Skocz do zawartości

Amplituner KD + Subwoofer do 10 000 zł


Adam Kielb

Recommended Posts

Cześć

Od jakiegoś czasu obserwuje forum i postanowiłem się zarejestrować ponieważ potrzebuję porady w zakupie Amplitunera i Subwoofera do zestawu kolumn Monitor Audio silver 5.0 które udało mi się sprowadzić z Anglii na wyprzedaży starego modelu za ok 6 tys. zł (był to świadomy wybór po odsłuchach).

Sprawa byłaby prostsza gdybym miało to wszystko służyć jedynie do oglądania filmów z projektora (80% czasu), jednak chciałbym się bardziej skupić na tych 20% czasu jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki bo tu bardziej oczekuję jakości niż przy odtwarzaniu filmów. Skok jakościowy będzie ogromny, do tej pory korzystałem jedynie z plastikowego zestawu komputerowego 2.1 Logitecha (wyższa seria, modelu nie pamiętam).

Pokój 4 m x 5m x 2,5m wysokości. Głośniki frontowe będą ustawione w trójkącie równobocznym 3m od siebie na dłuższej ścianie. Centralny jakieś 60 cm nad ziemią w szafce RTV. Tylne dipole powieszone na ścianie.

Muzyka popularna, trochę rocka.

Więc proszę o propozycje bardziej nastawionego na muzykę amplitunera i subwoofera do 10 tys. zł, tak żeby dawało to też radę w filmach (taki złoty środek). Sprzęt chcę kupić w Polsce ze względu na łatwiejszą realizację ewentualnej naprawy gwarancyjnej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy tym budżecie dostanę nowy, ewentualnie demo z pełną gwarancją, który mnie zadowoli. Więc przy tym pozostańmy, nie miałbym nic przeciwko używanym kolumnom ale zakupiłem nowe w dobrej cenie.

 

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Moim zdaniem warto takie pieniądze wydać na Yamahe MUSICCAST RX-A1070 + REL T9

Dzięki za propozycję, czekam na inne. Jeśli już miałby być to REL, to czasem nie lepszy jest chyba pozycjonowany półkę wyżej i w podobnej cenie REL S2. Taka sama wielkość membran (głośników), przy 20 % mniejszej mocy.  Co do amplitunera Dolby Atmos itp systemy z dodatkowymi głośnikami przy suficie nie jest koniecznością. Jedynie chciałbym port USB do plików muzycznycznych.

Jeśli chodzi o amplituner Yamahy to czym się różni model A1070 od A1060 który można dostać prawie 1500zł taniej, bo na szybko na papierze wygląda tak sama. (chyba, że to podatek od nowości jak przy nowej generacji MA silver które nie są dwa razy lepsze a mają dwa razy wyższą cenę)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chwilka. Które Silvery? Doradzać, nie widząc, czy to model 6, 8 czy 10. A grają różnie. Do 6 wystarczy ci niższy model amplitunera, już taki Onkyo 820 i większy sub t9 czy velodyne eqmax12 czy 15. Z kolei jeśli masz 10 to, zastosowałbym Marantza sr5012 plus zewnętrzny wzmacniacz, który pasuje pod silver 10, jak nad356, xindak 06, atoll 100. I wtedy mniejszy subwoofer. Dobieranie na palę, na cenę amplitunera i subwoofera, który mieści się w cenie to szkoda takiej kasyn tak można robić przy 3000 zł. U nas masz możliwość pożyczenia sprzętu do czego znacznie zachęcam, aby nie wtopić.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to posiadam zestaw Silver 6, silver center, silver fx. Zastanawia mnie dlaczego jest polecany REL T9 a nie S2.  Nie brałem silverów 8 i 10 z tego względu że w dwóch salonach odradzono mi ze względu na wielkość pokoju. Cenę podałem do 10 tys. zł więc moze to byc równie dobrze i dużo mniej. Z subwooferów do tej pory miałem do czynienia z Rel-em T5 i wg mnie świetnie sie spisywał w muzyce, jeśli chodzi o filmy to nie wiem oraz MA Silver W12, tu była porażka w muzyce i w kinie nie najlepiej, ale ewidentnie pokój odsłuchowy nie był dobrze dostosowany oraz był zbyt mały ok 14m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REL T9  jest zwykle sporo tańszym  subwooferem od S2 i zapewne S2 będzie nieco lepszy. Tego nie wiem. Faktycznie chyba nie warto dopłacać do Yamahy A1070 skoro A1060 jest tańszy. Z tego co widzę to różnica ta to około 1 tys zł, czyli mniej więcej tyle co pomiędzy S2 i T9 dlatego może właśnie lepiej kupić trochę lepszy subwoofer z starszym modelem amplitunera. Pewne warto by było podłączyć na kanały frontowe coś bardziej wyrafinowanego. Użył bym do tego celu raczej jakichś dobrych końcówek mocy ( najlepiej z rynku wtórnego ) niż wzmacniacz stereo. Zostawił bym to jednak na później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już. Miałem rację. A więc potężny amplituner po prostu nie jest Ci potrzebny. Zastosowałbym najtańszy z Pre out. Początkowo 820 od Onkyo była by ok lub Marantz SR5012. Jako sub - zastanów się nad Velodyne. Są deczko mniej popularne od RELa, a naprawdę dobre. No i najważniejsze - sprawdź to w domu przed zakupem.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 o 18:07, Adam Kielb napisał:

Jeśli chodzi o amplituner Yamahy to czym się różni model A1070 od A1060 który można dostać prawie 1500zł taniej, bo na szybko na papierze wygląda tak sama. (chyba, że to podatek od nowości jak przy nowej generacji MA silver które nie są dwa razy lepsze a mają dwa razy wyższą cenę)

 

Ekspertem nie jestem, ale z tego co się zdążyłem zorientować, to 1070 ma jakiś nowy układ ramy, i chyba inny procesor dźwięku (ESS SABRE a 1060 BURBROWN)  Ale zaznaczam że nie jestem ekspertem i mogę się mylić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2018 o 18:31, S4Home napisał:

No i już. Miałem rację. A więc potężny amplituner po prostu nie jest Ci potrzebny. Zastosowałbym najtańszy z Pre out. Początkowo 820 od Onkyo była by ok lub Marantz SR5012. Jako sub - zastanów się nad Velodyne. Są deczko mniej popularne od RELa, a naprawdę dobre. No i najważniejsze - sprawdź to w domu przed zakupem.

Piotrek

Czyli z tego co rozumiem mógłbym później dokupić wzmacniacz stereo do amplitunera. Taki wzmacniacz musi posiadać pre out jak amplituner żeby je razem połączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To znowu ja. Po dłuższej przerwie nasunęło mi się kilka pytań dotyczących łączenia amplitunera KD (Pre-out) z wzmacniaczem (main in):

Po podłączeniu obu urządzeń, jak wygląda sprawa regulacji głośności. Wystarczy tu tylko pilot od Amplitunera KD żeby sterować głośnością obu urządzeń. Jeśli tak to potrzebne jest wcześniejsze ustawianie urządzeń na tym samym poziomie głośności przed połączeniem?

Muzyki słucham w 95% czasu z Tidala, dobrze rozumiem że amplituner będzie służył jako odtwarzacz sieciowy przy odsłuchu stereo?

Jak ma się w przypadku odsłuchu muzyki "jakość" złącza pre-out w ampli przy przesyle z Tidala do wzmacniacza (wybór prawdopodobnie będzie między Maranz'em SR 5012 a Onkyo 810/820)?

Ile prądu pobiera taki amplituner przy słuchaniu muzyki tylko z wzmacniacza (wtedy służy tylko jako przesył sygnału). Bliżej tu 50, 100 czy 150 W?

Dnia 25.01.2018 o 08:24, S4Home napisał:

Dokładnie. Pre out musi posiadać amplituner ale zarówno Onkyo 820 jak i Marantz sr5012 go mają. Później wzmacniacz może, było by łatwiej, mieć wejście main in. Czyli takie od razu na końcówkę mocy. Ale nie musi.

A zagra to jak ci mówię jak amplituner z poziomu high endu. 

Piotrek

Jeśli wzmacniacz nie ma wejścia main-in to jakie inne może posiadać żeby połączyć go z amplitunerem i jakie wiążą się z tym niedogodności (pomoże mi to rozszerzyć liczbę wzmacniaczy do ewentualnego przesłuchania)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa regulacji dostosowania głośności powinna wyglądać tak samo jak dostosowanie głośności kolumn o różnej skuteczności. W większości amplitunerów kd załatwi to kalibracja z mikrofonem. Przeciętny amplituner kd zwykle pobiera kilkadziesiąt watów gdy jest włączony i nie gra. Sporo tu zależy od tego jak został zaprojektowany. Do podłączenia pod pre-out najlepiej jest użyć końcówki mocy. Podłączenie pod wejście liniowe wzmacniacza stereo ( zintegrowanego ) sprawia ze sygnał wędruje przez jego przedwzmacniacz ( niepotrzebnie ) z potencjometrem. Konieczne wtedy jest oznaczenie jak ma być ustawiony poziom głośności, bo w przeciwnym razie musiałbyś za każdym razem do oglądania filmu kalibrować poziom głośności. Dlatego właśnie podłącza się sygnał z pre-out amplitunera do końcówek mocy samodzielnych lub w wzmacniaczach zintegrowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Do podłączenia pod pre-out najlepiej jest użyć końcówki mocy. Podłączenie pod wejście liniowe wzmacniacza stereo ( zintegrowanego ) sprawia ze sygnał wędruje przez jego przedwzmacniacz ( niepotrzebnie ) z potencjometrem. Konieczne wtedy jest oznaczenie jak ma być ustawiony poziom głośności, bo w przeciwnym razie musiałbyś za każdym razem do oglądania filmu kalibrować poziom głośności. Dlatego właśnie podłącza się sygnał z pre-out amplitunera do końcówek mocy samodzielnych lub w wzmacniaczach zintegrowanych.

Zgadzam się z pierwszym zdaniem, o ile nie przyjdzie Ci kiedyś do głowy chęć podłączenia CD czy gramofonu. Pre nawet w najwyższych modelach amp. KD jest mierne w stereo. Podłączenie wzmacniacza zintegrowanego bez przełącznika na końcówkę jest kłopotliwe ( kalibracja KD gdy volume pre wzmacniacza na 12-tej) bo trzeba pamiętać przy zmianie wyboru źródeł stereofonicznych analogowych by ściszyć wzmacniacz. Jeżeli chodzi o zmianę jakości dźwięku, gdy sygnał przechodzi dodatkowo przez przedwzmacniacz to tym bym się nie martwił. Ja z racji wygody domowników zastosowałem switch rca i po prostu rozdzieliłem oba systemy.

Moim skromnym zdaniem popartym własnymi doświadczeniami zakupu samej końcówki mocy nie polecam , ponieważ nie wiele ona zmienia w przypadku stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wepnie się do Main IN to nie stosuje się regulacji we wzmaku. Jeśli wepnie się do innego wejscia typu Aux1 to wtedy sterowanie jest tu i tu.

Są wzmaki zintegrowane które mają wyjątkowo dobre końcówki stereo. Np NAD 356BEE czy NAD 375. Omijając mu PRE dostajemy na prawdę świetna końcówkę.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...