Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Dnia 19.02.2020 o 19:52, Seb Mic napisał:

tak, napisałem do serwisu polskiego i do onkyo europe, zobaczymy co napiszą. A co do Xiaomi - u mnie filtr powietrza łączy się z aplikacją gdy wybiorę w jej ustawieniach region Chiny a  żarówki gdy wybiorę region Europa ;)

ps. serwis zaproponował przywrócenie ustawień fabrycznych, co nic nie dało. Amplituner pojechał do naprawy/wymiany - to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie, jak zauważył S4Home :) dzięki za pomoc

amplituner wrócił z serwisu z opisem "usterki nie stwierdzono", więc wróciłem do poszukiwan po mojej stronie. Winny okazała się router (Tenda N300) - a konkretnie jego soft. Po aktualizacji firmware do najnowszwej wersji spotify i chromecast zaczęły działać.

Edytowano przez Seb Mic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2020 o 06:57, S4Home napisał:

Przypomnij prosze na czym polegal Twój problem?

Bo już troche stron mineło od Twojego ostatniego postu.

nie działały 2 usługi sieciowe dla android na  Onkyo TX-NR696  : spotify oraz chromecast. Aktualizacja firmware routera (Tenda N300 / F3), który w sumie nie jest stary - mam go ok. 1,5 roku, spowodowała ze problem zniknął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2020 o 07:16, S4Home napisał:

A radio internetowe działało? Jakakolwiek sieć w  amplitunerze działała?

tak, wszystko poza spotify i chromecast działało, korzystałem z airplay i tunein (radio internetowe), ampli w testach wykrywał sieć i nie zgłaszał żadnych błędów. Dlatego nie pomyślałem przed oddaniem do serwisu że to problem routera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o audio, a chciałbym nieco pobawić się w kino domowe. Na początek pytanie czy stary sprzęt, który mam obecnie do czegoś się nada: mam wieżę sony mhc nx1. Z tego co widzę to tuner ma wyjścia na 2 głośniki przednie, 2 tylne i sub. Czy tuner albo głośniki z tego zestawu mają sens w zestawie kina domowego? Nie upieram się, by ich użyć, jeśli to nie ma sensu, ale ta wieża aktualnie stoi i się kurzy, więc może warto ;)

Druga sprawa to czy w ogóle jest fizyczna możliwość podłączenia tego. Mój dekoder (evobox pvr) nie ma wyjścia RCA, a telewizor ma zwykłe wyjście stereo. Tuner od mhc nx1 nie ma hdmi, więc z tego co rozumiem mogę podłączyć głośniki bezpośrednio do telewizora, ale tunera nie podłączę ani do dekodera ani do telewizora?

Przepraszam za podstawowe pytania, ale dopiero się uczę i próbuję to zrozumieć ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zapewne mega banalne pytanie dla Was, lecz ja dopiero raczkuję w temacie sprzętów audio dla domu. Wybaczcie.

Otóż posiadam już kilka lat, podarowany od znajomego, zestaw amplituner Pioneer VSX 420 5.1 oraz 2 kolumny Altus 110. Ostatnio zacząłem coraz częściej słuchać muzyki i zauważyłem, że brakuje mi niskich częstotliwości. Postanowiłem dołożyć do tego zestawu subwoofer. Teraz pytanie: subwoofer aktywny czy pasywny? Jako, że wiem jak podłączyć ten pierwszy, to nie mam pojęcia jak podłączyć sub pasywny. Wiadomo, że te pasywne są raczej tańsze i skłaniałbym się kupić właśnie taki sprzęt. Obecnie kolumny grają w zestawie stereo i nie mam pojęcia gdzie mógłbym się wpiąć takim subwooferem. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, polski1261 napisał:

Teraz pytanie: subwoofer aktywny czy pasywny? Jako, że wiem jak podłączyć ten pierwszy, to nie mam pojęcia jak podłączyć sub pasywny. 

Ten Pioneer nie ma wyjść na sub pasywny. Masz 2 opcje:

1. sub aktywny

2. sub pasywny + wzmacniacz, czyli to samo, co 1, tylko w dwóch pudełkach ;)

Natomiast nie wiem, czy nie bardziej się opłaca jednak po prostu zmienić kolumny...

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkk napisał:

O matko, pojawił sie pierwszy właściciel Altusów co chce do nich suba dokładać :D

Przecież te "kolumny" zabijają basem 

Dla innych zabija basem, dla mnie gra tępym dźwiękiem🤔 i paradoks, że podobno Pioneer ma fajne basy😉 No cóż - będzie aktywny. 

Teraz pytanie: czy w pokoju 20m² z takim zestawem dwóch Altusów, wystarczy subwoofer 100W pokroju Canton, stary Pioneer czy Sony? Czy lepiej szukać czegoś mocniejszego? Altki robią niezły hałas i wbrew pozorom czysto grają, dlatego boję się, że taki sub 100W nie podoła za tymi klasycznymi, polskimi pudłami🤔  

Pytanie nr 2: czy jeśli mam wpięte kolumny w zaciski Front Speakers (Stereo) to amplituner zasili sygnałem wyjścia na subwoofer? 

Edytowano przez polski1261
Nie chcę pisać dwóch osobnych postów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mój drugi post na forum witam wszystkich. Proszę o pomoc w podlaczeniu.

Mam amplituner Denon x4500h podłączone do niego 2 fronty, central, 2 suby, 4 sufitowe i 2 suroundy. Chciałbym jeszcze podłączyć 2 suround back, ale trzeba to zrobić przez pre out. Mam drugi amplituner av Denon 3801, ma prawie 20 lat. Nie mam pojęcia jak je połączyć. Poniżej zdjęcie pleców 3801.

 

https://naforum.zapodaj.net/8a68f9fce587.jpg.html

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez Rank
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rank napisał:

Cześć, to mój drugi post na forum witam wszystkich. Proszę o pomoc w podlaczeniu.

Mam amplituner Denon x4500h podłączone do niego 2 fronty, central, 2 suby, 4 sufitowe i 2 suroundy. Chciałbym jeszcze podłączyć 2 suround back, ale trzeba to zrobić przez pre out. Mam drugi amplituner av Denon 3801, ma prawie 20 lat. Nie mam pojęcia jak je połączyć. Poniżej zdjęcie pleców 3801.

 

https://naforum.zapodaj.net/8a68f9fce587.jpg.html

Pozdrawiam.

 

Przede wszystkim pytanie powinno brzmieć, czy w x4500h podpięcie pod Pre-out surround back głośników nie wyklucza się z podpięciem głośników do końcówki mocy dla height/surround back, tzn czy ampli nie poda na te wyjścia tego samego sygnału, albo nie poda go tylko na jedną z tych dwóch par.

Jeśli nie, to MobyDick podał Ci odpowiedź.

EDIT: Wróć, teraz spojrzałem sobie na plecki x4500h - masz dedykowane wyjścia na surround back, a nie kombo z height. Zatem nie powinno być problemu.
Ale tak samo nie powinno być problemu z podpięciem surround back przez zaciski, bez użycia drugiego amplitunera?

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Wystarczy że podłączysz wyjścia pre z 4500 do dowolnego wejścia stereo w 3801 i ustawisz go do pracy jako wzmacniacz stereo z podłączonymi dwiema kolumnami. Poziom wyjściowy musisz ustawić eksperymentalnie i potem taki utrzymywać.

Czy muszę coś ustawiać w menu? Nie mam jak go podłączyć do tv. Tv jest za nowy. Ma tylko wejścia hdmi i usb. 

3 godziny temu, Konrad Kulwicki napisał:

Przede wszystkim pytanie powinno brzmieć, czy w x4500h podpięcie pod Pre-out surround back głośników nie wyklucza się z podpięciem głośników do końcówki mocy dla height/surround back, tzn czy ampli nie poda na te wyjścia tego samego sygnału, albo nie poda go tylko na jedną z tych dwóch par.

Jeśli nie, to MobyDick podał Ci odpowiedź.

EDIT: Wróć, teraz spojrzałem sobie na plecki x4500h - masz dedykowane wyjścia na surround back, a nie kombo z height. Zatem nie powinno być problemu.
Ale tak samo nie powinno być problemu z podpięciem surround back przez zaciski, bez użycia drugiego amplitunera?

Na początku podpiąłem wszystkie głośniki, myśląc, że tak będzie ok. Niestety podczas testu dwa kanały nie grają. W instrukcji jest napisane że trzeba podłączyć do drugiego ampli. Podłączyłem no i nie działa. Drugi ampli ma wyświetlane menu na tv, ale nie mam jak go podłączyć. Tv Ma tylko hdmi. Pytanie, czy muszę coś ustawiać w menu? Czy sam ampli powinien to wykryć.

Edytowano przez Rank
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...