Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Witam. Na wstępie napiszę, że przeczytałem cały temat. 

Sprawa taka.

1. Podłączenie konsoli i PC do TV przez HDMI oraz TV do aplitunera przez HDMI ARC. Telewizja z gniazda antenowego. W tym wypadku wystarczy tylko pilot do TV, żeby sterować wszystkim tj. Input oraz głośność, zmiana kanałów. Zgadza się? 

2. Podłączenie konsoli, PC oraz TV do aplitunera przez HDMI. Telewizja z gniazda antenowego. W tym przypadku muszę korzystać z dwóch pilotów? Zgadza się? Bo TV obsłużę z pilota od TV, ale już do przełączenia Input na PC muszę skorzystać z pilota od amplitunera? 

3. Wiem, że zalecane jest podłączanie wszystkiego do amplitunera. Co to daje generalnie? Lepsza jakość audio? Lepsza jakość video? Co uzasadnia konieczność korzystania z dwóch pilotów przy takim podłączeniu? 

4. Czy jest różnica w jakości dźwięku przy podłączeniu TV-amplituner kablem optycznym a kablem HDMI? 

Zależy mi na korzystaniu z jednego pilota (jeśli to możliwe). 

Na koniec dodam, że korzystałem z Logitech Harmony i był super dopóki totalnie nie odmówił współpracy. Niestety te piloty nie wytrzymują zbyt długich przebiegów. Na pewno nie będę chciał wracać do tego rozwiązania. 

W związku z powyższym prośba o odpowiedzi. Dzięki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TV nie wprowadza obróbkę dźwięku i nie masz problemów funkcjonalnych to podłączenie  sprzętów do TV nie powinno mieć specjalnych wad. Podłączenie osobnym kablem dźwięku z TV oprócz HDMI jest potrzebne gdy są jakieś problemy z działaniem ARC. Gdyby wszystko działało idealnie z włączonym mechanizmem CEC, wtedy mając podłączone urządzenia do dowolnych  wejść w amplitunerze lub TV , powinieneś mieć możliwość sterowania wszystkiego jednym pilotem od TV. Praktyka jednak pokazuje że nawet jeśli coś działa przez pewien czas, potem może nagle przestać działać w funkcjonowaniu CEC. Sporo zależy od urządzeń ich ustawień i wersji oprogramowania. Czasem trzeba się pogodzić z tym że musisz mieć 2 piloty lub pilot programowalny do kilku urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca wszystkiego. 

Bo i tak te wszystkie bardziej zaawansowane funkcje musisz sterować z oryginalnego pilota. Więc generalnie jeżeli to u ciebie działa tak jak powiedział Moby to wstępnie skonfiguruj sobie wszystko oryginalnym pilotem a później próbuj korzystać już tylko z pilota od telewizora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Miałem dekoder C+ podłączony kablem RCA do wzmacniacza Arcam SA30. Działało OK. Niestety, stary dekoder padł i wymieniono mi na nowy, "wszystkomający". Tylko nie miał już wyjść na RCA, tylko optyczne. Zakupiłem więc kabel optyczny, podłączyłem i tu zonk. Część programów normalnie działa, jest dźwięk, a część nie i to np. wszystkie z pakietu Canal+. Co może być przyczyną, i jak to naprawić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czesc, czy moglbym uzyskac pomoc jak polaczyc ze soba:

1. Projektor Epson eh-tw5300

2. Amplituner Denon AVR-X1600H

3. Odtwarzacz bluray Sony BDP-S1700

Odtwarzacz jest z niskiej polki wiec chciałbym oczywiście aby dekodowaniem dzwieku w calosci zajal sie amplituner. Mam nadzieje ze dobrze rozumiem, iz to ze odtwarzacz nie obsluguje np sciezki dolby atmos to i tak bedzie dzialala w odtwarzanym filmie gdyz amplituner obsluguje ta sciezke? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia amplituner zagra to, co dostanie ze źródła. Więc jeżeli źródło nie wypuści Atmosa (HD), to też takiego nie zagra. Oczywiście można zastosować wtedy kodeki w ampli i wymusić przetworzenie ścieżki na atmos (jeżeli sam ampli takie posiada), ale wtedy już musimy się liczyć z inną jakością ścieżki dźwiękowej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takiej sytuacji tak na chlopski rozum to amplituner jest wlasciwie do niczego niepotrzebny bo odtwarzacz dekoduje obraz i dźwięk ktory po prostu"przelatuje" przez amplituner ktory de facto nic nie robi poza podłączeniem do niego głośników. Jeśli obydwa sprzety maja w sobie np atmos to wychodzi na to ze cala robote robi odtwarzacz, a jakosc slyszanego z głośników dzwieku zalezy od jakosci odtwarzacza a nie amplitunera. Jestem troche laikiem w niuansach technicznych ale dobrze to zrozumiałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dzien napisał:

Dzięki za odpowiedź. W takiej sytuacji tak na chlopski rozum to amplituner jest wlasciwie do niczego niepotrzebny bo odtwarzacz dekoduje obraz i dźwięk ktory po prostu"przelatuje" przez amplituner ktory de facto nic nie robi poza podłączeniem do niego głośników. Jeśli obydwa sprzety maja w sobie np atmos to wychodzi na to ze cala robote robi odtwarzacz, a jakosc slyszanego z głośników dzwieku zalezy od jakosci odtwarzacza a nie amplitunera. Jestem troche laikiem w niuansach technicznych ale dobrze to zrozumiałem?

To sugeruje informację że nie masz kolumn.

Wówczas faktycznie jest Ci nie potrzebny.

Jeśli masz jakiś set kolumn to jest jednak niezbędny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej,
Ja mam podobne pytanie co użytkownik @JaZz i prosiłbym o pomoc

Mam dwie kolumny frontowe JBL ES 90, do tego centralny klipsch 504c i dwa boki klipsch m-51. Amplituner to yamaha rx-v6a

1. Czy warto bawić się w bi-amping w tych frontach? 

2. Czy bi amping robić według tej rozpiski https://manual.yamaha.com/av/18/rxv685/en-US/311480075.html ? czyli góra idzie na FRONT w ampli a dół idzie na surr back/bi-amp? Czy trzeba jakieś dodatkowe ustawienia zmienić później w samym amplitunerze?

3. Jeżeli nie bi-amping to jak inaczej podłączyć te kolumny frontowe nie mając żadnego mostka, czytałem gdzieś że można góre z dołem połączyć tym samym kablem głośnikowym lub oddzielnym kawałkiem kabla? Mógłby mi to ktoś proszę opisać lub rozrysować, co łączyć z czym i jak do amplitunera?

Jestem totalnym amatorem i wolałbym nic nie spalić/zepsuć przez przypadek. Czytałem cały wątek vademecum ale wolę się upewnić żeby potem nie było problemów :D

image0 (1).jpeg

image2.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...