Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

8 godzin temu, S4Home napisał:

Według mnie jednak o to właśnie.

Zaznaczam że trigger nie wyłącza suba. On się gasi przy braku sygnału. Chyba że jakiś sub instalacyjny to nie wiem.

Jak to nie wyłacza? Podłączając suba do Yamahy 803D kablem z wyjścia sub i triggerem. Jeżeli wylacze amplituner to on automatycznie gasi subwoofer i nie da się włączyć suuba niezależnie dopóki albo nie włączę ampli albo nie odłączę  triggera od suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki setup:
Shield tv/Chromecast 3 -> Denon x3500h ->Epson TW5300
                                                                       

 

Chce wpiac miedzy shield a reszte toru DR HDMI 4k, zeby Shield myslal,ze ma 4k na wyjsciu (a wiec i netflix bedzie serwowal lepsze zrodlo), a zeby de facto do rzutnika (czy nawet juz do ampli) szlo fullhd po downscalingu. Czy tym pudelkiem da sie to zrobic? Nic nie ogarniam z ich materialow, a udalo mi sie to kupic za ok 200 zl i kombinuje, na co wiecej sie to przyda niz wzmacniacz sygnalu. 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie rozumiem

Shield TV ma puścić 4K po to żeby to urządzenie obniżyło jakość do 1080p?

I to ma być lepsze niż od razu Ful HD z shielda?

Ale dlaczego?

Pytam z ciekawości?

Piotr

 

Hej! Chodzi o to,ze o ile na yt jestes w stanie wymusic 4k na urzadzeniu full hd (i uzyskac kilka razy wyzszy bitrate), na netflixie nie. Dlatego chce "oszukac" aplikacje netflixa,ze odbiornik (rzutnik) jest 4k i zeby serwowala mi kilka razy wyzszy bitrate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2021 o 09:01, Tenfilip napisał:

Hej! Chodzi o to,ze o ile na yt jestes w stanie wymusic 4k na urzadzeniu full hd (i uzyskac kilka razy wyzszy bitrate), na netflixie nie. Dlatego chce "oszukac" aplikacje netflixa,ze odbiornik (rzutnik) jest 4k i zeby serwowala mi kilka razy wyzszy bitrate.

Tylko czy w ten sposób uzyskasz lepszej jakości obraz? Czy tylko obciążysz system większą ilością danych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to bardzo dobra droga. 

Trochę jak w gopro- materiał nagrany w 4K i na montażu przeskalowany do fHD - bajka

Natomiast fHD bezpośrednio z gopro - dramat

Pytanie jest tylko takie. Czy wyższy bitrate w przypadku opisanym wynika także z lepszego kodowania czy tylko z wiekszej rozdzielczości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Tylko czy w ten sposób uzyskasz lepszej jakości obraz? Czy tylko obciążysz system większą ilością danych?

Na YT jest lepiej, wiec czemu na Netflix mialoby byc gorzej? Zreszta, po to sa dekodery sprzetowe,zeby sie nie martwic obciazeniem systemu.
 

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Teoretycznie jest to bardzo dobra droga. 

Trochę jak w gopro- materiał nagrany w 4K i na montażu przeskalowany do fHD - bajka

Natomiast fHD bezpośrednio z gopro - dramat

Pytanie jest tylko takie. Czy wyższy bitrate w przypadku opisanym wynika także z lepszego kodowania czy tylko z wiekszej rozdzielczości

Praktycznie tez, wystarczy sobie zobaczyc na yt film w 1080p vs 4k na wyswietlaczu 1080p. 
 

Dobrze, ale wracajac do pytania - czy ktos z Was ogarnia, jak tego cudenka uzyc? I czy to mozliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tenfilip napisał:

Praktycznie tez,

To ja wiem że praktycznie też.

Materiał filmowy 4K jest obłędny. Problem jest jednak gdzie indziej. Banding barwowy choćby, który jest wynikiem agresywnych algorytmów kompresyjnych w streamingu albo zbyt mała głębia bitowa na przejściach tonalnych (już niestety w materiale źródłowym - - niestety też sie zdarza) - choć to fajnie dałoby sie obejść zaszumieniem ale ludzie sraczki dostają na samo hasło "szum" ;)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam wzmacniacz Marantz PM5004 i odtwarzacz Marantz CD5004, do tego planuję dokupić dwie kolumny no i wszystko by grało, tylko że chciałbym do tego zestawu podłączyć jeszcze TV (Samsung UE50RU7472U). Czy takie coś jest możliwe i jak podłączyć?
Druga opcja jest taka żeby zamiast kolumn dokupić soundbar i wtedy zapewne rezygnacja ze wzmacniacza. Czy takie coś jest możliwe i jak podłączyć?
Jeśli obie opcje są możliwe to co byłoby lepsze pod względem jakości dźwięku? Chodzi głównie o oglądanie filmów i co jakiś czas słuchanie muzyki z CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone kablem z tv przez wyjscie sluchawkowe " jack 3.5mm 》 rca" pod wejscie tuner w wzmacniaczu. Głośność w tv ustawiłem sobie np. Na 30%.

Głośność systemu reguluje wzmacniaczem, głośność w tv ustawiam raz na zawsze wedlug preferencji.

 

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć, mam pytanie, które dla większości z Was na pewno wyda się banalne.

Mam TV Sony xh9096 z hdmi earc. Czy puszczając na TV z usb pliki mkv (kodi) z zapisaną ścieżką dźwiękową np. Dolby TrueHD/DTS-HD Master Audio i mając wpięty w TV kabel hdmi do earc'a uzyskam dźwięk Dolby TrueHD/DTS-HD Master Audio na amplitunerze Denon AVR-3808?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gas napisał:

Cześć, mam pytanie, które dla większości z Was na pewno wyda się banalne.

Mam TV Sony xh9096 z hdmi earc. Czy puszczając na TV z usb pliki mkv (kodi) z zapisaną ścieżką dźwiękową np. Dolby TrueHD/DTS-HD Master Audio i mając wpięty w TV kabel hdmi do earc'a uzyskam dźwięk Dolby TrueHD/DTS-HD Master Audio na amplitunerze Denon AVR-3808?

NIE. Bo ten amplituner nie ma HDMI ani eARC ani ARC.

I tu kropka

Ale skoro juz o tym mowa to jest jeszcze druga sprawa może sięprzyda innym. Nie kazdy TV robi jako pass thru takiego sygnału. Nawet jesli ma eARC.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...