Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Dnia 27.05.2020 o 23:11, Przemysław Ionsun Chojnacki napisał:

  

  Wielokrotnie podłączałem głośnik bluetooth jbl charger 3. Regulacja głośności z pilota nie działała.

 

Muszę się poprawić, byłem w błędzie - regulacja głośności z pilota działa na głośniku bluetooth jbl, ale nie można ściszyć do zera, jednak funcja mute robi robotę.

Czy w takim razie odbiornik od logitecha będzie dobrym rozwiązaniem?

 

Edytowano przez Przemysław Ionsun Chojnacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Myślę ze będzie dość kiepskim rozwiązaniem ze względu na to że szczególnie po jakimś czasie używania obraz może się dość mocno rozjeżdżać dźwiękiem ze względu na opóźnienia spowodowane buforowaniem dźwięku. 

Jesteś pewny, że takie opóźnienia miałyby miejsce?

 

 

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Próbowałeś podłączyć do TV ten interface audio pod USB ?

Interface nie posiada złącza optycznego, więc nie ma możliwości podłączenia do tv.  Samsung, obraz żyleta, ale raz że nie obsługuje popularnych kodeków video, to jeszcze jest problem z wyjściami audio...

Edytowano przez Przemysław Ionsun Chojnacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączyłem ten komputer do amplitunera poprzez RCA (stereo) i muszę stwierdzić że muzykę słucha się dużo lepiej. Do tej pory miałem podłączone przez optyka. Zdecydowałem się na taki manewr, gdyż głównie zależy mi na muzyce. Nie bawiłem się póki co w zaawansowane ustawienia. Jedyne co to słucham w trybie direct (kto zna wie o czym mówię). Optyk dalej pozostał podpięty, może się jeszcze przydać (do nie muzyki). Hej - dzięki. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamahy 1080 podpięte mam ps4 po hdmi. Z Yamahy idzie sygnał do TV na arca. Jak ustawić amplituner aby podczas gry na ps4 (syn używa słuchawek podpiętych do pada) można było słuchać np. Tidal na głośnikach? W tej chwili jak przełączam na Tidala to ampli przełącza się z ps4 na Tidala i odwrotnie, jak przełączam w TV na źródło ps4 to przełącza się ampli na ps4. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Jak ustawić amplituner aby podczas gry na ps4 (syn używa słuchawek podpiętych do pada) można było słuchać np. Tidal na głośnikach?

Jakąś szansą jest podłączenie PS4 nie do amplitunera, a do TV. Wówczas co prawda TV prześle kanał audio po ARC i będzie chciał je puszczać z amplitunera, ale jak przełączysz ampli na Tidala, to jest szansa, że TV dalej będzie pokazywał obraz z PS4 (a dźwięk pójdzie na słuchawki i tak). Tyle teorii, a czy zadziała - nie wiem.

Ale:

2 godziny temu, S4Home napisał:

Musiał byś kombinować z drugą strefą.

To jest dobra podpowiedź - jeśli amplituner pozwala na odpalenie źródła HDMI w drugiej strefie (nie każdy pozwala), to puść ps4 w zone 2, a w main zone swojego tidala. Pytanie, czy nie przestanie wypuszczać obrazu z PS4 na TV, jeśli puścisz je w drugiej strefie :(

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Do Yamahy 1080 podpięte mam ps4 po hdmi. Z Yamahy idzie sygnał do TV na arca. Jak ustawić amplituner aby podczas gry na ps4 (syn używa słuchawek podpiętych do pada) można było słuchać np. Tidal na głośnikach? W tej chwili jak przełączam na Tidala to ampli przełącza się z ps4 na Tidala i odwrotnie, jak przełączam w TV na źródło ps4 to przełącza się ampli na ps4. 

Nie wiem czy to zadziała ale na Denonie jak włączysz np Spotify to jak wejdziesz w Opcje to masz tam: Wybór video i możesz wybrać co potrzebujesz.
Wtedy obraz będzie z PS4 a muzyka z Spotify na głośnikach. Nie wiem tylko jak wtedy ze słuchawkami podpiętymi do pada. Na logikę powinien tam być dźwięk z konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Stolarz napisał:

Nie wiem czy to zadziała ale na Denonie jak włączysz np Spotify to jak wejdziesz w Opcje to masz tam: Wybór video i możesz wybrać co potrzebujesz.
Wtedy obraz będzie z PS4 a muzyka z Spotify na głośnikach. Nie wiem tylko jak wtedy ze słuchawkami podpiętymi do pada. Na logikę powinien tam być dźwięk z konsoli.

Serio? nie  wiedziałem. Pokażesz gdzie jest ta opcja ?:) Ciekawe czy Yamaha też to ma.

Jak nie to Zone 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z ustawieniem przejścia dźwięku z TV Samsunga UE50JU6400 do Amplitunera Denona AVR-X1300 - z wykorzystaniem ARC.

Przez parę lat od zakupu i po pierwszym ustawieniu wszystko działało poprawnie, ale po zmianie podłączenia kabli HDMI, a następnie po powrocie do oryginalnych ustawień, dźwięk z TV nie jest odtwarzany przez amplituner (inne źródłą grają, tym radio internetowe), TV daje dźwięk jak wyłączam wyjście na ampli, ale jak uruchamiam dźwięk przez ampli, to dźwięku nie ma.

Pisałem do paru serwisów, ale bez odpowiedzi lub z odmową przyjazdu do domu.

Próbowałem już zresetować ustawienia i ustawić wszystko na nowo, ale bez skutku.

Może mi ktoś pomóc? Czy ktoś z tu obecnych prowadzi serwis i mógłby podjechać do nas na Wilanów, żeby to ustawić lub sprawdzić, co się dzieje?

Próbowałem podmienić kable, bez skutku.

Pozdrawiam
Tomasz Brede
+48607930924

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Markcox napisał:

a czy cała zmiana podłączenia kabli HDMI odbywała się na włączonych urządzeniach?

Czy wpięte inne źródła, niż TV, bezpośrednio w ampli KD pozwalają uzyskać dźwięk?

Ad. 1.

Dopiero jak już próbowałem wrócić do ustawień, które wcześniej działały, wcześniej nie.

Ad. 2.

Radio Internetowe, czy System NAS (po Wi-Fi) dają odtworzyć dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Czyli wygląda że jednak HDMI padło. A Możesz podłączyć laptopa? I zobaczyć czy z tego masz dźwięk.

Podłączyłem laptopa do portu AUX z przodu i działał.
Podłączyłem do portów CBL/SAT, MediaPlayer itp. z tyłu i też muzyka z lapka poleciała w głośnikach ampli.

Podłączyłem do portu ARC - laptop nie wykrył sprzętu, dźwięku nie było - rzeczywiście pewnie padł port.

2 godziny temu, Markcox napisał:

i czy ampli przekazuje dalej obraz na TV?

Nie mam tego podłączonego w taki sposób. Mam HDMI z TV do Ampli tylko dla dźwięku, z dekodera mam HDMI do TV pod obraz i dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

A dlaczego dekoder nie jest podłączony do ampli. Co to za dekoder?

Horizon UPC - a po co mam go podłączać do Ampli?
Tym bardziej, że częściek korzystam z YouTube na TV, niż z kanałów kablowych...

1 godzinę temu, JaZz napisał:

Może i głupie pytanie ale w ampli jak i w tv włączyłeś arc / hdmi control po resecie ustawień? 

No jasne :) Od tego zacząłem. A jak nie zadziałało, to zrobiłem reset ustawień i na nowo konfigurowałem ustawienia - nic nie dało.
Po sprawdzeniu połączeń, wydaje się, że jest uszkodzony port HDMI ARC w ampli, bo laptop też go nie wykrywa - tylko na tym porcie

Edytowano przez Bredziak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tv podłączone do ampli Hdmi Arc. Pozostały sprzęt po koleji do amplitunera. Horizon, Blu Ray 4k, laptopa czy konsola. Nigdy z niczym problemu nie miałem. Ani z dźwiękiem ani z obrazem. Zero kombinacji. Amplituner wszystko świetnie rozdziela. Po to on jest.
Więc nie rozumiem po co do tv osobno masz podłączone ampli i dekoder. Zdublowane to jakieś. Nie jesteś tu pierwszy który ma jakoś na opak podłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, STELVIO napisał:

Ja mam tv podłączone do ampli Hdmi Arc. Pozostały sprzęt po koleji do amplitunera. Horizon, Blu Ray 4k, laptopa czy konsola. Nigdy z niczym problemu nie miałem. Ani z dźwiękiem ani z obrazem. Zero kombinacji. Amplituner wszystko świetnie rozdziela. Po to on jest.
Więc nie rozumiem po co do tv osobno masz podłączone ampli i dekoder. Zdublowane to jakieś. Nie jesteś tu pierwszy który ma jakoś na opak podłączone.

No dobra, ale jaka jest korzyść takiego podłączenia vs. to, o którym pisałem? Jeśli wskażesz mi konkret, to chętnie posłucham, bo wydaje się, że to tylko kwestia kosmetyczna.

7 godzin temu, Markcox napisał:

o ile działa ARC ;) 

kolego, podłącz jakieś źródło obrazu i dźwięku do ampli, chociażby ten dekoder od UPC i sprawdź, czy ampli przekazuje dalej obraz przez ten HDMI OUT. W sumie nie wiem co chciałeś sprawdzić podłączając laptopa pod HDMI OUT ARC 

Lapka podłączyłem tam z rozpędu :)

Podłączyłem dekoder do ampli i pozostawiłem podłączony kabel HDMI OUT do portu ARC w TV - obraz jest przekazywany, dźwięk także, ARC funkcjonuje.
Ale tak jak przypuszczałem, gdy tylko włączam YouTube, czy Netflixa, na ekranie pojawia się komunikat, że rozłącza się ze sprzęty AnyNet+ i dźwięk milknie.
W ustawieniach TV jest włączone przekazywanie dźwięku do odbiornika zewnętrznego i jakieś kreski aktywności się pojawiają, ale nie ma dźwięku w głośnikach.

Czyli to chyba nie kwestia portu jednak, tylko ustawień?
Jak ja to powinienem ustawić? Jakie zdjęcia powstawiać tutaj, żeby Wam zobrazować obecne ustawienia?

Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc! Jesteśmy dalej niż na początku ;)

Bredziak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...