Skocz do zawartości

Amplituner stereo do 2000 PLN


Poganin

Recommended Posts

Uszanowanie kolegom.

Kupiłem ostatnio używany amplituner Onkyo TX-SR501E, podłączyłem go do kolumn stereo ELAC DEBUT B5. Zestaw gra ślicznie, jak podbiję bas na +4 dB i treble na +6 dB to gra dla mnie wprost idealnie. Niestety pomimo jakości dźwięku ten amplituner ma dla mnie jedną gigantyczną wadę, która całkowicie psuje mi przyjemność ze słuchania - za każdym razem jak zanika dźwięk dochodzący do urządzenia (koniec piosenki, zapauzowanie filmu, cichy ekran ładowania w grze), to z głośników dochodzi ciche pyknięcie. Udało mi się zdiagnozować, że dzieje się tak, kiedy komputer/PS4 mam do amplitunera podpięte po kablu optycznym. Serwis ONKYO potwierdził, że taki urok tego urządzenia i nic się z tym nie da zrobić. Jak podepnę komputer po kablu analogowym, to problem znika, ale mam wrażenie, że dźwięk traci trochę na krystaliczności. Niestety nie ma możliwości podpięcia urządzeń po HDMI, bo ten amplituner ich po prostu nie ma.

Tak więc zastanawiam się nad zakupem jakiegoś nowego urządzenia - amplitunera albo wzmacniacza. Najlepiej w wersji slim, żebym mógł wstawić na komodę pod biurko (18 cm miejsca w pionie). Przyglądam się Pioneer SX-S30DAB, ale może koledzy z forum wypowiedzieliby się w temacie tego amplitunera, albo zaproponowali coś podobnego do 2000 złotych. W kwestii jakości dźwięku to wolałbym, żeby grał naturalnie i żebym mógł sobie sam dopasować korektorem barwę. Ten Pioneer ma kilka złącz i wyjście HDMI, więc mógłbym podpiąć do niego również komputer i cały sygnał przez niego puścić (można tak zrobić, prawda?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie musi być urządzenie w obudowie slim, pozostają dwa produkty - Pioneer SX-S30DAB oraz bezpośredni konkurent i urządzenie tak naprawdę bliźniacze Onkyo TX-L20D. Pod względem wyposażenia to urządzenia, które w 100% powinno Cię usatysfakcjonować. Brzmieniowo na pewno lepiej zagra klasyczny amplituner typu Pioneer SX-N30AE, natomiast pod względem wyposażenia będzie to wiązało się z dużą ilością kompromisów, szczególnie w kwestii braku złącz HDMI, jedynym klasycznym „dużym” amplitunerem stereofonicznym stereo ze złączami HDMI jest Onkyo TX-8270

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa slim jest preferowana, ponieważ nie mam za wiele miejsca. Nie chcę, żeby urządzenie mi się przegrzewało z racji niedostatecznej wentylacji. Przy tym Onkyo, którego używam teraz, mam może 3-4 cm odległości od blatu biurka i czuję czasami ciepło na jego górnej powierzchni. Czy amplitunery slim grają stanowczo gorzej od modeli pełnowymiarowych? Bo jeżeli tak, to może warto pójść w inną stronę, zrezygnować z HDMI i zamiast amplitunera wybrać może raczej wzmacniacz stereofoniczny z paroma wejściami cyfrowymi (np. USB i optical i mieć nadzieję, że nic mi nie będzie pykać przy zaniku dźwięku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...