się o 4K bo do tej pory przy starym tv miałem wszystko podłączone do ampli.

Podłączanie wszystkiego do tv trochę uciążliwe bo wszystkie kable trzeba pchać w tunel ale co zrobić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

661 to fajny model i nie zmieniaj go. Po prostu wejdź wszystkim do TV a statąd optykiem do amplitunera. Dekoder i tak nie ma dźwięku HD. Mało nie stracisz. Do filmów przydał by się natomiast spliter. Bo tu już dźwięk HD dało by się uzyskać

13 godzin temu, rd168 napisał:

Wysłałem priv.

odpisane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

661 to fajny model i nie zmieniaj go. Po prostu wejdź wszystkim do TV a statąd optykiem do amplitunera. Dekoder i tak nie ma dźwięku HD. Mało nie stracisz. Do filmów przydał by się natomiast spliter. Bo tu już dźwięk HD dało by się uzyskać

odpisane

Jestem w tej dziedzinie laikiem... mógłbyś mi naświetlić do czego ten spliter?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Chodzi o to abyś dźwięk HD osobno puscił do amplitunera a obraz 4K na telewizor. Abyś nie tracił jednego i drugie tylko przez to że 661 nie wspiera 4K.

Ale jeśli dekoder podepnę pod tv to z tv przez hdmi lub optykę też chyba pójdzie do ampli w hd?

Lepiej puścić z tv do ampli po hdmi czy po optyce, czy to bez różnicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie..

1.Włączam cyrusa i jest 10 sek aby uruchomić tryb av direct. Wcuskam av,po chwili av direct.Dioda av miga przez chwilę i na tym koniec. 3 ostatnie diody nie podświetlają się.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Daaaniel napisał:

Ale jeśli dekoder podepnę pod tv to z tv przez hdmi lub optykę też chyba pójdzie do ampli w hd?

Lepiej puścić z tv do ampli po hdmi czy po optyce, czy to bez różnicy?

Optukiem nie. A nie każdy Tv potrafi z powrotem wypuścić dzwięk HD przez HDMI.

Bo w 696 PRE OUT ma 3 funkcjonalności: PRE OUT, Line OUT ZOne 2 i 3 więc to trzeba zmienić w opcjach. Że chcesz aby to gniazdo było..... i bach. działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pazi1980 Oto jak należy postąpić :) .W skrócie: wyjście preout  z amplitunera wpinamy pod wejście AV na Cyrusie, włącza Pan Cyrusa i wybiera źródło AV, następnie w ciągu 10 sekund na pilocie należy nacisnąć przycisk AV  DIR. Po naciśnięciu AV DIR należy nacisnąć jeszcze przycisk AV - pozwala on na włączenie i wyłączenie trybu końcówki mocy. Na sam koniec wybrany tryb zatwierdzamy ponownym naciśnięciem AV DIR. Jesli się uda - pisz. Jeśli nie - też pisz :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przycisk av wcisnąć od razu po av direct tj wtedy gdy dioda av miga?

Czy w amplitunerze automatycznie zmniejszyć głośność na minimum żeby nie spalić głiśników?

Czy dzwięk z kolumn frontowych będzie lepszy przy takim połączeniu?

Dzięki za pomoc dziś po południu spróbuję jeszcze raz połączyć.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Optukiem nie. A nie każdy Tv potrafi z powrotem wypuścić dzwięk HD przez HDMI.

Bo w 696 PRE OUT ma 3 funkcjonalności: PRE OUT, Line OUT ZOne 2 i 3 więc to trzeba zmienić w opcjach. Że chcesz aby to gniazdo było..... i bach. działa.

chyba muszę pojść do tłumacza z tą odpowiedzią...

optykiem nie, hdmi też może nie pójdzie...

ja mam 661...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...