Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Chodzi mi o to jak podłączę optyczny do tv to dzwięk jest równocześnie a jak osobno to na audio JVC jest delikatne opóźnienie.

Czytałem gdzieś że dzwięk powinien płynąć osobno w głośnikach?(czego ja raczej na swoim sprzęcie nie uzyskam)

Denerwujące to jest np. przy słuchaniu filmów z lektorem, w wersji oryginalnej jest już lepiej

Edytowano przez Robertson
dodanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Butler napisał:

Nie wiem, nie używałem, ale jest takie ustrojstwo jak Teufel Rearstation za 1800zł

rearstation-ng-set-1300x1300x72.jpg

Ciekawe, dzieki!

 

Szkoda,ze tylko 60w (i pewnie 30w dla 8 ohm).

Duzy plus,ze sa dwa odbiorniki.

Jest cos takiego tez jak svs tri-band, z jednym odbiornikiem stereo, koszt to okolo 600-900 zl. Ma tez prace na trzech pasmach, nie tylko 2.4. Do tego mozna by juz wstawic jakis solidniejszy wmacniacz klasy D i wyjdzie poniezj 1800 zl. Ja bym jeszcze dodal dwa smart gniazdka,zeby cala ta instalacka z tylu dzialala dopiero jak amplituner jest wlaczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.02.2018 o 00:31, RoRo napisał:

Wystarczy dokupić DAC z wejściem USB (podpiąć do laptopa) i wyjściem analogowym 2x RCA (cinch), które łączymy z wejściem wzmacniacza i po sprawie.
Koszt od 100zł w górę, choć wiadomo że lepsze sprzęty kosztują zdecydowanie więcej niż 100zł.

Pozdrawiam

A czemu nie można podpiąć Daca USB do wzmacniacza optykiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szkice napisał:

Miałem tak podłączony amplituner kina domowego. Nie znam się więc pytam 😜

Jeśli masz amplituner KD i chcesz go podłączyć do komputera to najlepiej użyć złącza cyfrowego  np. optycznego ) . Jeśli masz wzmacniacz analogowy stereo , to na ogół nie posiada on wejść cyfrowych :) . Najważniejsze aby po obu stronach były odpowiednie złącza, które do siebie pasują :) . Wtyczki  do strumyka nie podłączysz. Ale jeśli ten strumyk zasili generator prądu, to już jest droga do tego aby wyprodukować prąd ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Złącze optyczne to nie złącze USB. Dlatego nie rozumiem jak miałeś to podłączone.

 

Dac zewnątrzny USB do kompa a dac optycznym do amplitunera.

 

Teraz mam wzmacniacz stereo Z Daciem i dac Cambridge podłączony USB do kompa i pytanie moje jest czy mogę podpiąć te dwie rzeczy optykiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sporo DAC-ów z wejściem USB posiada wyjście cyfrowe optyczne. Jeśli go użyjesz do podłączenia wejścia optycznego we wzmacniaczu stereo, to użyjesz DAC-a jako konwerter z USB na optyczne. Możesz tak podłączyć. Jeśli skorzystasz z wyjścia analogowego w DAC-u to druga możliwość. To jak będzie ci lepiej pasowało, sam musisz ocenić. Możliwe ze różnice będą na tyle niewielkie że, nie odczujesz zauważalnej różnicy.  Często wybór podłączenia determinuje brak wolnych wejść określonego typu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Całkiem sporo DAC-ów z wejściem USB posiada wyjście cyfrowe optyczne. Jeśli go użyjesz do podłączenia wejścia optycznego we wzmacniaczu stereo, to użyjesz DAC-a jako konwerter z USB na optyczne. Możesz tak podłączyć. Jeśli skorzystasz z wyjścia analogowego w DAC-u to druga możliwość. To jak będzie ci lepiej pasowało, sam musisz ocenić. Możliwe ze różnice będą na tyle niewielkie że, nie odczujesz zauważalnej różnicy.  Często wybór podłączenia determinuje brak wolnych wejść określonego typu. 

Ja m komplet wejść i wyjść

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam stare kino Samsung (takie zintegrowane z DVD). Czy żeby zyskać więcej basu i odciążyć niezbyt mocny amplituner mogę pod wyjście do pasywnego subwoofera z kompletu podłączyć subwoofer aktywny ( przez wejście wysokopoziomowe w nim).? Czy osiągnę tym dużo lepszy bas? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...