Skocz do zawartości

Rozbudowa głośników 2.1 Creative


Recommended Posts

Witam. 
Posiadam zestaw głośników 2.1 Creative Inspire T3100, lecz ich obudowy są w opłakanym stanie. Mam też pustą kolumnę na 7 głośników. Chciałem cały ten zestaw przełożyć do tej pustej kolumny i dołożyć 4 głośniki (połączenie szeregowe) aby nie zaślepiać pozostałych otworów. Wszystkie głośniki są po 3W i 4ohm. Nie chce nic spalić ani uszkodzić. Znalazłem kilka informacji w necie o połączeniu ale dokładanie głośników to chyba nie to samo.  Czy jest możliwe takie połączenie? Jestem laikiem w tych sprawach. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dyskusyjny pozostanie fakt jak to będzie grało razem, to głośnik basowy powinien pracować w osobnej objętości niż pozostałe głośniki. O ile połączenie szeregowe nic nie spali to sprawi ze głośniki będą grały dużo ciszej w takim połączeniu. około 3 razy ciszej przy takim samym ustawieniu potencjometru. Większy sens miało by dołożenie jeszcze 2 głośników. Wtedy można połączyć po 2 szeregowo i po 2 takie zestawy równolegle. Wtedy obciążenie będzie tą sama impedancją. Takie połączenie sprawi ze małe głośniki będą grały głośniej. Głośniki wysokotonowe o ile nie są atrapami muszą być łączone osobno. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak chyba anie jest najoptymalniej. Ale jeśli jesteś zadowolony to chyba to chyba może tak być :) .

Teraz masz po 12 ohm na kanał zamiast po 4 .

Jakbyś połaczył po 2 równolegle razem w każdym kanale te dodatkowe z tymi starymi szeregowo, to dało by 6 ohm w każdym kanale.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...