Skocz do zawartości

amplituner + głośniki max 4tys 5.1


sword88

Recommended Posts

Witam, chciałbym złożyć zestaw kina domowego do pokoju o powieszchni około 15m2, w 90% do oglądania filmów, w rachubę wchodzi tylko sprzęt nowy, dwie kolumny frontowe, chciałbym żeby były względnie cienkie tak żeby nie zagracały mi pokoju, na tył mam już poprawadzone kable w ścianach, nie jestem audiofilem, myślałem nad yamaha v483 + jakieś głośniki, pod względem wyglądu miałem na oku yamaha NS-PA 40 ale ponoć badziew(w tym kierunku stylistycznym chciałbym iść) , proszę doradźcie coś. Podłączone to będzie do tv 55 philips FHD i xbox one s, fajnie jakby ampli miał wifi, spotify i bluetooth. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno odradzam głośniki NS-PA40 jeśli zależy Ci na jakości dźwięku. Znacznie lepszą opcją będzie wybór dobrego amplitunera i klasyczne kolumny, które ewentualnie w przyszłości rozbudujesz o subwoofer. Oczywiście bez subwoofera efekty kinowe nie będą robiły takiego wrażenia, jednak w zadanym budżecie jeśli zależy Ci na dobrym, nowoczesnym amplitunerze i porządnych kolumnach, subwoofer się nie zmieści.

Zacznę od kolumn - spójrz proszę na zestaw Jamo S 807 HCS. To bardzo ładny, nowoczesny system, który sprawdzi się tak w kinie domowym, jak i podczas odsłuchów muzyki. To uniwersalne brzmieniowo kolumny, dodatkowo bardzo ładne i wąskie. Moja propozycja to zestaw Yamaha RX-V483 / Jamo S 807 HCS. Nowoczesny i bogato wyposażony amplituner Yamaha świetnie sprawdzi się w połączeniu z Jamo. Druga opcja jest minimalnie droższa, jednak zawiera amplituner, który posiada system Dolby Atmos. Spójrz proszę na Onkyo TX-NR676 / Jamo S 807 HCS. W przyszłości zawsze możesz dokupić sobie głośniki Jamo S 8 ATM, które rozbudują system do Dolby Atmos, efekty przestrzenne są wtedy nieporównywalnie lepsze.

Kwestia subwoofera - tak jak wspomniałem wcześniej, możesz subwoofer dokupić w przyszłości, natomiast taka droga zapewni Ci zakup systemu bardzo dobrego klasowo, którego nie będziesz musiał zmieniać, unowocześniaj przez wiele lat. Jeśli zależy Ci na dobrym, niskim, wysokiej klasy basie, spójrz na dedykowany subwoofer Jamo S 810 SUB.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem w takim pomieszczeniu powinieneś iść w system mini. Już tłumaczę. 

Yamaha 483 tak. Dobry wybór optymalnie wyceniony.

Do tego komplet mini kolumienek magnat cinemotion 510 lub któreś z produktów canton movie. Taki system na pewno w pełni sprosta oczekiwaniom kinowym. Jeśli, chciałbyś na tym posłuchać co jakiś czas muzyki to polecam heco 200 na front, 200f na tył i centralny. Wiadomo do kompletu sub. Płaskie kolumny z tyłu nie będą przeszkadzać a głębokie monitory na przód pomogą ci w podstawowym odbiorze audio. Chyba że mają to być kolumny podłogowe. Wówczas jamo jest dobrym rozwiązaniem. Ale grają sztywno i bez basu. Więc polecam wziąć najmniejsze podłogowe a wspomóc je lepszym subem. Na pewno nie tym od kompletu. 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mogłyby być podłogowe, akurat by poszły obok ścian szafki rtv, pokazałem propozycję kobiecie i skłaniałaby się za tymi Jamo, z chęcią bym przyszedł na odsłuch ale lokalizacja mi na to nie pozwala(Słupsk), większej filozofii chyba nie ma przy złożeniu zestawu w domu? Czy trzeba dostrajać itp? Jak wyglądałaby oferta cenowa yamaha + jamo bez suba. Czy może coś jeszcze godnego polecenia? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę podłączenie takiego zestawu w domu jest proste, zresztą zawsze służymy pomocą. Po ustawieniu kolumn i sprzętu przeprowadzana jest automatyczna kalibracja, system sprawdza ustawienie kolumn, ich parametry itp. i konfiguruje amplituner w taki sposób, aby w danej konfiguracji zagrał najlepiej.

Zestaw taki jest u nas dostępny pod linkiem, jest to zestaw promocyjny z wyraźnie obniżoną ceną, natomiast dla forumowicza możemy dołożyć w prezencie dobry kabel głośnikowy do kolumn przednich o długości 6.0m w sumie (2x3.0m).

W podobnym budżecie będzie trudno znaleźć coś ciekawszego, moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Poza świetną jakością dźwięku, otrzymujemy bardzo ładne kolumny, dodatkowo w przyszłości możemy zestaw rozbudować o subwoofer i głośniki Dolby Atmos.

Proszę przemyśleć propozycje, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...