Skocz do zawartości

Słuchawki do rockowej muzyki


Recommended Posts

Witam serdecznie :)

Jestem tu nowy, ale po przejrzeniu Waszego forum wydaje mi się, że dobrze trafiłem i znajdę tutaj pomocną dłoń. Przechodząc do rzeczy, chciałbym sobie kupić w końcu jakieś fajne słuchawki. Muzyki dużo słucham, ale wielkim audiofilem nie jestem. Chcę po prostu po raz pierwszy zobaczyć jak brzmi muzyka na czymś naprawdę dobrym. Słucham rocka i to ten gatunek będzie pobrzmiewał w słuchawkach. Zdecydowanie omijamy dokanałówki i raczej bezprzewodowe też, no chyba, że mnie do nich przekonacie. Słuchawki będą najczęściej podłączane do komputera stacjonarnego, który chcę wyposażyć w jakąś fajną kartę dźwiękową. Na koniec pozostaje kwota - do 1000zł. Myślę, że w tym przedziale znajdzie się coś fajnego. Czekam na propozycje :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Brał bym pod uwagę AKG K845 bt. 2 tematy temu polecałem je na siłownię. Są to słuchawki oparte o konstrukcję K550 ze zmniejszonymi zausznicami. Mają też inne przetworniki dające bardziej rockowe brzmienie. Łatwo wymienny kabel zakończony typowym wtykiem jack od strony słuchawek, sprawia ze łatwo będzie dobierać odpowiedniej długości kabel. Do tego mają wbudowany moduł bluetooth co umożliwia ich łatwe użycie gdy chcesz się oddalić od komputera lub w połączeniu z telefonem.

 

Pozdrawiam również

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Prosze spojrzeć na bardzo ciekawe słuchawki Beyerdynamic serii DT880 lub w wersji otwartej DT990. To dynamiczne, szybkie, dobrze wypełnione brzmienie. Zaproponowałem Ci wersje 250 omowe, jest także wersja 32 omowa, która bez problemu będzie nadawała się do podłączenia do komputera. Ciekawą opcją jest także Audio-Technica ATH-AD700X (https://www.q21.pl/audio-technica-ath-ad700x.html). 

W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki modeli słuchawek, które w komfortowych warunkach możesz przesłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za sugestie. Bardzo chętnie bym je sam wytestował, ale jestem osobą niepełnosprawną i nie mam jak dotrzeć. Dlatego chcę Waszej pomocy, bo będę kupować nieco w ciemno. Póki co bliżej mi do tych firmy AKG. Nawet design mi się bardziej podoba. A powiedzcie mi proszę czym się różnią słuchawki 250 od 32 omowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niższej impedancji potrzeba niższego napięcia do napędzenia słuchawek dla uzyskania tej samej głośności. Dlatego większość słuchawek jakie są obecnie w sprzedaży ma niskie impedancje. Takie słuchawki można podłączyć pod sprzęt przenośny bez konieczności użycia wzmacniacza słuchawkowego. Do słuchawek o wyższych impedancjach potrzebne jest źródło na którego wyjściu może pojawić się wyższe napięcie. Potrzebny jest do nich odpowiedni sprzęt. W przypadku słuchawek tego samego producenta i tego samego modelu o różnych impedancjach, zwykle wersje o wyższej ich wartości oferują dźwięk o większej ilości detali i z mniejszą ilością niskich tonów.

Mitem jest jednak to że wysoka impedancja słuchawek daje od razu lepszy dźwięk. Choć czasem możną spotkać takie zdania.W czasach techniki lampowej wysoka impedancja słuchawek była bardzo wskazana z powodu wysokiej impedancji wyjściowej używanych do ich napędzenia wzmacniaczy. Również wyjście słuchawkowe zrealizowane z wzmacniacza tranzystorowego z jego końcówek mocy poprzez rezystory daje możliwość łatwego napędzania słuchawek o wysokiej impedancji.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ilość basu i jego rodzaj jaki oferuje Audio-Technica ATH-AD700X uznasz za wystarczający do muzyki rockowej. Są to słuchawki o konstrukcji otwartej, co ma swoje wady i zalety. Osobiście chyba bym wolał ze słuchawek tego typu AKG K701  które sa obecnie tańsze a bywało ze kosztowały 2 razy więcej niż teraz. W tej cenie co ATH-AD700X możesz kupić AKG K550 MK III . Te słuchawki uważam za lepiej nadające się do tego celu. AKG K845 bt moim zdaniem lepiej nadają się do rocka i mają możliwość pracy bezprzewodowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę dźwiękową najlepiej jest dobierać do słuchawek których brzmienie znamy i do naszych upodobań. Do tego zwykle jej jakość limituje budżet. Te słuchawki mają tą zaletę że są już wyposażone w bezprzewodowy układ dźwiękowy i wystarczy że podłączymy je do czegoś co posiada również bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze wydawać 1k na kartę do grania to przesada. Do tego wystarczy przyzwoity układ Realteka na płycie głównej. Osobiście wybrał bym w takim budżecie SMSL M7 w roli DAC/AMP-a słuchawkowego. Ale tak jak już napisałem najlepiej jest dobierać sprzęt do posiadanych już słuchawek.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to to że większa moc umożliwia głośniejsze słuchanie. Druga to rozróżnianie reprodukcji dźwięku. Dla kogoś kto słyszy tylko że gra lub nie, różnice mogą być niewielkie nawet przy skrajnie różnym brzmieniu sprzętu. Ważne aby dobrać sprzęt do własnych preferencji i tego co jest do niego podłączone. Najlepiej jeśli można to samemu sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Każdy przewód ma jakiś wpływ na dźwięk słuchawek, szczególnie jeśli jest dość długi. W przypadku tych słuchawek warto zaopatrzyć się w dłuższy przewód niż przedłużacz. Przewodów zakończonych z obu stron wtykami jack jest bardzo dużo na rynku. Często ludzie kupujący przewody  chcą coś skorygować w brzmieniu swojego sprzętu, dlatego wśród drogich przewodów jest sporo właśnie takich o określonym charakterze. Jeśli nie chcesz za bardzo wpływać na zmianę dźwięku to warto kupić coś z Prolinka. Warto zwrócić uwagę aby przewód nie był nadmiernie długi.

A jak wrażenia z ich użytkowania ?

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero je wczoraj otrzymałem i tak jak mi pisałeś póki co je rozgrzewam, ale jakość już jest wg mnie bardzo dobra. A będzie tylko lepiej :) Później na spokojnie sobie przejrzę te kabelki od Prolinka i dla świętego spokoju wrzucę tutaj mój wybór, żeby się upewnić, że taki będzie git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki AKG zwykle słynęły z tego że wymagały dobrej rozgrzewki. Na początek wręcz wskazane było żeby pograły bez słuchania. Tzn można posłuchać na początku i po przynajmniej kilku godzinach. Tak ze 2 dni grania bez przerwy jest bardzo wskazane. Dość głośno , lecz z poziomem głośności z jakim słuchamy. Przy kupowaniu droższych kabli dobrze jest mieć możliwość porównania z tym który się ma przed ostateczną decyzją zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...