Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

14 minut temu, Fafniak napisał:

problem jest i dla tych którzy nie korzystają z wszystkomajacych amplitunerów jest problemem bardzo realnym

no to napisałem, że występuje u tych gdzie sprzęt nie pozwala na korektę.

 

15 minut temu, Fafniak napisał:

Oni mają problem a nie "są problemem" 🤪

fakt, niefortunnie to sformułowałem. Przepraszam jeżeli kogoś tym uraziłem.

 

8 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli mówisz o tej auto funkcji to nie działa. Różnica jest za duża.

Możesz wyjaśnić proszę? Z tego co widzę to niektóre sprzęty potrafią korygować nawet ponad 10dB a to jest bardzo dużo. Tylko trzymaj się technicznych danych oraz określeń.

 

11 minut temu, S4Home napisał:

Amplitunery stereo , właśnie niektóre tego nie miały.

Oraz wszelkie DACI we wzmacniaczach. Tam jest to bardzo odczuwalne.

a co ja napisałem wcześniej? Że jest to problem dla tych, których urządzenia nie posiadają funkcji korekty tego.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Możesz wyjaśnić proszę? Z tego co widzę to niektóre sprzęty potrafią korygować nawet ponad 10dB a to jest bardzo dużo. Tylko trzymaj się technicznych danych oraz określeń.

Miałem to włączone na kilku urządzeniach i ta funkcja auto nie działa za dobrze.

Amplituner nie rozpoznaje "chyba" tak dużej różnicy. Jak manualnie określisz inny poziom to jest dobrze.

Szczerze, nie chce mi się decybelomierzem tego mierzyć. Wybacz. Mi to już nie jest potrzebne do niczego.

3 godziny temu, lolekdrugi napisał:

a co ja napisałem wcześniej? Że jest to problem dla tych, których urządzenia nie posiadają funkcji korekty tego.

Tylko potwierdziłem :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to Denon X-4700H, odtwarzacz Zidoo Z9x. Robię wstępne próby mojego kina i przy okazji rodzinnie sobie usiedliśmy gdzie każdy przedstawił oczekiwania i jak zamierza korzystać z salki. Wyszło jednak jedno pytanie od mojego syna na które nie umiem mu odpowiedzieć.  Film w pełnej ścieżce Atmos, a to oznacza oryginalną wersję językową. Czy jest jakaś opcja by syn założył słuchawki bluetooth i przy wspólnym sensie mógł korzystać z innej ścieżki dźwiękowej np. lektor czy dubbing?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2022 o 21:43, P_iter napisał:

Pytam, nie z lenistwa, tylko z powodu konieczności dokonania rujnacji wystroju i wyposażenia mieszkania, gdybym zdecydował się na zmiany. Chcę podpiąć po HDMI BD, TV Box i dekoder kablówki do amplitunera Yamahy RX V661. Wyjście do telewizora przez HDMI out. Pytanie. Czy przy takim podpięciu urządzeń będę miał głos w TV z sygnału dekodera kablówki bez włączania amplitunera? Żona woli uproszczony system słuchania wiadomości, bez konieczności uruchomiania elektrowni jądrowej. 

Odpowiem sam sobie na zadane wczesniej pytanie. Nie. Nie działa. Po wyłączeniu amplitunera, sygnał z tunera do TV nie jest przesyłany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P_iter napisał:

Przez HDMI? Podobno w tak starym modelu jak mój, taka funkcjonalność nie występuje.

Mój drugi amp Denon AVR-2809 czyli dziadek z roku chyba 2010  - działa funkcja przesyłu danych w stanie gotowości - podłączony mam do niego komp HTPC i odwarzacz bluray Panas, audio wówczas przesyłane jest do tv.

 

A co do kodeków audio, nie wiem jak to możliwe, ale w/w amplituner z roku 2010, gdy jeszcze nikomu nie śniły sie atmosy i dts::x-y dekoduje Dolby Atmos  na DTS True HD 7.1 (chociaż teraz nie jestem pewny bo może na Dolby  HD Master Audio 7.1 ale raczej to pierwsze), i z dumą w niebieskiej barwie pokazuje to na wyświetlaczu ;) co do DTS:EX nie sprawdzałem, bo wsztystkie filmy w tym formacie mam w 4K a 4K nie łyka (max 1080p)

Edytowano przez klips
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klips napisał:

A co do kodeków audio, nie wiem jak to możliwe, ale w/w amplituner z roku 2010, gdy jeszcze nikomu nie śniły sie atmosy i dts::x-y dekoduje Dolby Atmos  na DTS True HD 7.1 (chociaż teraz nie jestem pewny bo może na Dolby  HD Master Audio 7.1 ale raczej to pierwsze), i z dumą w niebieskiej barwie pokazuje to na wyświetlaczu ;) co do DTS:EX nie sprawdzałem, bo wsztystkie filmy w tym formacie mam w 4K a 4K nie łyka (max 1080p)

On nic specjalnego nie robi. Dolby Atmos jest wstecznie kompatybilne z Dolby TrueHD. Zatem Twój amplituner po prostu robi to co może i podaje Ci tylko i wyłącznie ścieżkę Dolby TrueHD.

I jest to na pewno Dolby TrueHD ponieważ DTS HD-MA to konkurencyjna technologia dla Dolby True HD i Atmos nie jest na niej oparty. W zamian za to masz DTS:X który ma zaszytą wsteczną kompatybilność dla DTS-HD-MA.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukałem wszędzie ale nie znalazłem odpowiedzi... Czy da się w TV zdublować HDMI ARC ? Mam w TV tylko jedno HDMI eARC i z tego co widzę zawsze jest tylko jedno a chcę podłączyć jednocześnie soundbar JBL BAR 9.1 pracujący po eARC posiadajacy Dolby Atmos  oraz wzmacniacz stereo Naim Nova z HDMI Arc do którego są podłączone kolumny . Teraz mam podłączone soundbar po hdmi a wzmacniacz po optyku ale nie ma szans tak wyregulować żeby nie było opóźnień.... Może jest jakaś przystawka gdzie hdmi arc można rozmnożyć ?  Założenie jest takie aby moje kolumny pracowały razem z soundbarem jako fronty. HDMI ARC z CEC się przydaje bo nie trzeba każdego urządzenia włączać osobno tylko pilotem od TV pyk i uruchamia się TV, soundbar i Naim 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, andrev80 napisał:

Czy da się w TV zdublować HDMI ARC ? Mam w TV tylko jedno HDMI eARC i z tego co widzę zawsze jest tylko jedno a chcę podłączyć jednocześnie soundbar JBL BAR 9.1 pracujący po eARC posiadajacy Dolby Atmos  oraz wzmacniacz stereo Naim Nova z HDMI Arc do którego są podłączone kolumny . Teraz mam podłączone soundbar po hdmi a wzmacniacz po optyku ale nie ma szans tak wyregulować żeby nie było opóźnień.... Może jest jakaś przystawka gdzie hdmi arc można rozmnożyć ?  Założenie jest takie aby moje kolumny pracowały razem z soundbarem jako fronty. HDMI ARC z CEC się przydaje bo nie trzeba każdego urządzenia włączać osobno tylko pilotem od TV pyk i uruchamia się TV, soundbar i Naim 

nie ukrywam, że o takiej kombinacji jeszcze nie słyszałem.

Najprościej byłoby wymienić tego soundbara na amplituner z dobrymi pre-out. I to Ci rozwiązuje problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2022 o 07:19, Butler napisał:

Pacjent to Denon X-4700H, odtwarzacz Zidoo Z9x. Robię wstępne próby mojego kina i przy okazji rodzinnie sobie usiedliśmy gdzie każdy przedstawił oczekiwania i jak zamierza korzystać z salki. Wyszło jednak jedno pytanie od mojego syna na które nie umiem mu odpowiedzieć.  Film w pełnej ścieżce Atmos, a to oznacza oryginalną wersję językową. Czy jest jakaś opcja by syn założył słuchawki bluetooth i przy wspólnym sensie mógł korzystać z innej ścieżki dźwiękowej np. lektor czy dubbing?

Wątpie. Źródło musiało by mieć takie opcję a raczej nie jest to realne.

10 godzin temu, andrev80 napisał:

Cześć

Szukałem wszędzie ale nie znalazłem odpowiedzi... Czy da się w TV zdublować HDMI ARC ? Mam w TV tylko jedno HDMI eARC i z tego co widzę zawsze jest tylko jedno a chcę podłączyć jednocześnie soundbar JBL BAR 9.1 pracujący po eARC posiadajacy Dolby Atmos  oraz wzmacniacz stereo Naim Nova z HDMI Arc do którego są podłączone kolumny . Teraz mam podłączone soundbar po hdmi a wzmacniacz po optyku ale nie ma szans tak wyregulować żeby nie było opóźnień.... Może jest jakaś przystawka gdzie hdmi arc można rozmnożyć ?  Założenie jest takie aby moje kolumny pracowały razem z soundbarem jako fronty. HDMI ARC z CEC się przydaje bo nie trzeba każdego urządzenia włączać osobno tylko pilotem od TV pyk i uruchamia się TV, soundbar i Naim 

Ten soundbar nie ma żadnego Atmosa. Ma głośniki skierowane do gory.

To wszystko. Jak kolega wyżej także polecam zmienić to

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 19.03.2022 o 10:12, bsikorsky napisał:

Czy żeby amplituner załączał się po włączeniu TV (i wyłączał) musi mieć ARC ?

 

Dnia 19.03.2022 o 10:46, mopato10 napisał:

Niby tak, chociaż wcześniej miałem Samsunga bez arc ale one mają anynet+ i działało. 

nie, ARC to Audio Return Channel. Aby sprzęt się wyłączał i można nim było sterować z pilota od TV wymagany jest HDMI-CEC.

Są amplitunery z HDMI-CEC bez ARC ale nie ma amplitunerów z ARC bez HDMI-CEC ponieważ ARC wymaga HDMI-CEC.

 

Przykładowy amplituner który ma obsługę HDMI-CEC bez obsługi ARC to Onkyo TX-SR607.

 

Anynet+ to jest właśnie HDMI-CEC, z jakiegoś powodu producenci zamiast napisać nazwę standardu wolą wymyślać swoje nazwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Szanowne Grono... nabyłem drogą kupna Cambridge Audio CXA81 (nie było upatrzonego roksana) i chcę podpiąć sprzęty po wejściach analogowych i chyba coś mnie ominęło, bo za pieruna nie mogę rozkminić tego gniazda analogowego niezrównoważonego A1 - co to znaczy niezrównoważone i co pod to gniazdo można podpiąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba o to chodzi, to zdaje się urok tłumaczenia instrukcji przez internet; myślałem że te gniazda służą do podpięcia amplitunera kina domowego, np. czyli np. podłączenie wyjścia pre out z amplitunera i odsłuch frontów kina domowego na wzmacniaczu... a może to po to jest, instrukcja "cicho sza" w tym temacie (sory ale piszę z pracy) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...