Skocz do zawartości

Amplituner + Kolumny podłogowe 2.0


skyline 94

Recommended Posts

Witam.

Prosiłbym o pomoc w wyborze amplitunera i kolumn podłogowych. Myślę nad 2.0 w późniejszym czasie jeśli będzie taka możliwość rozbudowa do 2.1
Pokój w jakim będzie to grało 24m2, od gier aż po muzykę i filmy.

Chcę przeznaczyć 1300 zł na amplituner, 1000 zł na kolumny podłogowe.

Mam na oku:
Amplituner: Denon AVR-X540BT
Kolumny podłogowe: Taga Harmony TAV-506 / Pure Acoustics Nova 6 z naciskiem na te pierwsze.

Co o tym myślicie  i czy będzie to w ogóle działać.

Obecny "sprzęt" to Microlab Solo 7C + Audiotrak Prodigy Cube Black Edition.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, to moja propozycja będzie pod względem jakości dźwięku zdecydowanie lepsza. Możemy pozostać przy amplitunerze Denon AVR-X540BT, natomiast w kwestii kolumn wybierałbym pomiędzy dwoma polskimi, bardzo dobrymi konstrukcjami - STX Electrino 150 a Pylon Audio Pearl 25. STX to bardziej dźwięk efektowny, kolumny wyraźniej eksponujące skraje pasma. Pylon Audio to trochę spokojniejsze granie z lepszym wypełnieniem, plastyką.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza przy zakupie pakietu, oczywiście służę pomocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głośników na 100% dołożę i wybrałbym STX Electrino 150, jest to dobre połączenie z Denon AVR-X540BT?
Myślę jeszcze nad dołożeniem do amplitunera z Wi-Fi jeśli będzie tak możliwość i tutaj pytanie czy warto dołożyć, będzie różnica? np: Onkyo TX-NR474 ewentualnie Yamaha MusicCast RX-V483 z którym lepiej zagra.

Wstępnie zostaję przy Denon AVR-X540BT + STX Electrino 150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wybór STX Electrino 150 to dobra opcja, natomiast w kwestii amplitunera wybierałbym pomiędzy Yamaha RX-V483 a Denon AVR-X1400H. Obydwa urządzenia posiadają bogatą funkcjonalność sieciową, Yamaha ma dodatkowo firmowy system Music Cast, natomiast Denon system Heos, pracujący także z urządzeniami Marantz. Większe różnice są w brzmieniu. Yamaha jest bardziej rockowa, dynamiczna, eksponująca skraje pasma. Denon jest łagodniejszy, spokojniejszy, cieplejszy, bardziej plastyczny. Obydwa urządzenia jednak bardzo dobrze będą współpracowały z kolumnami STX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...