Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam i od razu mówię- jestem osobą bardzo nieobeznaną w świecie słuchawek. Zazwyczaj używałem jakiś od Sony albo chińczyków, ale ostatnio mi to przestało wystarczać. Troszeczkę zgłębiłem temat i doszedłem do wniosku, że przyszła pora abym kupił sobie bardziej poważny sprzęt. Cena niestety nie jest za wielka, no ale wolę na start aż tak nie szaleć. Słuchawki będą miały przeznaczenie tylko do domu (no może jakieś wypady z nimi byłyby mile widziane, ale nie jest to obowiązkowe bo mam zamienniki do telefonu akurat) i tylko do muzyki. Słucham głównie black metalu, death metalu, rocka klasycznego, grungeu i ambientu. Mikrofon jest zbędny. Zależy mi na odczepianym kablu. Jeżeli chodzi o to z czego słucham muzyki, to słucham praktycznie tylko z komputera, pliki przegrywam z moich płyt cd zaś. W komputerze nie mam karty dźwiękowej dedykowanej, ale zintegrowaną z płytą główną ASRock Z97 Anniversary, chciałem dokupić niedługo DAC FiiO E10K Olympus 2, a na razie korzystam po prostu z przedłużacza do jack 3.5. Wokółuszne albo nauszne- obojętne, ale jeżeli nauszne to żeby "poduszki" nie były małe, takie troszkę większe (posiadam SONY MDRZX220BT-B do telefonu i są strasznie niewygodne przy dłuższym użytkowaniu). Tutaj też trochę mój kaprys, ale chciałbym żeby były ładne po prostu.

Zastanawiałem się nad Marshall Monitor. Jakieś opinie o nich? Są godne uwagi? Czy w ogóle w tej cenie można oczekiwać lepszego brzmienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na CREATIVE LABS AURVANA LIVE2 .  Powinny świetnie sprawdzić się w gatunkach muzyki które lubisz. Są bardzo uniwersalne jeśli chodzi o rodzaj muzyki ze wskazaniem na rożne rodzaje muzyki rockowej. Łatwo je napędzić a jakością dźwięku dorównują wielokrotnie droższym słuchawkom. Sporą ich zaletą jest to że zapewniają przestrzenny dźwięk mimo ich zamkniętej budowy dobrze izolując nas od otoczenia i otoczenie od nas :) . Mają odpinany kabel i na żywo wyglądają znacznie lepiej niż na zdjęciach. Są do tego bardzo wygodne. Zbudowano je do użytku w domu i poza domem z telefonem lub DAP-em. Nie wymagają wzmacniacza słuchawkowego lecz kiedy dostają więcej mocy dopiero wtedy mogą pokazać w pełni dynamikę nagrań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym warto zastanowić się nad propozycjami Ultrasone i Sennheisera. 
Ultrasone Go - lekkie, dobrze wykonane, składane, mogłyby dobrze posłużyć zarówno w domu jak i na mieście 
Sennheiser HD 559 - konstrukcja otwarta, głebokie basy dobrze sprawdzą się do tego rodzaju muzyki, komfortowe nausznice. 
Ultrasone PRO 480i - mocny bas, dobrze zrównoważona średnica
Wszystkie z większymi, miękkimi nausznicami i odczepianym kablem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...