Skocz do zawartości

sw 115 czy paradigm seismic 110?


beeveer

Recommended Posts

Witam

Jak wielu, również proszę o poradę w sprawie zakupu subwoofera

  • Pomieszczenie ok 50m2 o dość nieregularym kształcie
  • Amplituner - Pioneer SC LX86 (używany TYLKO w trybie stereo, tylko do muzyki), do tego 2 głośniki klipsch R28
  • preferowana muzyka - 60% klasyczna/filmowa, 40% power metal. 

Według zapewnień sprzedawcy te kolumny miały powalać basem, ale wiadomo jak to ze sprzedawcami - więc potrzebuję subwoofera

Żeby pasowało do zestawu myślałem  o klipsch SW 115, ale znów inny sprzedawca ze względu na power metal zachwala mi Paradigm seismic 110 - który o wiele lepiej sprawdzi się przy szybkich, krótkich uderzeniach. I że niby dużo mniejszy, ale sprawdzi się nie gorzej od 115. Zwłaszcza że zależy mi na takim dźwięku. strzał z kałasznikowa w małym zamkniętym pomieszczeniu ma być odczuwalny w całym ciele przez ułamek sekundy, jak walnięcie deską, a nie grzmieć przez sekundę lub dłużej jak wybuch granatu. Ktoś miał z czymś takim do czynienia? ewentualnie inna propozycja z przedziału cenowego do 5tys?

Jeszcze pytanko trochę poza tematem. Amplituner jest podłączony do TV i przez HDMI i przez wejście optyczne. czy to normalne, że parametry dźwięku po optyku są dużo lepsze? czystszy bas, wyższa i czystsza góra, ogólnie lepiej się słucha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dobrego subwoofera do muzyki, to zdecydowanie polecam markę REL. Mamy jeden egzemplarz w stanie nówka, ale otwarte opakowanie - REL S3. Głośnik mieści się w założonym budżecie, a pod względem jakości moim zdaniem jest zdecydowanie lepszy od podanych przez Ciebie modeli. Z tego subwoofera na pewno będziesz zadowolony.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy, prezentacje do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm jest dobra konstrukcją do kina. Klipsch wydaje mi się mieć bardziej kontrolowany bas. Obstawial bym jego. 

Aczkolwiek zwrócił bym uwagę na subwoofery marki velodyne. To te chwalone właśnie za bas nadający się do stereo. 

Jak sam widzisz słuchanie sprzedawcy nie pomogło. Zatem zachęcam do sprawdzenia go w domu i podjęcia świadomej decyzji. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...