Skocz do zawartości

Słuchawki do 800-1000zł


Recommended Posts

Panowie zwracam się z prośbą o pomoc z wyborze słuchawek... totalnie się na tym nie znam.
W internecie jest pełno rankingów, pełno różnych opinii ale mam wrażenie, że nie trafiłem na model słuchawek dla siebie.. nic mi nie pasuje.. 
Bardzo lubię krystalicznie czysty dźwięk, nienawidzę dziadostwa - do tego od początku stycznia sąsiad robi remont a mi łeb pęka - miło byłoby założyć jakieś cudeńko na uszy i oddać się muzyce.

Do rzeczy..
fajnie byłoby jakby słuchawki były bezprzewodowe ALE zdaje sobie sprawę z tego, że takie są gorsze od tych przewodowych pod względem jakości dźwięku (chyba, że już technologia jest tak wypasiona, że to bez znaczenia ale nie sądzę) więc w sumie to mi rybka.


Cena: do 800-1000zł byłoby OK ale jeśli naprawdę warto dołożyć to dołożę.


Byłoby FANTASTYCZNIE, jakbym nie słyszał jak sąsiad wali młotem, więc słuchawki nauszne, które wyciszyłyby wszystko wokół byłyby świetne.

 

Rodzaj muzyki.. hmmm... słucham wszystkiego, naprawdę.. od muzyki w VOX FM, po Klasyczny Rock - po drodze też Bożenka od chłopaków BFF czy tam Jagiełło.

 

Lubię czyściutki bas.

Panowie... da się coś wymyślić? 
Dziękuję bardzo z góry za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skończy i pewnie nie warto.. Może w takim razie coś co zniwelowałyby hałas wokół w jakimś stopniu? Chodzi mi po prostu o to, żebym mógł posłuchać tylko muzyki a nie muzyki i trzaskających drzwi czy chrapania mojej dziewczyny. Może przesadzam i nie potrzebuję jakichś wypasionych z aktywną redukcją szumów bo w sklepie założyłem parę modeli i większość z nich była dla mnie zadowalająca.. nie słyszałem sprzedawcy starającego się mnie do nich przekonać.

Sennheiser Momentum mi się podobają, może warto się nad nimi zastanowić?

Edytowano przez Patryk Bińczal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam Momentum 2 over ear i mogę je polecić. Wykonane są rewelacyjnie. Ale czy dźwięk Cię zadowoli. Nie nazwałbym ich krystalicznymi. "Czyściutki bas" to może też nie pierwsze słowo, które przychodzi na myśl. Bas jest "rozsądny", ale raczej miękki niż punktowy. Jeśli pragniesz relaksu, to są to słuchawki dla Ciebie. Jeśli jakiś specjalnych emocji, precyzji i detaliczności, to chyba mniej się do tego nadają.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy aktywnej redukcji hałasu działają w miarę efektywnie w zakresie niskich częstotliwości. Dlatego niema co liczyć że odizolują nas w magiczny sposób od wszelkich dźwięków. W takich sytuacjach jak remont u sąsiada najlepiej sprawdzają się słuchawki dokanałowe o budowie zamkniętej. Do tego dobrze aby zajmowały sporą cześć małżowiny ucha. Największy wpływ mają jednak czynniki takie jak głośno słuchamy. Nie można oczekiwać że nawet w najlepiej izolujących słuchawkach posłuchamy sobie cicho muzyki, kiedy otacza nas chałas.  A słuchawki do użytku na codzień należy dobrać tak aby podobał się nam ich dźwięk i wygląd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków może się to okazać katastrofą. Jednak bywają słuchawki specjalnie konstruowane do takich celów , czyli do współpracy z telefonem itp. lub zdarzają się rzadkie przypadki tego typu że mogą zagrać dobrze w takich sytuacjache. Na ogół dobór odpowiedniego sprzętu może sprawę poprawić. Ja bym do tego celu wybrał AKG K550 . W dwóch wcześniejszych edycjach miały tą wadę ze ich kabel był zamocowany na stałe. W wersji Mk III wreszcie zdecydowano się na odłączany kabel. W takiej sytuacji można myśleć o łatwej wymianie przewodu na taki o odpowiedniej długości i lub z mikrofonem do rozmów.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni nie wykorzystasz ich potencjału podpinając pod telefon czy laptop. A wzmacniacz słuchawkowy zapewnia nie tylko lepszą jakość, ale i wyższą moc (łatwiej napędzi trudne słuchawki  - tj. o wysokiej impedancji).

Jest jeszcze jedna sprawa - słuchawki mają różną impedancję. Zazwyczaj (ale nie zawsze - bo są wyjątki) słuchawki z wyższej półki mają wyższą impedancję - ale są też identyczne modele dostępne z kilkoma różnymi impedancjami (dwoma czy trzema do wyboru).

Im wyższa impedancja, tym więcej mocy potrzeba dać słuchawkom by był wymagany przez słuchacza poziom głośności. Czyli słuchawki z małą impedancją podłączone do konkretnego źródła dźwięku (np. telefonu) będą grały głośniej niż modele z wyższą impedancją podłączone do tego samego telefonu.

Wzmacniacz słuchawkowy nie musi być bardzo drogi (bo są za pare tysięcy, również połączone z przetwornikiem DAC jak np. Marantz HD-DAC1 czy Audiolab M-DAC) - za kilkaset złotych kupisz dobre modele (używane za 200-300zł). Warto rozejrzeć się za udanymi konstrukcjami DIY robionymi przez Piotrek608 (warto skorzystać z wyszukiwarki i poczytać na ten temat).

Poniżej testy dwóch tych przetworników DAC ze wzmacniaczami słuchawkowymi (ale traktuj to jako ciekawostkę, bo cena sporo przekracza założony budżet - po prostu to ilustracja tematu "wzmacniacz słuchawkowy").
https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1306-marantz-hd-dac1
https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1265-audiolab-m-dac
 

Pozdrawiam
PS. To tak w uproszczeniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że będziesz z nich zadowolony. Przygotuj się na to że ten wyroby tego producenta są znane z tego że potrzebują trochę więcej czasu aż zaczną grac tak jak powinny. Żeby było śmieszniej ich dział reklamy lubi przekonywać że ich wyroby nie wymagają wygrzewania :) .

Daj znać jakie masz wrażenia z ich użytkowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaweczki już u mnie od paru godzin:D z mojego punktu widzenia (nie jestem jakimś audiofilem 10/10 ale bardzo lubię dźwięk dobrej jakości) są bardzo bardzo w porządku, nie żałuję :) basik delikatny ale wszystko czyściutko. Zaje)bisty sprzęt, dziękuję bardzo :D

a jak za jakiś czas mają zagrać jeszcze lepiej to już wgl kosmos 

 

Edytowano przez Patryk Bińczal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pograją jeszcze ze 20 godzin, basu powinno być więcej. Do tego przynajmniej ich poprzednie wersje miały taką właściwość że przy mocniejszej amplifikacji zwykle grały bardziej basowo, za to zasilane ze słabych wyjść bardziej detalicznie. Gratuluje zakupu słuchawek z dużą klasą.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling M1 byłby tu bardzo fajnym rozwiązaniem. To jest DAP czyli odtwarzacz plików HD i również takich jak mp3. Do tego mozna go używać jako DAC/AMP czyli wzmacniacz słuchawkowy do komputera lub telefonu z wbudowanym DAC-iem.  Na dodatek ma bluetooth (dwukierunkowe). Możliwości ma jeszcze więcej. Do tego co najważniejsze dobry dźwięk w swojej cenie z dobrą kontrolą basu. Producent to Chiński wytwórca wykonujący urządzenia dla niektórych marek hi-end. Jeszcze z ciekawości zapytam, którą wersję K550 kupiłeś ?

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przenośny wzmacniacz słuchawkowy do 500zł to bardzo polecam Audioquest DragonFly Black https://sklep.rms.pl/audioquest-dragonfly-black-przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac-usb-ze-wzmacniaczem-sluchawkowym , gra bardzo neutralnie i przestrzennie, a do tego w odróżnieniu od większości mobilnych urządzeń tego typu nie wymaga ładowania. 

Warto też zastanowić się nad czymś odrobinę droższym, na przykład NuPrime uDSD https://sklep.rms.pl/nuprime-udsd-u-dsd-biurkowy-przetwornik-dac-usb-384-dsd256-ze-wzmacniaczem-sluchawkowym-i-wyjsciem-liniowym?campaign-id=10 posiada przetwornik Sabre, ma dedykowany sterownik od producenta, co wpływa na poprawę jakości brzmienia, a przy tym w dalszym ciągu zachowuje niewielkie rozmiary (2,3 x 5,7 x 10.1cm)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...




Wzmacniacz słuchawkowy nie musi być bardzo drogi (bo są za pare tysięcy, również połączone z przetwornikiem DAC jak np. Marantz HD-DAC1 czy Audiolab M-DAC) - za kilkaset złotych kupisz dobre modele (używane za 200-300zł). Warto rozejrzeć się za udanymi konstrukcjami DIY robionymi przez Piotrek608 (warto skorzystać z wyszukiwarki i poczytać na ten temat).




Witam,
Również polecam wzmacniacz od Piotrek608.
Osobiście mam słuchawki HD449 i z telefonem (dezzer) grają zadowalająco, to po podłączeniu wzmacniacza grają wystrzałowo.
Różnica jest bardzo duża.

Na dniach pobawię się jeszcze w wymianę kabli na lepsze i zobaczę o ile jakość się poprawi.

W tym półroczu planuję zrobić przesiadkę na HD 650.

Robiłem odsłuch u siebie na owym wzmacniaczu i jak dla mnie wymiatają.

Niestety nie miałem okazji posłuchać innych marek w tej cenie.

Jeśli ktoś ma porównanie do innych modeli w tej cenie to proszę o spostrzeżenia.

Miłego weekendu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję mk1 tych słuchawek :)

Jeśli chciałbyś wyciągnąć max z basu tych słuchawek to warto zadbać o ich ułożenie na głowie, tak żeby pady szczelnie przylegały do głowy. Osobiście polecam też mały mod z padami od shure 1540 (ale to pewnie po upływie gwarancji) jeszcze poprawiaja bas i lekko wygładzają wysokie tony. 

odnośnie przenośnych DACów: z tymi akg wolę brzmienie dragonfly red od black. Tak czy inaczej, z telefonami też dają radę, jak juz wcześniej pisano. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...