Skocz do zawartości

Słuchawki bluetooth polaczone kablem z zewnetrzna karta dzwiekowa


Recommended Posts

Wtram Wszystkich !

Postanowilem zalozyc temat, poniewaz w internecie nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie.
Posiadam zewnetrzna karte dzwiekowa Sound Blaster X7 i chcialbym kupic sluchawki bluetooth np. SONY WH-1000XM2 - 1650zl , BOSE QUIETCOMFORT 35 QC35 -1470zl ,  DENON AH-GC20- 1000zl .
Kolega ktory troche zna sie na audio powiedzial mi ze mija sie to z celem, poniewaz sluchawki bluetooth maja wlasna karte dzwiekowa i sygnal ktory dostana przez kabel z zewnetrznej karty dzwiekowej i tak bedzie przetworzony przez karte dzwiekowa w sluchawkach. Sprzedawcy w sklepie Denon nie bylii w stanie jednoznacznie odpowiedziec mi na to pytaine.

Zastanawia mnie czy po podlaczeniu zewnetrznej karty dzwiekowej za posrednictwem kabla, karta w sluchawkach nie przelacza sie w jakis tryb pasywny i nie przetwarza juz dzwieku ktory do nich wpada i odtwarza w sluchawce dzwiek z zewnetrznej karty dzwiekowej.

Czy ktos ma doswiadczenie z wymienionymi przeze mnie sluchawkami Bluetooth i byl w stanie mi pomoc ?  i wyjasnic jak to wyglada w praktyce ?

Dodam ze moim glownym celem jest jak najlepsza jakosc dzwieku w sluchawkach i wykozystanie potencjalu zewnetrznej karty dzwiekowej. Czyli byly by stacjonarne w domu. Pomysl z bluetooth wynika z tego, ze moglbym w nich chodzic po mieszkaniu (np do kuchni, robic w nich trening) dodatkowo zabieral bym je do biura i pracowal w nich.

Modele bez bluetooth, ktore bralem pod uwage to :
DENON AH-MM400 - 1300 zl
AUDIO-TECHNICA ATH-M50X - 580 zl
BOSE QUIETCOMFORT QC25 - 845 zl

Jezeli ktos poleca lub nie poleca ktores z wymienionych sluchawek bo maja jakies znaczace wady to bardzo prosze o komentarze. Oczywiscie jestem otwarty na propozycje innych ciewaych modeli do okolo 2000 zl

Dziekuje i Pozdrawiam :)

Edytowano przez kret0szczur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację. Słuchawki bluetooth możesz podłączyć bezprzewodowo nawet do urządzenia bez układu dźwiękowego jeśli posiada komunikacje bezprzewodową bluetooth. Być może oprogramowanie Sound Blaster X7 może ingerować w efekty dźwiękowe, o ile daje możliwość podłączenia słuchawek. Producent z tego co widzę pisze o tym ze można do niego przesyłać bezprzewodowo muzykę z komputerów lub telefonów. Jednak o ile jest to możliwe lepiej to zrobić przewodowo. Same słuchawki bezprzewodowo lepiej jest łączyć z komputerem lub telefonem. W przypadku dobrych słuchawek również połączenie przewodowe powinno dać lepszy dźwięk. Bluetooth daje za to większą swobodę.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...