Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

1 godzinę temu, Kazior1975 napisał:

Wylaczylem sterowanie hdmi ale nadal przy wlaczeniu amplitunera wylacza sie dekoder tv i na odwrot przy wylaczeniu amplitunera wlacza sie dekoder tv :(

Wyłącz CEC w dekoderze, zostaw włączone tylko w TV, razem z tą funkcją Auto Power Sync. Jest szansa, że wtedy TV będzie się włączał/wyłączał razem z dekoderem.

A, przy okazji - w amplitunerze włącz Pass Through dla wejścia dekodera.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 urządzenia. W każdym z nich 2 stany - HDMI CEC włączone/wyłączone. To jest 9 kombinacji.

AVR musi mieć wyłączone, bo chcesz, żeby działał zupełnie niezależnie. To zostawia nam 4 kombinacje.

Sprawdź je wszystkie i żyj z tą, która jest najwygodniejsza/najmniej uciążliwa

Opcja alternatywna: dekoder podłączony do TV, a TV do amplitunera. Tyle, że wtedy ARC musisz mieć aktywne, a do tego potrzebujesz włączyć CEC w amplitunerze - więc też może nie działać, jak tego oczekujesz. Znów masz 4 kombinacje do przetestowania.

Opcja alternatywna 2: wyłączasz CEC wszędzie i kupujesz pilota uniwersalnego jak Logitech Harmony, którego programujesz jak chcesz (włączanie/wyłączanie TV i dekodera razem).

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jestem troche laikiem wiec niektore pojecia sa dla mnie trudne. 

W kazdym razie tv mam podlaczony do dekodera tv a ampli do arc. Dziwne ze przy starym dekoderze tv wszystko dzialalo tak jak chcialem czyli ampli wlaczany i wylaczany niezaleznie a teraz ten system sie rozjechal a roznica byla tylko taka ze pilot od tv byl sparowany z dekoderem tv. Na dodatek teraz zauwazylem ze gdy ampli jest wlaczony na dekoderze tv to zglasnianie i sciszanie dzwieku pilotem od ampli powoduje pojawienie sie takich kreseczek w lewym gornym rogu sugerujacych wybor kanalu... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przy poprzednim dekoderze było ok (trochę szczęścia), a przy nowym jest konflikt, to może okazać się, że w żadnej konfiguracji nie będzie to działało, jak sobie życzysz. Niestety, ale wielokrotnie było pisane, że CEC i inne wodotryski czasami stwarzają więcej problemów, niż dają korzyści. Urządzenia mogą się nie "dogadywać" prawidłowo między sobą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kazior1975 napisał:

Dziwne ze przy starym dekoderze tv wszystko dzialalo tak jak chcialem czyli ampli wlaczany i wylaczany niezaleznie a teraz ten system sie rozjechal a roznica byla tylko taka ze pilot od tv byl sparowany z dekoderem tv. 

Tu może być pies pogrzebany - sparuj te piloty (jak? nie mam pojęcia) i wyłącz CEC wszędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

Tu może być pies pogrzebany - sparuj te piloty (jak? nie mam pojęcia) i wyłącz CEC wszędzie.

No tez mi sie tak wydaje. Niestety na wsparciu lg powiedzieli ze zbyt zaawansowany dekoder tv....i nie da rady

4 minuty temu, MobyDick napisał:

No to po wyłączeniu CEC w amplitunerze wyłącz wszystko z zasilania. Wtedy amplituner musi przestać się wyłączać.

Moby chodzi o to ze ampli po wlaczeniu wylacza mi dekoder kablowki i odwrotnie ampli po wylaczeniu ten dekoder wlacza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ten mechanizm odpowiedzialny jest mechanizm CEC i jeśli go wyłączysz w amplitunerze, wówczas przestanie działać, tyle że do tego potrzebny jest prawdziwy restart systemu jako całości. Dlatego musisz na chwilę odłączyć wszystkie urządzenia od zasilania i uruchomić je wszystkie ponownie z wyłączonym CEC w amplitunerze. Jeśli to nie zadziała to coś nawaliło w tym amplitunerze i ustawienia się nie zmieniają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Za ten mechanizm odpowiedzialny jest mechanizm CEC i jeśli go wyłączysz w amplitunerze, wówczas przestanie działać, tyle że do tego potrzebny jest prawdziwy restart systemu jako całości. Dlatego musisz na chwilę odłączyć wszystkie urządzenia od zasilania i uruchomić je wszystkie ponownie z wyłączonym CEC w amplitunerze. Jeśli to nie zadziała to coś nawaliło w tym amplitunerze i ustawienia się nie zmieniają.

Ja nie mam ustawienia CEC w amplitunerze...tylko takie ustawienia jak na zdjeciu. Kilka osob poradzilo mi aby w opcji Sterowanie HDMI zrobic wylacz ale po tym jak to robie to nic sie nie zmienia nada ampli po wlaczeniu wylacza mi dekoder tv i na odwrot. Na dodatek znika glos na zrodle Tv Audio..

20200517_082317.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tj jakiś ewenement żeby po wyłączeniu ampli włączał się dekoder. I odwrotnie. Może się coś razem włączać lub razem wyłączać. Tu jest coś nie tak. Ktoś z Was kiedyś się z tym spotkał? W tych ustawieniach to się chyba tylko przestawia czy chcemy coś razem lub osobno robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki super ! Dziekowka :)

Ja mam oleda b8...a pilota od tv masz sparowanego z ampli ? Moze tak jak pisze Konrad tu tkwi caly problem ?

6 minut temu, MobyDick napisał:

To może być kwestia zapamiętywania ustawień jeszcze przez inne urządzenia w systemie.

Druga sprawa: Jakie opcje ma jeszcze ? : Sterow. wył Zasilania

Teraz jest ustawione na: Wszystkie. A jakie są inne opcje ?

 

 

20200518_200041.jpg

🤔 to chyba nie to ? Chociaz nie wiem nie znam sie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...