Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Witjacie. Chciałbym się Was poradzić, bo mam problem z ustawieniem ARC i jednoczesnym słuchaniem TV oraz wzmacniacza.

 

Mam Onkyo TX-8270 z najnowszym oprogramowaniem oraz telewizor Sony XH90 połączone ze sobą przez HDMI ARC.

Problem jest jak chcę jednocześnie słuchać np. CD i mieć włączony telewizor z dźwiękiem emitowanym przez głośniki w TV (np. gra na PS).

Włączenie wzmacniacza powoduje wtedy wyłączenie głośników w TV (wyjście przestawia się na system audio). Jak zmieniam dźwięk na głośniki z TV, to wzmacniacz przechodzi na mute. Unmute znów przestawia dźwięk w TV na system audio.

W efekcie nie da się słuchać dwóch rzeczy jednocześnie. Czy to normalne? Może jest jakiś sposób/konfiguracja, do której nie doszedłem?

Wzmacniacz jest podłączony do TV przez kabel HDMI 1.4 (High Speed), w TV wejście HDMI3 ARC, we wzmacniaczu wyjście HDMI OUT (ARC).

W TV włączone jest eARC (Automat), Bravia sync a tryb dźwięku cyfrowego jest ustawiony na PCM. We wzmacniaczu włączone jest HDMI CEC oraz ARC (Audio TV Out jest jako auto i nie da się zmienić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Posiadam telewizor Samsung  UE55H7000 LCD. W nim moduł CI platformy Canal +. Do telewizora bezpośrednio za pośrednictwem HDMI ARC podłączone jest KD Yamaha RX-602S. Z kolei do KD po HDMI podłączone jest Playstation 4. Problem leży w tym, że (tylko) w trakcie oglądania Netflix ( aplikacja w tv) zacina mi głos  przy ustawieniach dźwięku w tv na DD. NEo 2:5 i PCM nie ma problemów. Próbowałem wymiany kabli, resetów KD i TV. Nic nie pomogło. Pomyślałem, że może przypiszę wejście w TV np. HDMI 1 do Netflixa bezpośrednio z KD do TV pomijając HDMI ARC gdyż przeglądając Internet sporo jest opinii, że jest z tym problem. Próbowałem różnych ustawień ale nie dałem rady.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. 

Jeżeli napisałem w złym poście to bardzo przepraszam ale nie wiedziałem gdzie.  Do sprawy:

Posiadam 2 amplitunery aktualnie. Jeden to Pioneer 534 5.1 do kina, gier itp. A drugi to Yamaha rn803d do Stereo. Do Pioneera mam podłączony zestaw polk Audio 1600 5.1 ale dokupiłem sobie 2 satelity i chce przejść na system 7.1 lub atmos. Do Ampli Yamahy mam 2 monitory Focal Chorus 706. Subwoofer  to Yamaha SW300 i używam go do jednego i drugiego amplitunera. Oczywiście, żeby przejść na system 7.1 muszę zmienić amplituner kina domowego i jestem na kupnie praktycznie nowej Yamahy RX 685. Jeden i drugi amplituner Yamahy mają wyjście Trigger Out, mój subb też ma takie wejście. Teraz pytanie jaki przewód kupic żeby podłączyć jeden i drugi amplituner z wyjścia trigger do suba żeby jednym i drugim ampli sterować włączenie i wyłączenie suba. Wiem że jeden ampli się da bo tak podłączałem przewodem mini jack ale chciałem wpiąć jeden mini jack do jednej Yamahy drugi do drugiej i jakoś połączyć je żeby wpiąć do jednego suba. Jest to w ogóle możliwe? Zdaje sobie sprawę że  nie mogą być 2 ampli włączone naraz i tego pilnowałem jak miałem wcześniej połączone. Czy kupić 2 osobne mini jacki podłączyć po jednym do każdego ampli i dokupić złączkę na 2 mini jacki z końcówka pojedyncza mini jack? Zda to egzamin że który ampli włączę to będzie dawał sygnał i go włączy/wyłączy? 

Coś takiego? Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam. 

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-sluchawek-3-5-aux-jack-2x-jack-ugreen-9111887438

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzegorz Medoń napisał:

Zdaje sobie sprawę że  nie mogą być 2 ampli włączone naraz i tego pilnowałem jak miałem wcześniej połączone. Czy kupić 2 osobne mini jacki podłączyć po jednym do każdego ampli i dokupić złączkę na 2 mini jacki z końcówka pojedyncza mini jack?

A nie lepiej przełączyć kabel? 

 

4 minuty temu, Grzegorz Medoń napisał:

Jeden to Pioneer 534 5.1 do kina, gier itp. A drugi to Yamaha rn803d do Stereo. Do Pioneera mam podłączony zestaw polk Audio 1600 5.1 ale dokupiłem sobie 2 satelity i chce przejść na system 7.1 lub atmos. Do Ampli Yamahy mam 2 monitory Focal Chorus 706.

Rozumiem ze te dwa systemy stoja w jednym pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

A nie lepiej przełączyć kabel? 

 

Rozumiem ze te dwa systemy stoja w jednym pokoju.

Ale czemu mam przełączać? Mi chodzi o wzbudzanie suba w kinie żeby nie przełączać non stop pstryczków z auto na on bo czasem sie wygasza jak nie ma niskich tonów. O to cała filozofia. Chciałbym żeby każdy ampli podczas włączenia, włączał mi suba i wyłączał. Tak to jest wszystko w jednym pokoju.  Gdy podłącze jeden ampli mini jackiem do suba to, żeby potem włączyć suba do drugiego ampli muszę wyciągnąć mini jacka żeby on był włączony. Z kolei gdy żaden ampli nie będzie podłączony triggerem to poprostu muszę ręcznie włączać suba i wyłączać. 

Edytowano przez Grzegorz Medoń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady nie przewiduje się podłączania jednego subwoofera do dwóch amplitunerów i do tego jeszcze włączania obu triggerem. Pojawienie się na takim wyjściu napięcia z zewnątrz zapewne go nie uszkodzi i pewnie będzie to działało. Jednak ryzyko istnieje że coś nawali. Możesz użyć do tego praktycznie dowolnego rozgałęźnika minijack. Innej opcji jaka by Cię satysfakcjonowała praktycznie nie ma. Jedynym pewnym wyjściem było by użycie dwóch osobnych subwooferów, po jednym na każdy amplituner. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...