Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Wyglada na to, ze a1 moze podpiac przez xlr (balanced) albo przez rca (unbalanced) - i to bedzie jedno wejscie. Zeby bylo smieszniej, czesto w takich produktach tak naprawde to wejscie balanaced tez jest unbalanced - czyli nie robi tego co powinno. 

Tak czy siak, podepnij sobie co chcesz przez rca i tyle:) 

Przed chwilą, Tenfilip napisał:

Wyglada na to, ze a1 moze podpiac przez xlr (balanced) albo przez rca (unbalanced) - i to bedzie jedno wejscie. Zeby bylo smieszniej, czesto w takich produktach tak naprawde to wejscie balanaced tez jest unbalanced - czyli nie robi tego co powinno. 

Tak czy siak, podepnij sobie co chcesz przez rca i tyle - chocby i pre out z kina. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputera przesyłam audio do RME Adi-2 FS po USB, a z adiego do wzmacniacza kablem 2XLR/2RCA, czyli rozumiem że mogę podpiąć do tego niezbalansowego wejścia wzmacniacza Cambridge CXA 81 A1? na razie wpiąłem do A2 i jest pięknie... Drugie wyjście audio  z adiego 2RCA/2RCA idzie na amplituner. Dziękuję Panowie za wsparcie.

P.S Hurra jedziemy do Kataru!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, klips napisał:

Z komputera przesyłam audio do RME Adi-2 FS po USB, a z adiego do wzmacniacza kablem 2XLR/2RCA, czyli rozumiem że mogę podpiąć do tego niezbalansowego wejścia wzmacniacza Cambridge CXA 81 A1? na razie wpiąłem do A2 i jest pięknie... Drugie wyjście audio  z adiego 2RCA/2RCA idzie na amplituner. Dziękuję Panowie za wsparcie.

P.S Hurra jedziemy do Kataru!!!

Nie wiem o co chodzi z Katarem. 

Zalozylem, ze skoro pytasz w ogole o zlacze XLR, to nie masz takiego w DAC, ale widze ze blednie :) Podepnij sobie kablem 2xXLR ten DAC do tego wzmacniacza do zlacz XLR, a gniazda RCA A1 zostaw wolne - to najlepsze rozwiazanie, zapewne nie tylko zmniejszy Ci szumy, ale i poziom sygnalu. 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam amplituner Onkyo TX-NR709. Planuję zakup telewizora Oled LG 65C11. Wiem, że ten telewizor nie przepuszcza DTS i HD Master. Teraz posiadam Fire Sitck 4k Max , który mam wpięty w amplituner bezpośrednio. Chciałbym z niego korzystać również przy nowym telewizorze, Będę także na nim oglądał filmy przez aplikację PLEX. Słyszałem o takich urządzeniach jak matrix audio, które rozdzielają osobno obraz i dźwięk. Obraz po HDMI poszedł by do TV, a z drugiego hdmi dźwięk do amplitunera.

Podaję poglądowy link . Jeśli ktoś zna takie urządzenie i może jakieś polecić to byłoby super.

OREI eARC 4K 60Hz Audio Extractor

Feintech VAX01202

 

Najlepiej 4k i 120Hz ale z tymi będzie chyba ciężko. Ważne aby obsługiwał Dolby Vision, HDR. Dźwięk chciałbym aby był puszczany tylko po hdmi.

 

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podłączeniem wzmacniacza NAD Amp1 do LG OLED BX. Wydawało mi się, że jak podłączę wzmacniacz przez toslink to wszystko będzie działać - tu jednak powstał problem, kiedy oglądam film przez smart tv (Netflix, Apple TV itp) to dźwięk się ścina na ułamek sekundy co 2-3 sekundy co całkowicie uniemożliwia użytkowanie.

Jednak gdy film puszczę przez PS5 podłączone do TV i dźwięk przez optyk do wzmacniacza to wszystko wtedy działa. To samo z dekoderem Canal+, telewizja działa w pełni.

Da się to jakiś naprawić? Co może być przyczyną? Myślałem czy by nie zastosować jakiego extractora dźwięku z hdmi i dopiero wtedy optykiem do NADa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Szanowne Grono. Zakupiłem kabel Display Port-HDMI i podłączyłem PC (RTX 3050) z amplitunerem (sprawdziłęm również bezpośrednio do tv jest to samo). Wszysko hula jak należy, nawet wbrew temu co deklaruje producent przesyłane jest natywne 4K x 2K (3840x2160@60Hz), co wcale mnie nie dziwi ponieważ 10-letni kabel HDMI z przejściówką Display Port również dawał radę. Jedyny problem jaki zauważyłem to grzanie się wtyku HDMI, w związku z tym chciałbym zapytać czy to normalne i czy ktoś już spotkał się z takim zjawiskiem?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, klips napisał:

Witam Szanowne Grono. Zakupiłem kabel Display Port-HDMI i podłączyłem PC (RTX 3050) z amplitunerem (sprawdziłęm również bezpośrednio do tv jest to samo). Wszysko hula jak należy, nawet wbrew temu co deklaruje producent przesyłane jest natywne 4K x 2K (3840x2160@60Hz), co wcale mnie nie dziwi ponieważ 10-letni kabel HDMI z przejściówką Display Port również dawał radę. Jedyny problem jaki zauważyłem to grzanie się wtyku HDMI, w związku z tym chciałbym zapytać czy to normalne i czy ktoś już spotkał się z takim zjawiskiem?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Z obu stron sie tak grzeje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tenfilip napisał:

Z obu stron sie tak grzeje?

Witam Szanowne Grono. Zakupiłem kabel Display Port-HDMI i podłączyłem PC (RTX 3050) z amplitunerem (sprawdziłęm również bezpośrednio do tv jest to samo). Wszysko hula jak należy, nawet wbrew temu co deklaruje producent przesyłane jest natywne 4K x 2K (3840x2160@60Hz), co wcale mnie nie dziwi ponieważ 10-letni kabel HDMI z przejściówką Display Port również dawał radę. Jedyny problem jaki zauważyłem to grzanie się wtyku HDMI, w związku z tym chciałbym zapytać czy to normalne i czy ktoś już spotkał się z takim zjawiskiem?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

z jednej - grzeje się wtyk HDMI; kabel jest jednokiernkowy, tzn. display port output, hdmi input, i tak też jest podłączony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, dokupiłem właśnie pylon pearl sub do zestawu kolumn pylon pearl 25 + center + sat oraz amplitunera denon avr s 750. Czy mógłbym prosić o poradę, jaki kupić kabel aby połączyć suba do amplitunera(tak aby system kalibrować dźwięk z suba)? Załączam zdjęcia suba i amplitunera.

obecnie połączyłem rownolegle kolumny frontowe do suba, ale nie mogę  go skalibrować dobrze. Proszę o pomoc

C6843842-9EBD-4CC6-B9F0-8D8312D31BFE.jpeg

FEF782BD-B98C-43EB-8E79-376D1B3AEEAE.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jfryd napisał:

obecnie połączyłem rownolegle kolumny frontowe do suba, ale nie mogę  go skalibrować dobrze. Proszę o pomoc

czekaj, co?

Jak masz amplituner denon avr s 750 To kolumny podpinasz tylko do amplitunera a do subwoofera mają iść tylko dwa przewody jeden sygnałowy podpięty jak napisał @Butler a drugi zasilający. Żadnych innych przewodów tam nie podpinasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Problem z podłączeniem

3 urządzenia: dekoder canal+, amplituner Yamaha HTR 2071, tv Sony XH9505.

1. Amplituner podłączony przez HDMI arc do wejścia arc w TV.

2. Dekoder podłączony do amplitunera przez HDMI do wejścia IN.

Dźwięk działa tylko przy odtwarzaniu tv z dekodera. Przy próbie odtworzenia filmów z aplikacji wewnętrznych na tv typu Netflix, HBO i inne pojawia się info „błąd komunikacji z systemem audio” i przełącza na głośniki w tv.

Z moich ustaleń wynika, że problemem jest dekoder. Jak go odłącze od gniazda hdmi to wtedy wszystkie aplikacje na tv działają i dźwięk idzie przez amplituner. Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dłuższego już czasu zmagam się z zagwozdką "podłączeniową", którą nie wiem jak rozwiązać. Posiadam amplituner Yamaha RX-V485, telewizor i projektor. Do amplitunera w hdmi in jest podłączonych kilka rzeczy typu laptop, konsola, Amplituner posiada tylko jedno hdmi out (arc), i tam jest na codzień podłączony telewizor...i teraz mój problem polega na tym, że za każdym razem jak chcę obejrzeć jakiś film na projektorze, to muszę ten kabel hdmi od telewizora odpinać z tego złącza hdmi out (arc) i podpinać kabel od projektora...
Pytanie teraz jest takie, czy da radę to jakoś obejść, te każdorazowe odpinanie i podpinanie? Nie ukrywam, że nie jest to prosta "operacja" - dostęp do tylnego panelu mam kiepski, a i też boję się, że takie podpinanie/odpinanie może w pewnym momencie zepsuć złącze HDMI w amplitunerze....zastanawiałem się nad jakimś splitterem HDMI, ale nie wiem czy to zadziała, i czy w ogóle są takie pod HDMI OUT?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, err_or napisał:

boję się, że takie podpinanie/odpinanie może w pewnym momencie zepsuć złącze HDMI w amplitunerze....zastanawiałem się nad jakimś splitterem HDMI, ale nie wiem czy to zadziała, i czy w ogóle są takie pod HDMI OUT?

Hej,

Slusznie sie obawiasz, zwlaszcza jesli robisz to przy wlaczonym zasilaniu. 

Tak jak kolega napisal, sa switche HDMI, nawet z obsluga pilotem. Dziala to roznie, ale u mnie sie sprawdzalo bardzo dobrze kilka lat temu - tylko, ze moj byl zasilany aktywnie - tutaj chyba zeruje na pradzie z HDMI, wiec moze to dzialac roznie. Po prostu kup z opcja zwrotu i potestuj, jest duza szansa, ze zadziala swietnie. Ew. moze byc konieczne wylaczenie i wlaczenie urzadzenia zrodlowego/amplitunera, zeby sobie handshake HDMI powtorzyl, ale to zobaczysz w praniu. Tak czy siak lepsze to, niz ciulowe przepinanie kabli, wiec warto sprobowac. 

Swoja droga, przerabialem podobny temat z USB, i tam taki switch dziala srednio... wiec ciulowo przepinam kable :D:D


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...