Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Nie chcę nic sugerować na siłę ale zrobiłbym tak:

- dekoder po HDMI do TV do gniazda bez ARC 

- dekoder po optyku do amlitunera KD / w ustawieniach zmieniasz dane wejście na optyczne/

- TV / gniazdo ARC / po HDMI do amplitunera wyjście HDMI /ARC/.

Mam takie podłączenie ze względu na 4k. ,a oprócz tego na przekazywany bez problemu dźwięk z aplikacji w TV na kolumny przez amplituner.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie chcę nic sugerować na siłę ale zrobiłbym tak:

- dekoder po HDMI do TV do gniazda bez ARC 

- dekoder po optyku do amlitunera KD / w ustawieniach zmieniasz dane wejście na optyczne/

- TV / gniazdo ARC / po HDMI do amplitunera wyjście HDMI.

Mam takie podłączenie ze względu na 4k. ,a oprócz tego na przekazywany bez problemu dźwięk z aplikacji w TV na kolumny przez amplituner.

Hej, dzięki za sugestię. Właśnie chciałem to zrobić, ale okazało się, że jedyny optyk w domu to światłowodowy patchcord i nie byłem w stanie go wpiąć w porty w ampli i TV.
Jedyne moje pytanie jest takie - skoro mogę za pomocą tego niby zepsutego portu przekazywać obraz do TV, a w TV widzę ustawienia ampli, a jednocześnie działa ARC (włącza się ampli gdy włączam TV), to czemu ampli nie odtwarza dźwięku? Samo połączenie HDMI powinno wystarczyć i jak dotąd wystarczało. To co się teraz stało?

Edytowano przez Bredziak
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie chce mi się analizować , przyjmijmy , że tak się dzieje i koniec :) Ja to podłączenie po za 4k / bo amp. nie wspiera 4k . o obecnej częstotliwości / mam tak też dlatego , że inaczej nie mam dźwięku z aplikacji YT na kolumny przez amplituner. U mnie to działa , zresztą z tego co piszą / i na logikę tak być powinno / chłopaki na forach AV to TV powinien być wyłącznie monitorem dla dekodera ,  amplituner służy do prezentacji dźwięku a to że przepuszcza obraz to dodatek ,który może więcej zepsuć w obrazie niż poprawić.

31 minut temu, Bredziak napisał:

To co się teraz stało?

A jeszcze tak mi przyszło do głowy a AUDIO SELECT masz ustawione w amplitunerze na " Auto ' czy na " HDMI " . Na "Auto " może nie puszczać dźwięku .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro HDMI OUT przekazuje dalej obraz, tzn. że działa i możesz wykluczyć - na szczęście - jego uszkodzenie. Czy w tych całych zawirowaniach nastąpiła również jakaś aktualizacja, czy to TV, czy samego ampli KD? Skoro resetowałeś ampli do ustawień fabrycznych, to również ten zabieg zrób w samym TV. Generalnie prawda stara jak świat, że funkcjonalności ARC potrafi sprawić więcej problemów, niż korzyści. I w tym właśnie jest przewaga o której wspomina kolega Stelvio, a smartTV, w tak często ułomnej odsłonie dla mnie osobiście nie istnieje. TV dla mnie jest tylko i wyłącznie końcowym odbiornikiem obrazu i tylko obrazu, do wszelkich wodotrysków mam inne urządzenia, wpięte właśnie bezpośrednio pod ampli KD. I nigdy nie stwierdziłem problemów, których cała masa związanych z "rewelacyjnymi" smartami i ARC przewija się przez forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No tak, pisałem wcześniej, że podłączenie Horizona do ampli, a potem na TV daje dźwięk i obraz, więc kable są ok, wtyki też.

Ale ja chcę mieć tak, jak miałem wcześniej, żeby z Horizona do TV, a potem do ampli, więc pytanie, czy w tych ustawieniach, które wysłałem jest coś nie tak, czego nie widzę, czy to coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV mam: odbiornik HDMI

W Aplitunerze jak na zdjęcia poniżej - zrzuty z przeglądarki

Martwi mnie to, że w ustawienia wejścia mam brak źródła i nie mogę tego zmienić - nie wiem, czy to tutaj mam szukać Audio Select: HDMI? Bo nie widzę tego w ustawienia nigdzie.

No i w przypisanych wejściach jak włączam sterowanie HDMI pojawia się przy TV Audio "---", co jak rozumiem jest automatyczne i niezmienialne, jeśli włączone jest sterowanie HDMI.

1161274338_UstawieniaHDMI.thumb.jpg.c5e598878621a85b1225acf721eebfee.jpg

1518921124_Ustawieniawej.thumb.jpg.d497b05b5ddca14cdb558382655cdabc.jpg

1300745165_Przypisaniewzmacniacza.thumb.jpg.1e8bff9c7b68b6caa8d7178268961b3a.jpg

452492835_Ustawieniewejcia.thumb.jpg.eb3ae3b61523c24d2d9d0d803960e563.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, JaZz napisał:

Jeśli byłbyś zainteresowany to masz kilka tematów niżej mój wątek: Yamaha 685 + Taga 606 i tam jakieś próby opisania tego co słyszę.  

PS.  grube miedziane to 440, 425 to 2,5mm² 😛

Przy tych kolumnach odpowiednie będą zapewne kable o przekroju do 2,5 mm². Często jest sens używania połączenia kabli o przekroju około 1 mm² na wysokie tony i 4 mm² na bas. Użycie kabli 4x4 mm² ma sens gdy chcemy złagodzić górę i pozbyć się zwór z podwójnych złączy przy kolumnach. Nie zawsze większy przekrój przewodu jest lepszy. Sporo zależy również od długości przewodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...