Skocz do zawartości

Tonsil Fenix Wymieniać wysokotonowy, czy pozostać przy oryginale?


Recommended Posts

Witam,

Posiadam zestaw kolumn do kina domowego Tonsil Fenix (fronty to wersja z bass-reflexem i 2 głośnikami wysokotonowym, 100W 8Ohm) napędzany przez Onkyo TX-NR676E , jednak w jednej kolumnie frontowej głośnik wysokotonowy czasem zacharczy, a w jednej kolumnie efektowej nie gra już wcale. Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie jak przełożę działający głośnik z kolumny frontowej do efektowej a nowe głośniki zamontuje we frontach, dla zachowania zasady, że głośniki wymienia się parami. Przeglądając jednak internet natknąłem się na informację, że głośnik 10W GDWK 8/10/1 (w moim wypadku 8/10/2, ale to tylko różnica w kolorze) jest zbyt słaby do tych kolumn przez co często ulega uszkodzeniu i rozsądnie jest go wymienić na GDWK 8/50 lub GDWK 8/50/5. Z jednej strony coś w tym może być, z drugiej najwięcej mocy pobiera i tak głośnik niskotonowy, ale moc nie jest istotna. Moje pytanie jest inne, czy wymieniając GDWK 8/10/2 na GDWK 8/50 bez kopania w zwrotnicach uzyskam jakąkolwiek poprawę w dźwięku, czy wręcz przeciwnie pogorszę brzmienie w zamian za to, że nie będę musiał znowu wymieniać gwizdków za kolejne 10 lat? Jeśli jednak wymiana faktycznie jest sensowna, wybrać wersję z pojedynczym (GDWK 8/50) czy podwójnym (GDWK 8/50/5) magnesem? 

Czyli w maksymalnym skrócie w Tonsil Fenix oryginalne GDWK 8/10/2 wymienić na to samo co jest obcenie, czy na GDWK 8/50 lub 8/50/5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...